Cinqecento 700 - problem z gaznikiem FOS

28 Lut 2009, 22:13

Witam.
Proszę o pomoc w sprawie mojego autka i gaznika FOS.Cienias jest z 1994r.,przebieg 80tyś.Mój problem dotyczy wolnych obrotów,wcale nie można ich wyregulować,zawsze są za wysokie,mogę sobie kręcić tą śrubą regulacyjną ale bez efektu,wygląda to tak jakby do końca nie odbijał pedał gazu.Dodając gazu pedał wraca z powrotem ale nie całkiem do końca,chyba że mu pomogę.Czy ktoś wie o co chodzi? i jak rozwiązać ten problem?.
Dziękuje.
cder
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: sochaczew
  • 28 Lut 2009, 22:53

    Jeśli to pedał to sprawdź czy porusza się luźno, gdy linka od gazu jest odpięta.

    Problem może też być z ssaniem, a mianowicie możesz mieć cały czas lekko podciągniętą linkę od niego
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 831
    Miejscowość: Świętochłowice

    28 Lut 2009, 23:09

    Linka od ssania jest luzno.Śruna regulacji obrotów biegu jałowego powinna sie stykać z takim jakby bolcem ale jakby jej nie przekecić to nigdy nie dotknie,zbliża się blisko i zatrzymuje i wtedy tak zostaje na dużych obrotach
    cder
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: sochaczew

    01 Mar 2009, 09:38

    U mnie tak samo ta śruba nie dotyka bolca, ale nie mam większych problemów z obrotami. Sprawdź w takim razie pedał gazu jak pisałem wcześniej. Jeśli nic z tego to oddaj gaźnik do regulacji do mechanika
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 831
    Miejscowość: Świętochłowice

    01 Mar 2009, 11:47

    Z pedałem gazu sobie poradziłem,żeczywiście blokował sie o tapicerkie,ale z obrotami nadal to samo,czy niema jakiegoś domowego sposobu na regulacje tych obrotów?
    cder
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: sochaczew

    01 Mar 2009, 12:33

    Zapytaj tutaj: http://cento.p2a.pl/index.php

    Koledzy z forum powinni znaleźć odpowiedź ;)
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 831
    Miejscowość: Świętochłowice
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Bezpieczne wakacje z kamperem
      Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...

    01 Mar 2009, 16:16

    dziękuje kolego za pomoc
    cder
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: sochaczew

    03 Mar 2009, 19:53

    Byłem u mechanika,wyregulował gaznik za 30zł.,i po problemie.Dziękuje i zamykam temat
    cder
    Nowicjusz
     
    Posty: 8
    Miejscowość: sochaczew