Choinka w peugot 106

choinka w peugot 106

05 Sty 2011, 16:31

Witam,już nie mam pojecia co sie dzieje z tym autkiem ale moze zaczne od początku.
wymieniłem alternator(na uzywany)alternator jest sprawny podłaczyłem wszystko jak nalezy i odpalił bez problemu-dodam ze 2 mies stał w garażu,mieszkam na wybudowaniu wiec zanim dojade do asfaltu to nie zapalam swiateł gdy jest widno-no i ruszyłem dojechałem do drogi zapalam swiatła i ....na krótkich zaczoł lekko swiecic prawy kierunek na tablicy właczyłem długie to wycieraczki zaczeły chodzic juz byłem zły sprawdziłem swiatła prawy kierunek lekko swiecił i tylko postojówki (przy właczonych długich swiatłach)wrociłem do domu i zgasiłem go
wieczorem był juz problem z odpaleniem jak by rozrusznik nie miał sieły krecic (sprawdzałem na aku od audi i to samo)ale choinka znikła wszystkie swiatła działały
podłaczyłem prostownik po godzinie wrociłem wrzociłem prostownik na boost i zapalił choinki dalej brak.odpalałem i gasiłem auto i za 4 razem zas to samo choinka,potem problem z odpaleniem na drugi dzien powtorka z rozrywki te 2 usterki na przemian albo razem...jezeli ktos moze wiedziec o co chodzi to prosze o pomoc
carpe diem
chmielczyk
Nowicjusz

Miejscowość: czarne

Re: choinka w peugot 106

07 Sty 2011, 11:21

MOŻLIWE że cuda z Twoim autem to kwestia upływności w instalacji elektrycznej i/lub jakości połączeń. Gdy między kablami jest wilgoć, a kable są podpięte do zaśniedziałej kostki z wysoką rezystancją, to prąd wybiera sobie "wygodniejszą" trasę, i przepływa sobie "wodną drogą" robiąc zwarcia.

Panująca obecnie pogoda sprzyja takim awariom, więc pewnie nie tylko Ty borykasz się z problemem. Odwiedź elektryka czym prędzej, albo sam przejrzyj kable i kostki połączeniowe.

Pozdrawiam, Maciek.
Protech-Micro
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia Góra

Re: choinka w peugot 106

10 Sty 2011, 15:55

Co do choinki to powodem była masa skumulowało się to z zawilgoconym rozrusznikiem dlatego nie miał siły kręcić ,wyczysciłem i wszystko już gra xD Dzięki Za pomoc;)
carpe diem
chmielczyk
Nowicjusz

Miejscowość: czarne
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo? Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo?
    Od pewnego czasu coraz częściej napotykamy określenie "silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona". Na czym polega ten cykl i dlaczego zmniejsza zużycie paliwa? Najbardziej dziś rozpowszechnione czterosuwowe silniki benzynowe ...
    Night Power GP 2012 - Łomża Night Power GP 2012 - Łomża
    Trzecia runda Night Power GP 2012 odbyła się w Łomży 18 sierpnia. Na ulicach miasta można było zobaczyć rzadko spotykane samochody, a ulica Spokojna zmieniła się w strefę streetracingu. Na NIGHT POWER Grand Prix w Łomży chyba ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      S2020005