Koszt wymiany rozrządu Grand Vitara 1 2.5 V6

26 Mar 2018, 15:21

Witam,

Chcialbym poznać zbliżony koszt wymiany rozrządu w Suzuki Grand Vitara pierwszej generacji. Silnik benzynowy 2.5 V6.

Byłoby mi miło, gdyby napisał to ktoś prowadzący lub pracujacy w jakims warsztacie.

Większość informacji na forach to gadanie ludzi, którzy słyszeli od znajomego, znajomego, który ma brata oraz informacje z 2010 roku...

Na allegro można dostać rozrząd za 1000 jak i za 1600, więc juz w tym miejscu zaczyna się różnorodność cen. Ale ile zapłacę łącznie?

Jeżeli, ktoś ma pod ręką możliwości by to sprawdzić - byłbym bardzo wdzięczny.

Koszt rozrządu jak i robocizny. Wiem też, że janek z sosnowca kupi za 1200 i weźmie 500 robocizny, a frajek z zielonej góry kupi za 1400 i zrobi za 400. Ale właśnie takich informacji potrzebuje.

Dziekuje i pozdrawiam,
Przemo
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

26 Mar 2018, 17:34

1500 zł z rozrządem kompletnym Ashika - rozrząd montowany seryjnie ( OEM )
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Mar 2018, 09:17

Dziekuje za odpowiedź. To brzmi znacznie lepiej niż stare odpowiedzi z kwotą 2500 czy 3000 :)
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

27 Mar 2018, 12:23

Rozrząd OEM Ashika kosztuje około 1000 - 1100 zł. Robota około 400zł.
Chyba, że wybierzesz droższy rozrząd, to zapłacisz adekwatnie więcej. 2 tyś zł to też kwota, którą możesz zapłacić, jak kupisz droższy rozrząd. Sam rozrząd, inny niż fabrycznie zakłądany, może kosztować około 1500 zł.
Tutaj naprawdę forum konkretnie ci nie pomoże. O cenie muszisz pogadać z mechanikiem, u którego będziesz robił ten rozrząd. Zapytaj ile kosztuje robocizna i ile kosztuje rozrząd i jakiej firmy. Popytaj w 2 albo 3 warsztatach i porównasz sobie ceny. W Katowicach robota będzie kosztowąła np. 500 zł, a w Koszalinie np. 300 zł. A w jeszcze innym regione 600 zł. Dlatego nik konkretnie ci nie umie podać ceny.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Mar 2018, 17:18

Wiem, że konkretnej ceny nie dostane - odniosłem sie juz w 1 poście. Ale teraz przynajmniej wiem, ze robocizna to nie 1000zl. A to właśnie mnie bardzo interesowało.

Co do rozrządu... Czy ten za 1000 będzie się różnił od tego za 1500? To w końcu łańcuch. Niby bezobsługowy. Raczej wystarczy tańszy? Czy będzie dla mnie gwarancją wzięcie droższego?

EDIT: Już w sumie sam natknęłam się na odpowiedź. Przeglądając rozrządy zauważyłem jedno ciekawe zdjęcie i pod spodem link do mojego ulubionego sklepu... Aliexpress. Cały rozrząd kosztuje tam niecałe 130 dolców. To stąd te rozrządy za 900zł... Ktoś biznes zwęszył, a ludzie grają z tym w ruletkę. Nie ważne. Liczę, że ta Ashika to nie chinska firma?
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

28 Mar 2018, 12:59

Jak dobrze kojarzę, Ashika to firma Japońska. Ale nawet jakby była chińska, to wcale nie oznacza to, że jest to produkt gorszej czy złej jakości. Obecnie wielu producentów ze światowych rynków zleca produkcję na swoich zasadach w Chinach. Dany producent podaje wytwórni chińskiej jaka ma być jakość danej cześci, z czego ma być wykonana, jakie normy ma spełniać itd itd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uwaga - dziury na drodze!
    Powoli nadchodzi wiosna i w wielu miastach trwa naprawianie nawierzchni uszkodzonej m.in. pod wpływem zimowych temperatur oraz działania soli drogowej. Czym może skończyć się dla kierowcy wpadnięcie w dziurę i jak jeździć ...

29 Mar 2018, 19:11

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Tylko, ze czasem chinole sami coś kopiują i nie ma to już trwałości takiej jak to co im zlecono.

Dziś dostalem wiadomość od jednego z warsztatów.
Koszt zestawu kompletnego rozrzadu to 1400zł do tego ewntualnie uszczelki ,zimeringi-koszt robocizny to 1500 brutto.

A brzmiało tak fajnie.
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

29 Mar 2018, 21:01

encoresin napisał(a):Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Tylko, ze czasem chinole sami coś kopiują i nie ma to już trwałości takiej jak to co im zlecono.

Dlatego trzeba szukać Ashika OE lub OEM, ewentualnie OEQ, a nie np. AM, bo to już może chińskie być. Najlepiej jakbyś znalazł OE, ale to chyba tylko w ASO.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Mar 2018, 21:46

Poszukam. Jeszcze tylko ogarnąć nieco tanszego mechanika. Dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam,
Przemo
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

30 Mar 2018, 18:13

Jak będziesz miał zrobione, to daj znać ile cię to kosztowało. Napewno się komuś kiedyś przyda.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Kwi 2018, 08:53

Nie ma sprawy :)
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

06 Kwi 2018, 14:45

MotoAlbercik napisał(a):Rozrząd OEM Ashika kosztuje około 1000 - 1100 zł. Robota około 400zł.
Chyba, że wybierzesz droższy rozrząd, to zapłacisz adekwatnie więcej. 2 tyś zł to też kwota, którą możesz zapłacić, jak kupisz droższy rozrząd. Sam rozrząd, inny niż fabrycznie zakłądany, może kosztować około 1500 zł.
Tutaj naprawdę forum konkretnie ci nie pomoże. O cenie muszisz pogadać z mechanikiem, u którego będziesz robił ten rozrząd. Zapytaj ile kosztuje robocizna i ile kosztuje rozrząd i jakiej firmy. Popytaj w 2 albo 3 warsztatach i porównasz sobie ceny. W Katowicach robota będzie kosztowąła np. 500 zł, a w Koszalinie np. 300 zł. A w jeszcze innym regione 600 zł. Dlatego nik konkretnie ci nie umie podać ceny.


Mozesz mi wskazac gdzie dostane ten rozrząd? Sam nie moge znalezc (poza usa), a mechanicy twierdza, ze kosztuje 1500-1900. Jezeli jednak maja racje - jaki ewentualny zamiennik brac pod uwage?
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

06 Kwi 2018, 21:38

encoresin napisał(a):Mozesz mi wskazac gdzie dostane ten rozrząd? Sam nie moge znalezc (poza usa)

No czegoś nie rozumiem...
encoresin napisał(a):Na allegro można dostać rozrząd za 1000 jak i za 1600

Więc o co chodzi? Napisałem ci jakiego szukać OEM czyli Ashika. Ceny zaczynają się od niecałego tysiąca za komplet.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Kwi 2018, 22:06

MotoAlbercik napisał(a):Więc o co chodzi? Napisałem ci jakiego szukać OEM czyli Ashika. Ceny zaczynają się od niecałego tysiąca za komplet.
Przestań pisać banialuki. Jak nie to daj gościowi bezpośredniego linka do zakupu.Podołasz temu wyzwaniu ? Jestem ciekaw czy mam rację , inaczej schowam się pod stół. Pomiń rabaty dla warsztatów. On kupuje w detalu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Kwi 2018, 10:03

Spoko loko. Allegro mi świruje coś... W google nie znajdowało bo na siłe wpisywałem oznaczenia. Wcześniej korzystałem z apki części z niemiec i tam była Ashika jak i Fai, ale nie wiem czy wycofali Ashike czy jak, bynajmniej jej już tam nie ma. Ale już znalazłem... iParts oraz ucando - fajne strony... Rozrząd Ashiki 1030zł tylko, że nie podają tam oznaczeń o jakich wspominałeś...

PS. Gdy szukałem to nawet firmowa strona Ashiki mi nie wyskakiwała :O

Co do robocizny mam 3 odpowiedzi na mail - najniższa 1000zł. Dziś lub jutro będę dzwonił po warsztatach i się zobaczy.
encoresin
Nowicjusz
 
Posty: 43
Zdjęcia: 1
Auto: Audi A3 8L
Silnik: 1.6 8V
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna