Problem o odpaleniem silnika Toyota Yaris 1.0 benzyna 1999r

21 Lut 2018, 00:17

Witam mam problem z odpaleniem silnka. Dzien wczesniej auto bylo odpalane na postoju kilkakrotnie przez kilka godz , by nagrzac w srodku. Auto bylo na rezerwie, byc moze przez to grzanie paliwa zabraklo. Ale dolalam paliwa do zbiornika, i dalej jest tak samo. Silnik kreci kontrolki sie pala, lecz slabo przy dodawaniu gazu tak jakby chcial zalapac ale nie ma sily. Akumulator jest sprawany nie dawno byl kupywany, ale na wszelki wypadek wzielam go na ladowanie. Co to moze byc? Slyszalam ze to moze byc pompka paliwowa? Rozrusznik ? Niewiem co robic czy to moze silnik? Olej byl wymieniany w tym roku.
Kaka08
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 05 2017
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Lut 2018, 00:23

jeżeli odpala a nie chce się wkręcić na obroty może być to pompka paliwa jeżeli pompka pracuje bez paliwa to się zaciera, mogł też się zapchać filtr jak jakiś syf z dna baku wyciągnęło. Trzeba sprawdzić i to i to ale pompka w pierwszej kolejności.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

22 Lut 2018, 01:50

Naladowalam akumulator i dzis podlaczylam go pod klemy. Auto odpalilo przy naciskaniu pedala gazu do konca ale pulsacyjnie. Z rury wydechowej wylecialo cos czarnego, wygladalo mi to na wode z paliwem. Zaczely spadac obroty do zera i zaczal sie zamulac. Jezdzac nia, zauwazylam iz zaczela delikatnie szarpac, podobnie jak w diselach gdy jest nie rozgrzany silnik. Brakuje jej mocy. Czy to moze byc cos zwiazane ze wtryskiem? Byc moze koniec silnika? Jest cos takiego w autach? Pytam bo jestem kompletnie zielona. Skoro odpala i jezdzi jak narazie to moge nia sie poruszac czy lepiej nie ryzykowac, i odstawic ja do mechanika by nie dorobic jej do konca. A powiedz mi gdzie ta pompka sie znajduje? Mozna jakos samemu cos z tym zrobic?
Kaka08
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 04 05 2017
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Lut 2018, 06:37

Skoro woda z paliwem tp kiepskie paliwo..filtr paliwa wymieniany?
gber44