Citroen C3 1.6 BlueHDi 75kM - ZAKUP KONTROLOWANY

30 Lis 2022, 19:30

Witam serdecznie,

Przymierzam się do zakupy Citroena C3 1.6 BlueHDi 75kM z lat 2016-2019 dla mojej żony. Ze znalezionych informacji w internecie widzę, że to całkiem udany samochód aczkolwiek może ktoś powie mi coś więcej na jego temat lub doradzi na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie? Czy to dobry silnik ? udana konstrukcja? Znam 1.6 HDi to globalna marka , ale ten to już jego bardzo nowoczesna wersja z czynnikiem Adblue, więc może ktoś coś powie więcej bo mało informacji w internecie w sensie opinii użytkowników? Czy warto? Koszty utrzymania? Wady? Zalety?

Samochód będzie używany w rejonie górskim i głównie dojazdy do pracy ok 11-15km w jedną stronę oraz weekendowe wyjazdy. Rozważałem silnik benzynowy 1.2 aczkolwiek mam w okolic jeden egzemplarz diesla z przebiegiem poniżej 60kkm, więc troszkę się z nim zainteresowałem. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi!
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

01 Gru 2022, 09:08

Jeśli przebieg jest potwierdzony to oczywiście warto się zainteresować bo sam słupek jest ok a właśnie systemy adblue/eloys to najbardziej newralgiczne elementy tego auta. Mamy w firmie kilka citroenów z podobnych roczników i przy około 200kkm zaczynały się już jaja, w jednym z aut w ciągu 2,5 roku 2x wymieniono zbiornik adblue gdzie same części to dzisiaj 3700 netto

Szczerze mówiąc to wszystko kwestia ceny. 1.2 puretech wcale nie jest jakoś zauważalnie mniej skomplikowaną konstrukcją niż diesel. Jeśli wolałbyś coś "mniej ryzykownego" niż hdi to trzeba szukać wolnossaka
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

01 Gru 2022, 11:41

Dzięki za konkretne informacje!!

Co do ceny to byłby do wzięcia za ok 37-38 tyś, rocznik 2019. Sprowadzony 2 lata temu bezpośrednio przez obecnego właściciela z Niemiec i w Polsce użytkowany przez jedną osobę przed 2lata obawiam się, że głównie w mieście, kobieta. Mam go na miejscu, więc mogę bardzo dokładnie zweryfikować stan.

Jeżeli kupie ten model to będzie on użytkowany na dojazdy praca-dom , ok 11-15km w jedną stronę. Dlatego się zastanawiam czy nie szukać wolnossaka 1.2 - 82km z drugiej strony diesel będzie malutko palił + na trasy będzie wygoda. Kurcze waham się. Ja osobiście jeżdżę prostą benzynką 1.6 , 132km wolnossąca i jestem bardzo zadowolony z Hyundaia. A co do benzyny 1.2 coś wiesz może więcej?

Dzięki!!
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

01 Gru 2022, 11:54

ZzRafalzz napisał(a):obawiam się, że głównie w mieście, kobieta


Dwumasa pewnie powiedziała już dawno papa, albo niedługo to zrobi :mrgreen:
Do tego DPF/EGR i inne osprzęty nie lubią zamulania.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Gru 2022, 11:59

3 lata i 60kkm dwumasa to musiałby się ktoś ładnie postarać :mrgreen: :mrgreen:
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

01 Gru 2022, 12:19

ZzRafalzz napisał(a):3 lata i 60kkm dwumasa to musiałby się ktoś ładnie postarać


Oj żebyś się nie zdziwił :D

Wczoraj miałem pogadankę z Panem od regeneracji sprzęgieł 2mas itp. mówi że to co się dzieje teraz w nowych autach z jakością jest dramatem już nie wspominając o zamiennikach.


Ogólnie co do Twojego wyboru to bym się zastanowił bo żebyś nie musiał jazdy miejskiej nowoczesnym dieslem odjeżdżać 10lat :D bo masz bardzo duże szanse.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak dobre opony ciężarowe wpływają na biznes?
    Opony stosowane w transporcie drogowym stanowi do 5 proc. wydatków firmy, ale ma wpływ na 40 proc. wszystkich kosztów operacyjnych. Od jego jakości przy zakupie, fachowego serwisu przy montażu oraz i potem prawidłowej ...

01 Gru 2022, 12:37

Małe miejskie autko = kiepska jakość wykonania = niska żywotność = duszenie na niskich obrotach = dwumasa pada szybko.

60k dla takiego samochodu w obecnych czasach to nie jest jakiś wielki przebieg. Zresztą na gwarancji potrafią podzespoły padać.

Do Twojej jazdy to bym szukał dobrego wolnossącego benzyniaka, albo hybrydy.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Gru 2022, 14:00

Dla siebie to ja mam super auto :D :D :D

Hyundai Elantra 1.6 benzyna 132km, salon Polska. Spalanie 5,8l/100km w mieście. Auto kompletnie bezawaryjne. Na prawdę polecam. Super się sprawdza w mieście, co prawda nie prowadzi się świetnie przy wyższych prędkościach autostradowych, ale bardzo tanie w eksploatacji.

Chodzi o to, że to samochód dla żony czyli musi być ładny, nowoczesny najlepiej z dużym ekranem itp. Szukam czegoś do +- 40k i aktualnie padło na C3. Myślę , że ta benzyna 1.2 byłaby ok ogólnie. Chyba, że macie jakiś ciekawy pomysł, na który jeszcze nie wpadłem żeby jej pokazać. Dzięki
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

01 Gru 2022, 14:03

ZzRafalzz napisał(a):Hyundai Elantra 1.6 benzyna 132km, salon Polska. Spalanie 5,8l/100km w mieście.


To nie miasto :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

01 Gru 2022, 14:05

Miasteczko 80tyś mieszkańców w takim razie :D
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

01 Gru 2022, 14:51

No, jakbyś pojeździł w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu to latem z klimatyzacją miałbyś 10 litrów LPG :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Gru 2022, 19:29

Wracając do tematu. Ma ktoś możliwość rozszyfrowania nr VIN Citroena? Znalazłem taki egzemplarz w okolicy w benzynie 1.2 82km. Co do minusów tego silnika znalazłem informację, że zdarzają się problemu z rozrządem, który to pracuje w oleju i szybko się zużywa powodując spore problemy. Poza tym dosyć ok. I jak coś bardzo proszę o rozszyfrowanie nr

VF7SXHMZ6HT530954

link do ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myślicie? Ogólnie danych z zagranicy niema praktycznie żadnych. Auto na pewno sprowadzone po wypadku. Przednia szyba była wymieniana . Poprzedni właściciel ma go niecały rok. Wybieram się na oględziny. Zaskoczyło mnie, że jest w stanie sporo spuścić z ceny no i przebieg jest nierealnie niski. I tak się waham pomiędzy tym dieslem/benzyną bo ogólnie koniec końców będzie musiało zostać na tym modelu lub c4 cactus itp. Dzięki
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33

22 Gru 2022, 08:20

Daj sobie spokój z tym modelem a z tym silnikiem to już na pewno.

Ma ktoś możliwość rozszyfrowania nr VIN Citroena?


Chcesz kupić samochód za 40k i 5 dych na raport ci szkoda?
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

22 Gru 2022, 08:22

ZzRafalzz napisał(a):Co myślicie?


Myślę że napaliłeś się na badziewne auto i szukasz potwierdzenia iż dobrze myślisz.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10351
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

22 Gru 2022, 14:01

Wcale się nie napaliłem mistrzu. Nie kupuje auta dla siebie tylko dla kobiety a te mają trochę inne podejście i auto ma być ładne. Uwierz, że ciężko coś takiego znaleźć żeby było ładne i relatywnie tanie w utrzymaniu proste i jeszcze się podobało. A co do tego wyżej od raportu to weź chłopie jak masz coś sensownego do powiedzenia to mówi jak nie to dzięki. Dużo raportów w swoim życiu przerabiałem i większość jest bezsensowna i nic konkretnego się nie dowiedziałem oprócz podstawowych danych technicznych. Więc dzięki za bezsensowny komentarz.
ZzRafalzz
Nowicjusz
 
Posty: 33