Toyota tworzy nową firmę do tuningu i akcesoriów

Toyota tworzy nową firmę do tuningu i akcesoriów

27 Gru 2017, 19:59

Toyota połączy firmy Toyota Technocraft, J-TACS Corporation i Toyota Modellista International w jedno przedsiębiorstwo. Wszystkie trzy ośrodki zajmują się tuningiem oraz opracowywaniem części do modyfikacji samochodów japońskiej marki. Nowa firma rozpocznie działalność 1 kwietnia 2018 roku.

Zdaniem Toyoty kierowcy oczekują od producentów samochodów nie tylko coraz bogatszej i bardziej zróżnicowanej oferty, ale także większych możliwości modyfikowania aut przy pomocy dedykowanych części. Toyota Technocraft, J-TACS Corporation i Toyota Modellista są obecne w branży od wielu lat i dotychczas współpracowały ze sobą. Nowa firma, która powstanie po ich połączeniu, będzie stanowić centrum modyfikacji i akcesoriów w Toyota Group. Będzie odpowiedzialna za cały proces – planowanie, rozwój i produkcję nowych akcesoriów i pakietów, a także sprzedaż oraz ekspansję na kolejne rynki.
Toyota tworzy nową firmę do tuningu i akcesoriówIntegracja pozwoli połączyć wiedzę i doświadczenie trzech zespołów i zwiększyć ich potencjał oraz sprawność zarządzania, co przełoży się na większe zróżnicowanie produktów. Toyota ma też nadzieję, że nowy dział badawczy, który powstanie po połączeniu trzech firm, będzie wspierał aktywność Toyoty w sportach motorowych. Szefem nowej firmy będzie Kazuya Inagaki, dotychczasowy prezydent Toyota Technocraft. Znajdzie w niej zatrudnienie 1040 osób, a jej kapitał wyniesie 1,7 miliarda jenów.

Toyota Technocraft istnieje od 1954 roku, a jej działalność jest ściśle związana z historią Toyoty w sportach motorowych. Zespół Toyopet Seibi Co. (obecnie Toyota Technocraft) przygotował Toyotę Crown Deluxe do startu w Round Australia Trial 1957 – najtrudniejszym rajdzie tamtych czasów. To był początek zaangażowania Toyoty w międzynarodowy motorsport. Od tamtej pory Toyota Technocraft stale angażowała się w sportowe działania marki.

POLECAMY Toyota Tundra i Sequoia TRD Sport oraz RAV4 Adventure

W ciągu 6 dekad swojego istnienia firma kilkakrotnie zmieniała nazwę, m.in. na TRD – dziś TRD USA odpowiada za aktywność marki w rajdach i wyścigach w USA oraz tworzy specjalne, wzmocnione wersje samochodów sportowych i terenowych Toyoty na rynek amerykański. Sportowo-tuningowa marka TRD jest dobrze znana także w Japonii i Azji.

źródło: TRD, complexPR
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2970
Zdjęcia: 11285
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jeździsz na zimówkach latem? Mogą być problemy z ubezpieczeniem Jeździsz na zimówkach latem? Mogą być problemy z ubezpieczeniem
    Słoneczna, letnia pogoda składnia kierowców do szybszej jazdy – jednak nie każda opona potrafi zapewnić bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach samochodu i rozgrzanych do nawet 60ºC jezdniach. Dobór ...
    Apple CarPlay w samochodach marki Lexus Apple CarPlay w samochodach marki Lexus
    Samochody Lexus wyposażone w pakiet aplikacji Enform 2.0 oraz auta Toyoty z pakietem Entune 3.0 zyskają możliwość integracji ze smartfonami iPhone za pomocą interfejsu Apple CarPlay – poinformował japoński koncern, ...

  •