Chrysler Voyager 2.5TDI silnik nie odpala

24 Sie 2009, 18:25

Witam

Mam pewien problem z samochodem gdyz nie moge go odpalic, kontrolki swieca, rozrusznik nie kreci (na 100% rozrusznik jest sprawny) w czym moze tkwic problem?

Chrysler voyager TDI 1997r (silnik 1999r)
stanislawfr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Bristol
  • 24 Sie 2009, 20:05

    a sprawdzałes kontrolka czy jest na rozruszniku sterowanie ze stacyjki?
    mlody861
    Zaawansowany
     
    Posty: 573
    Miejscowość: ok Warszawy

    24 Sie 2009, 22:51

    Czy masz automatyczną skrzynię biegow?
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    03 Wrz 2009, 12:47

    witam mam podobny problem a mianowicie jak przekręcę kluczykiem żeby zapalić to pojawia się na tablicy BRAKE. Musze odczekać pare dni i zapali. po jednym dniu jeżdżenia to samo się robi,
    facien
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Hrubieszów

    03 Wrz 2009, 12:54

    kiedy ostatnio były przeprowadzane czynności serwisowe dla twojego auta? Podaj więcej informacji, takich jak przebieg, co w nim robiłeś, więcej szczegółow problemu, czy rozrusznik kręci itp.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    03 Wrz 2009, 13:56

    jesli to automat to moze po prostu klocki hamulcowe sa starte i dla bezpieczenstwa silnik juz nie odpala . mialem kiedys taki przypadek w a8 w automacie gdy po wymianie klockow przypopowalo sie hamulec mocno do konca komputer odczytal blad ze nie ma hamulcy i silnik juz nie odpalił trzeba bylo podpiac komputer i skasowac blad
    turboplus
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: przbyszow
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription
      Udostępniono mi, w celu przetestowania, Volvo V90 z 2018 r. Samochód ten był w bogatej wersji wyposażenia Inscription oraz posiadał kilka istotnych dodatków. Atutem był dwulitrowy, czterocylindrowy silnik diesla, ...

    04 Wrz 2009, 11:36

    kolego ten problem pojawił się samoczynnie. przebieg to 300tyś. auto zostało sprowadzone 3 lata temu z niemieć i od tamtej pory nie widziało serwisu bo był nie potrzebny.
    Rozrusznik nie kręci tylko podświetlenie tablicy świeci nawet nie podnosi się wskazówka paliwa. po paru dniach da się odpalić na dwie sekundy i się wyłącza na desce wyskakuje AUTO SET. znowu za parę dni normalnie odpali i jeździ ok jednego dnia i scenariusz wraca, próbowałem różnymi kluczykami i nic, przyjeżdżał elektryk sprawdził bezpieczniki i przekaźniki i wszystko ok.
    Po przekręceniu kluczyka normalnie świece się podgrzewają tak jak by miał normalnie zapalać ale jak przekręcisz dalej to pisze BRAKE na tablicy(tak jak bym nie miał wduszonego sprzęgła, czujniki pod sprzęgłem były sprawdzane przez elektryka i działają).
    Auto było podpinane pod komputer i nie wykrył żadnych poważniejszych błędów, miał ale to z kimą.

    jest to manual skrzynia, chociaż hamulce mam słabe
    facien
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Hrubieszów

    04 Wrz 2009, 14:10

    wyświelta się "AUTO SET" czy może "ALARM SET" ?? Prawdopodobnie masz problem z tzw. ECU, znaczy się potrzeba fachowca ze sprzętem do przeprogramowania tego ustrojstwa i odpalisz auto. Dosłownie chwila roboty.

    Doraźnie niektórym pomaga zdjęcie klemy na 10 min. To chyba typowa usterka dla tego modelu.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    08 Wrz 2009, 22:59

    tam masz racje ALARM SET.
    czasami to pomaga ale muszę zdjąć klemę przynajmniej na dwa dni.
    dzięki za podpowiedz będę wiedział juz do kogo mam się zwrócić,
    facien
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Hrubieszów

    12 Wrz 2009, 17:53

    skrzynia to manual

    rozrusznik nowy i dalej nie kreci prad dochodzi
    stanislawfr
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Bristol

    14 Wrz 2009, 08:52

    tak jak pisałem wcześniej, typowa usterka komputera w tym modelu. Trzeba przeprogramować ECU czyli komputer. Wydaje mi się, że na forum elektroda widziałem znawców tego tematu.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    14 Wrz 2009, 10:00

    Przy rozruszniku masz styk na ktory przychodzi prąd ze stacyjki tzw.50.Podaj na ten styk plus przewodem bezpośrednio z akumulatora.Może być uszkodzona kostka pod stacyjką lub alarm blokuje prąd na rozrusznik.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    15 Wrz 2009, 15:05

    karlone napisał(a):tak jak pisałem wcześniej, typowa usterka komputera w tym modelu. Trzeba przeprogramować ECU czyli komputer. Wydaje mi się, że na forum elektroda widziałem znawców tego tematu.


    Nic z tych stylow "masa" nie laczyla
    stanislawfr
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Bristol

    16 Wrz 2009, 08:59

    fajnie, że udało ci się rozwiązać problem. Sam do tego doszedłeś, czy byłeś u mechaniorów? Jak widać uciążliwe usterki nie są takie ciężkie jakby mogło się wydawać ;)
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    21 Paź 2009, 22:16

    przeprogramowanie ECU nic nie dało, to samo. Zauważyłem jednak że jak pada deszcz to nie mogę go zapalić i jak wjadę w kałuże to zaświeca się kontrolka abs i wszystkie wskaźniki opadają jak by był samochód wyłączony.

    [ Dodano: Nie Paź 25, 2009 22:10 ]
    ALARM SET oraz kontrolka ABS blokuje rozrusznik, komputer nic nie pomógł, serwis tylko zostaje
    facien
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Miejscowość: Hrubieszów