C4 1.6 VTi koszt wymiany rozrządu

09 Lut 2023, 17:32

Hej wszystkim :)

Posiadam Citroena C4 I z silnikiem 1.6 VTi 120 KM z 2009 r. z przebiegiem 133 tys. Ze względu na wadę tego silnika zdecydowałam się na wymianę rozrządu po zakupie i zaskoczyła mnie cena, zwłaszcza że znajomy mechanik powiedział, że jest ona mocno zawyżona.

Nie wybieram się na razie do miasta rodzinnego, więc nie zrobię tego u niego, dlatego chciałabym spytać czy faktycznie ta wymiana kosztuje prawie 4 tys złotych? Mogę się jeszcze wycofać i spróbować u innego mechanika, stąd moje pytanie. W załączniku wycena. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
LeśnaWiedźma
Nowicjusz
 
Posty: 4

09 Lut 2023, 20:08

Ceny części ok ale robocizna..... no trochę przesadzona bo o ile można powiedzieć ok na 1400 zł to kolejne 400 to już mały wyzysk bo rzeczy zawarte w opisie nie powinne być wyszczególnione osobno, to tak jakbyśmy pojechali do wulkanizatora na wymianę opon który policzył 100 zł ale ze musi zdjąć koła z auta to dolicza jeszcze 80, albo na wymianę oleju gdzie za wymianę filtra trzeba dopłacić :wink:

Cena zbliżona do ASO..... warto też się zainteresować czy mechanik który będzie to robił ma odpowiednie narzędzia do tego silnika, w przeciwnym razie będą problemy z pracą silnika.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16223
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Moto Session 2017 / relacja
    Targi Moto Session wpisały się już na stałe do naszego kalendarza i odwiedzamy je regularnie przedstawiając Wam relację zdjęciową z tej imprezy W tym roku Targi odbyły się w pierwszy weekend kwietnia czyli dużo wcześniej ...