Bus dla 2+5 do 23k

24 Lut 2023, 07:00

Wraz z rosnąca liczba potomstwa moja przygoda rozwijała się w taki sposób: astra, berlingo, Galaxy, Grand Caravan (rozbity), Espace. Ostatnio po pierwszej trasie po urodzeniu piątego dziecka okazało się, że Espace za małe. W związku z tym szukam większego. Co w tym budżecie i z jakim silnikiem?
Do roboty mam corsę 1.0 w gazie, duże auto wykorzystywane rzadziej, zwłaszcza ze dzieci do szkoły nie chodzą, wiec bywa ze odpalane raz na trzy dni, gdy trzeba zawieźć do miasta na zajęcia. Wszystkie dzieci póki co fotelikowe.
Myślałem o trojaczkach od PSA z silnikiem 1.6 hdi, ze względu na brak dwumasy i dpf, zwłaszcza ze to dzieciowoz - tu osiągi nie ważne, tu liczy się ekonomia spalania i serwisowania. Ale mówią mi, że auto będzie płakało na sam widok górki, a mieszkamy na szczycie górki. :) ewentualnie 2.0 hdi, ta najsłabsza wersja 120kM, tez bez dpf. Minivany odpadają, Amerykany tez. Musi być 8 lub 9 osób, co by jeszcze wziąć babcie czasem, a i żonie się marzy drugi synek za kilka lat. W niedziele oglądam trafica z 1.9, ale trochę boli to, że nie ma isofixów, a jak pisałem wszystkie dzieci fotelikowe. Niedaleko mam t5 z 1.9, mechanicznie ponoć sprawne, tylko mocno poobcierane. Przebieg 350tys km. A może rozglądać się za MB Vito?
Czego szukać? Doradźcie.
macius91
Nowicjusz
 
Posty: 10

24 Lut 2023, 09:13

macius91 napisał(a):W niedziele oglądam trafica z 1.9, ale trochę boli to, że nie ma isofixów, a jak pisałem wszystkie dzieci fotelikowe.


Nie te pieniądze i nie te roczniki żeby mieć isofixy w takiej furze

macius91 napisał(a):Czego szukać? Doradźcie.


Tego co będzie w jak najlepszym stanie technicznym.
Zerknij sobie na coś takiego jak hyundai h1 czy tam h200
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

24 Lut 2023, 12:09

franccc napisał(a):Zerknij sobie na coś takiego jak hyundai h1 czy tam h200
tam też isofixow nie ma.
Budżet taki nijaki.
Popatrz na peugeot expert teppe i fiat scudo ale uwagę szczególną trzeba zwrócić na tylne zawieszenie hydro
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

24 Lut 2023, 14:17

Za dużego wyboru nie będzie szczególnie ja chcesz min. 8 osób. Tu masz to co wymienili poprzednicy i ja bym jeszcze dodał Citroena Jumpy brat Fiata Scudo i chyba celowałbym najbardziej w Opla Vivaro L2H1 tu możesz trafić nawet benzynę pod gaz ale przy komplecie osób czuć że brakuje diesla.

macius91 napisał(a):Niedaleko mam t5 z 1.9, mechanicznie ponoć sprawne, tylko mocno poobcierane. Przebieg 350tys km. A może rozglądać się za MB Vito?
T5 jak sprawna to warto się moim zdaniem też zainteresować jak ci nie przeszkadza poobcierane. Vito bym odpuścił.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

26 Lut 2023, 17:59

Znalazłem fajną sztukę Jumpy. 2.0 z 2008r, za około 24k. Mechanicznie jest OK. Nalotu 300tys, jest papier na dwumas, rozrząd, turbinę niedawno. W jednej rodzinie od 9 lat, wozili szóstkę dzieci. Środek akceptowalny, jak to przy dzieciach. Ale ma takie ogniska korozji. Warto brać i robić z tym w tych pieniądzach?
macius91
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lut 2023, 18:46

Licz że tysiąca minimum trzeba dołożyć
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lut 2023, 19:00

Liczę się. W każdym razie to do zatrzymania jest, nie ?
macius91
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lut 2023, 19:58

macius91 napisał(a):. W każdym razie to do zatrzymania jest, nie ?

W tej kwocie to do przypudrowania a nie zatrzymania :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Lut 2023, 20:08

macius91 napisał(a):Liczę się. W każdym razie to do zatrzymania jest, nie ?


A to nie widziałeś nigdy na ulicy jak dostawczaki z takich roczników wyglądają? Jeśli tylko tyle co na zdjęciach to i tak bardzo dobry egzemplarz
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Lut 2023, 15:57

A jak to jest z tymi kielichami? One korodują faktycznie tylko od góry? Byłem u mojego mechanika i blacharza i, prawdę mówiąc, mocno mnie nastraszył mówiąc, że jeżeli Kielich to już jest skorodowany, to najprawdopodobniej Podłużnica i końcówki też i naprawa wtedy nie zamknie się w kwocie 1000 - 2000 zł a 6, może 7. Mechanicznie Auto jest sprawne. Fakturę na turbinę, koło dwumasowe, rozrząd są.
macius91
Nowicjusz
 
Posty: 10

28 Lut 2023, 17:55

Wróżenie z fusów, nikt nie widział czy to rdza powierzchowna czy już jest głęboko (mówię o kielichach , tam też blacha jest gruba, nie to samo co karoseria, trzeba by było sprawdzic ale za 6 czy 7 to auto rozbierzesz w elementy i zakonserwujesz konkretnie, niech nie pitolą.
Skąd jesteś?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

28 Lut 2023, 17:59

Spod Krakowa. A do auta 400 km :)
macius91
Nowicjusz
 
Posty: 10

28 Lut 2023, 21:04

Szukaj jeszcze, 24 to wcale nie jakas okazja a na miejscu okaże się że coś tam niedopowiedziane i znowu niemiłe niespodzianki.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4