Samochód do 20k.

06 Gru 2022, 19:47

Witam, szukam samochodu do 15-17 tysięcy najlepiej, tak żeby zmieścić się w 20k z opłatami. Rocznie robię mniej więcej 20-23k km, mieszkam na wsi więc trasy jakie robię to 10-15km na zakupy do pobliskiej miejscowości. Kilka razy w miesiącu trasa 30-100km, więc myślę że najodpowiedniejsza będzie benzyna, zastanawiam się w późniejszym czasie o założeniu gazu bo samochodem planuje pojeździć z 4-5 lat. Jak myślicie, z takim przebiegiem nie opłaca się interesować dieslem? Samochody jakie oglądałem i podobają mi się to:

1.Volvo s40 - kupię coś sensownego w moim budżecie? Obawiam się trochę kosztów eksploatacji bo to volvo, chociaż czytałem że pasują do niego części od forda.

2.Kia ceed - tutaj oglądałem głównie benzyniaki 1.6/ co do 1.4 obawiam się że będzie trochę za słaby.

3. Fiat bravo 2 - tutaj jak z volvo nie wiem czy wyrwę coś w tym budżecie, myślałem o 1.4 tjet 120 koni, przyjmuje to gaz w razie czego?

4.Focus MK2 - ostatnia moja propozycja i biorę go najmniej pod uwagę, czytałem że użytkownicy chwalą sobie silnik 1.6 tylko obawiam się że tutaj gdzie mieszkam może być trochę słaby. Jak tutaj wypada 18 i 2.0 jeśli chodzi o awaryjność i instalacje gazową?

Zależy mi na niewielkiej awaryjności i w razie czego niedrogich części do naprawy, dobrze by było gdyby nie palił jak smok, ale tutaj i tak zamierzam założyć gaz. Z wyposażenia to jedynie potrzebuje elektryczne szyby i dobrze jakby była klima. Moglibyście coś polecić od siebie? Dodam że jestem z okolic Bielska-Białej.
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

06 Gru 2022, 20:04

U mnie w mieście jest do wzięcia Jetta z 1ręki,mało problematyczny diesel i zostanie kasa na pakiet startowy i może jakiś chip tuning silnika.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Gru 2022, 20:17

Nie bardzo chce iść w Volkswagena, teraz miałem diesla z tej stajni i nie wspominam go miło. A coś z tego co wymieniłem?
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

06 Gru 2022, 20:32

pepe1331 napisał(a):2.Kia ceed - tutaj oglądałem głównie benzyniaki 1.6/ co do 1.4 obawiam się że będzie trochę za słaby.

3. Fiat bravo 2 - tutaj jak z volvo nie wiem czy wyrwę coś w tym budżecie, myślałem o 1.4 tjet 120 koni, przyjmuje to gaz w razie czego


Jak bez turbo to opcja 2 jest ok.tylko wtedy coś można dołożyć.

Opcją 3 jak musi być turbo jest ok. 20k powinno starczyć na wersję fl.
Piszę że "powinno" starczyć bo nie śledzę cen non stop a ciągle się zmieniają.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Gru 2022, 20:33

Kwestia jak trafisz a ten egzemplarz parę razy widziałem na mieście i wygląda przyzwoicie.

Volvo ok do znalezienia w tym budżecie i serwis nie jest jakiś drogi (trochę wspólnego ma z Fordem).
Kia Cee'd jak najbardziej ok i nawet 1.4 wystarczy do sprawnego przemieszczania się.
Bravo z T-jetem może być ciężko albo na styk znaleźć coś sensownego i trzeba pamiętać o sławnej skrzyni M32.
Focus tutaj trzeba uważać na rudą zwłaszcza od spodu,silniki dobrze znoszą lpg.

Zerknij na to tylko nie wiem czy 3furtki Ci odpowiadają.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2022, 09:21

Ceed ok ale z tym gazem to ostrożnie, niezbyt się z nim lubią i jak instalacja nie będzie dobrze wyregulowana mogą pojawić się kłopoty.
Do tego te benzyny z pierwszej generacji są lekko mówiąc przeciętne, a używane słupki w chorych cenach jak na klasę auta. Wolałbym CRDi.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Gru 2022, 14:18

Dobra czyli mówicie że Volvo z 2.4 będzie odpowiednie i nie zrujnuje mojego budżetu? Myślałem jeszcze o 2.0 benzynie. Jak wygląda sytuacja z dieslami, tam już chyba są dpf ale wtedy odpada instalacja lpg? Nie ukrywam że ten samochód podoba mi się najbardziej. Tego ceeda mogę szukać w 1.6 jakbym nie znalazł volva? Bravo też fajne tylko se to popularny samochód i obawiam się wejść na minę. Barol właśnie preferuje 5 drzwi bo są praktyczniejsze ale chyba podjadę obejrzeć ten samochód, moglibyście wrzucić coś jeszcze z okolicy wartego uwagi? Nie jest dla mnie problemem podjechać 100 czy tam 200km jeśli jest coś wartego oglądnięcia.
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

07 Gru 2022, 19:10

Tutaj bardzo ciekawe ogłoszenie i przyjrzał bym się temu bliżej.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - też stoi w Krakowie więc za jednym zamachem można obejrzeć to i Audi.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Gru 2022, 09:32

Barol napisał(a):Tutaj bardzo ciekawe ogłoszenie i przyjrzał bym się temu bliżej.


Nie ma to jak Ceed 1.4 i A4 z V6 w jednym temacie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Gru 2022, 09:55

Autor tematu zaczął o 2.4 tak więc wkleiłem i swoją drogą przejrzałem parę ogłoszeń i nic ciekawego nie znalazłem więc stąd też choćby to I30 czy Cee'd :roll:
Tutaj jeszcze świeże ogłoszenie.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Gru 2022, 20:04

A czy ten silnik w Volvo był udany? Nie będzie z nim problemów? Pewnie DPF już ma.
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

08 Gru 2022, 20:34

Ogólnie dobry silnik (300-350tysiecy robią bez problemu przy rozsądnych przebiegach międzyobsługowych) ale najczęściej bywają problemy z lejącymi wtryskami i niby wychodziły z DPFem ale nie każdy go ma,tutaj przydało by się rozkodować nr Vin.
Tutaj auto praktycznie od 1właściciela więc co nieco powinien powiedzieć co już było robione.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Gru 2022, 19:34

Co powiecie na temat tych dwóch samochodów?
1)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

09 Gru 2022, 19:42

Pierwszy odpicowany do granic możliwości i zdjęcia jak jeszcze było ciepło więc trochę czasu już tam stoi no i poczytaj opinie na temat tego komisu,szkoda czasu..
Drugi ładny,ja bym obejrzał.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Gru 2022, 19:53

Orientujecie się czy drogie części będą do tego auta? Będzie ten silnik chodził w gazie?
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam