Chce kupić auto do 4500 zł.

14 Wrz 2017, 06:21

Barol napisał(a):Bałbym się kupić Mondeo mk III za 4k jeszcze w dieslu..
Pionek napisał(a):Za takie pieniądze jak ten Passat czy Astra G to szukaj Seicento, będzie tanio, dość dynamicznie jak zakupisz 1.1, stosunkowo młode myślę że po 2001 roku i naprawy nie będą kosztować tysięcy jak np zawieszenie w Passacie, albo rozrząd.

Te dwie wypowiedzi oddają też mój punkt widzenia na kupowanie aut w niskim budżecie.
Teoretycznie im niższej klasy auto, tym bardziej prawdopodobne jest że będzie w lepszym stanie od auta wyższej klasy. Czasami warto też zainteresować się autami uchodzącymi za szczególnie awaryjne (przeważnie o takie auta trzeba dbać by jeździły :mrgreen: ), oczywiście jeśli nie robimy jakichś wielkich przebiegów. Seicento i inne małe auta są warte polecenia, gdyż koszty utrzymania(paliwo, serwis, ubezpieczenie) należą do najniższych z możliwych, a w takim budżecie niskie koszty to podstawa.
Tak dla przypomnienia, w czasach mojej młodości jeździliśmy maluchami do Bułgarii i było :ok:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Wrz 2017, 08:21

Tak w ogóle to kiepsko mierzysz skoro interesujesz się własnie Mondeo,BMW E46 czy Octavia za 4k bo to w 100% ładowanie się na mine.

irokez941 napisał(a):Co do tej skody, to koleś mówi że lakier schodzi z bagażnika i maski. Ogólnie widaje mi się , że 3100 do negocjacji. Można by co zobaczyć, co nie?


i co myślisz że to będą jedyne rzeczy do zrobienia w tym aucie? To ja Ci już mogę powiedzieć że jesteś w błędzie..

W Twoich pieniądzach możesz popatrzeć na Astre G,Vectre B,BMW E36,Mondeo mk II czy choćby Audi 80 B4 albo VW Passat B4.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2017, 16:30

W takim razie mam małą prośbę, może sami zaproponujecie konkretne ogłoszenia z mojego rejonu, które bralibyście pod uwagę co do kupna za max 5500 zł. :P

PS. taka kolejna moja propozycja:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł].
irokez941
Nowicjusz
 
Posty: 40
Zdjęcia: 13
Prawo jazdy: 01 12 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: ASTRA III H
Silnik: 1.4 16V TWINPORT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Wrz 2017, 19:42

Możesz szukać Megane I PhII 1.4 16V. Pali średnio ~1,5l więcej od Astry 1.7DTI, przy przebiegu rzędu 15tys km dołożysz do paliwa około 1000pln. W dieslu wystarczy, że wy*ra się turbina i cała oszczędności psu na budę. Do tego zimą problemy z rozruchem i nagrzewaniem auta i realny przebieg w prawie pełnoletnim dieslu pewnie z 3ką albo 4ką na początku.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi

14 Wrz 2017, 23:00

Masz kilka linków:
[link do oferty na Olx wygasł] - nie żartuje,auto praktycznie nie do zdarcia.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - bieda edition ale ładnie wygląda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Wrz 2017, 23:31

227 tys przebiegu w 23 letnim Audi TDI, jeszcze tylko brakuje historii o tym jak jednorożce ciągnęły go do Polski na lawecie przez Nibylandię.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...

14 Wrz 2017, 23:35

Nie wypowiadałem się już o przebiegu bo chyba każdy wie że oryginalny nie jest :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Wrz 2017, 10:50

Witam po dłuższym czasie. Udało mi się sprzedać mojego Rovera 200 za 3000 zł, wiec jestem zadowolony. Budżet na auto sie zwiększył, także mam taką pierwszą propozycje do oceny.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]



Chociaż opis taki za kolorowy.
irokez941
Nowicjusz
 
Posty: 40
Zdjęcia: 13
Prawo jazdy: 01 12 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: ASTRA III H
Silnik: 1.4 16V TWINPORT
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

30 Wrz 2017, 11:43

Bezsensowny zakup ze względu na silnik
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Wrz 2017, 12:02

Silnik porażka ani to dynamiczne ani oszczędne,już lepiej szukać 1.6.

Tego możesz obejrzeć,opłaty to max 1000zł.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012