Chevrolet Aveo - Daewoo Kalos

10 Paź 2017, 19:23

Chciałbym po prostu zebrać wszelkie opinie na temat pierwszej generacji tego auta od wszystkich ,którzy mieli kontakt z tym autem. Także od osób którym jest to auto w jakiś sposób znane lub ma ktoś np w rodzinie.. Interesuje mnie wszystko.Jednak tylko wersje z benzynowymi silnikami z I generacji. Spalanie i podatność na korozję itp. Mam taką potrzebę w rodzinie żeby kupić małe auto miejskie którym będzie do pracy jeździła 1 osoba i auto to zostanie zagazowane. Najchętniej z najmniejszym silnikiem. osiągi nie są bardzo ważne ale niskie oc i mniejsze spalanie tego silnika 1,2.
Chyba że macie inne propozycje na małe lepsze od tego i podobne auto ze 5-6 k pod gaz.
:)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

10 Paź 2017, 20:28

Do 6k ja bym szukał Corsy C. Spokojnie znajdziesz. Kolega ostatnio kupił Corse C 1.2 75KM 2001r za 4000zł, ze względu na kończące się OC. Wystawiona była za 4650zł. Z rzeczy które wyszły to cieknąca chłodnica i krzywe tarcze hamulcowe (bicie przy gwałtowniejszym hamowaniu). Części bardzo tanie, od groma jest tych samochodów, dobra blacha i to że łatwo znaleźć zdrowy egzemplarz, bo jeżdżą tym głównie kobiety, albo starsi ludzie. On ma czystą benzynę i przy ciągłych strzałach ze sprzęgła, 0/1 operowanie gazem, gdzie przez 90% pedał jest w podłodze i często w 4/5 osób wychodzi równo 10l. Ale to już max przy ciągłym butowaniu, przyśpieszaniu itd. Nie wiem jak przy normalnej jeździe, ale aktualnie drugi kolega szuka takiej samej to dam znać :) On raczej będzie normalnie jeździł :mrgreen:
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Paź 2017, 15:45

Wiem ,że corsa C jest ok i zastanawiam się jako alternatywą dla Kalosa. Sporo auto jest z 1,0 3 cylindrowym silnikiem. Nie wiem tylko czy w klamotach Corsa C nie jest wyraźnie droższa od Daewoo. Do Kalosa wszystko kosztuje mało. Sprzegło Valeo kompletne 300 zł, Rozrząd 160 zł . Niezłe amory na przód 140 zł a na tył 85 zł itp.
Za to do Corsy już wysprzęglik jest ,poza tym wadliwy napinacz łańcucha rozrządu itp.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Paź 2017, 15:50

Jeździłem tym cudem (aveo) kilka lat. 1.2 LPG. Spalanie? Szczerze powiem nie sprawdzałem, ale gaz taki tani że akurat raczej mi to wisiało, w końcu i tak musiałem zatankować. Po prostu tankowałem zawsze do pełna jak już było mało w baku. Jedyne co mogę polecić to większy zbiornik lpg (wejdzie w miejsce koła zapasowego). Nie wiem czy było to 35 czy 40 L max, ale na stacjach tankowało się około 34-35L do pełna - zależnie od ciśnienia z dystrybutora. Spalanie benzyny: u mnie wychodziło różnie (15-25%) tego co lpg - zależnie od pory roku, bo to ma dramatyczny wpływ na to kiedy silnik się rozgrzeje i przełączy Ci na gaz. A moze ja po prostu miałem źle wyregulowane - nie wiem. Zbierasz wszystkie informacje - to piszę jak było. Generalnie jest radość jak tankujesz do pełna za 80zł. I śmigasz 370~400km. Tak to wychodziło, a ceny gazu były wtedy na poziomie 2.76zł/litr. (w kalkulacji pomijam koszt tankowanej benzyny bo robiłem to sporadycznie)

Auta nie piłowałem pod światłami, ale głównie jeździłem po mieście wokół komina. Oczywiście były też trasy dłuższe. Problemu nie było, no ale przyśpieszenia też nie bardzo. Zmieniając pasy na autostradzie, zawsze upewniałem się że nie zajadę drogi czemuś szybszzemu, tak z czystej przyzwoitości. Ale generalnie jak już się rozkula i rozpędzi, to jest całkiem ok. Powyżej 140km/h silnik troszkę już słychać. 150? już dość głośno, ale nie ma dramatu. Więcej nie sprawdzałem - ze strachu. Oczywiście traktuj tę opinię subiektywnie - w końcu dla jednego to już przy 100kmh lekki warkot silnika to już hałas jak odrzutowiec. Ja po prostu nie jestem wrażliwy na głośny dźwięk silnika i mi to nie przeszkadza (o ile ktoś nie piłuje). Ja nie katowałem silnika powyżej 3.8k rpm. Bardzo rzadko wchodziłem na wyższe obroty - tylko w przyp. jazdy na autrostradzie.

O auto nie dbałem jakoś szczególnie. Nie piłowałem silnika, ale nie woskowałem lakieru ani nie pucowałem felg. Natomiast czasem zdarzało się że auto zaznało luksusu nocowania w garażu. Nie uchroniło to go przed korozją/usterkami.

Usterki: auto w 7 roku po wyjeździe z fabryki domagało się wymiany filtra paliwa. Okazało się że zgnił pod wpływem warunków atmosferycznych. Filtr jest z tyłu, od spodu. Więc myślę że nie ma się co dziwić że ta usterka miała miejsce.
Poza tym, w 8/9 roku, w wyniku rdzy która była powodem wody która dostawała się do klaksonu, spalił się bezpiecznik i musiałem wymienić klakson.
W 10 roku: zauważyłem niewielką korozję na drzwiach kierowcy ( tuż przy progu). Same progi/nadkola - zdrowe, bez oznak jakiejkolwiek rdzy. Co mnie zdziwiło bo prędzej bym się tam jej spodziewał niż na drzwiach. No ale hej, nie będę narzekać.

Oprócz tego - nic się nie działo (pomijam wymiany klocków hamulcowych, rozrządu, opon i oleju bo to nie usterki).

Auto z czystym sumieniem mogę polecić, bardzo dobrze je wspominam, a nawet tęsknię by mieć coś pod nosem o co nie trzeba specjalnie dbać, a dowiezie do celu.

Ah: no i oczywiście w związku z montażem gazu - check engine na blacie prawie non stop z uwagi na "zły dobór mieszanki" - tak to opisuje OBD . Na początku z tym walczyłem, a później zlałem bo i tak nie było żadnych problemów.

ps: słyszałem że początkowe 1.0 R3 w corsie nie było zbyt udane. Celuj w R4 1.2 jeśli już.

Jakieś konkretne pytania - to wal śmiało.
m.: celica turbo za 10k, czekamy...
voidcall
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 07 03 2007
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Focus MK1 FL
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Paź 2017, 17:18

artur73 napisał(a):Nie wiem tylko czy w klamotach Corsa C nie jest wyraźnie droższa od Daewoo. Do Kalosa wszystko kosztuje mało.

Do Corsy też. Dużą zaletą jest to, że jest to pierwsza generacja Corsy, która nie rdzewieje. A przede wszystkim od groma jest tych samochodów. Rozejrzyj się na ulicy, ile tego jeździ :naughty: W sumie sam się zastanawiam czy sobie takiej nie kupić, bo jest to mega zdroworozsądkowe auto, a przy tym nie jest tak nudne jak Fabia. Ale wole większe samochody, więc prędzej Astra G.
Cybul99
Początkujący
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 05 01 2018
Auto: Seat Ibiza
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Silniki LS - General Motors
    Z Japonii przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, czyli prawdziwego królestwa potężnych silników o widlastym układzie cylindrów. Właśnie taką architekturą cechują się silniki General Motors z linii ...