Samochód do 20k.

09 Gru 2022, 20:10

Koszty części są niskie i zbytnio nie ma z nimi problemów.
Co do gazu to kwestia montażu czy robił to ktoś z głową i czy została dobrze wyregulowana bo opinie są mieszane.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2022, 14:22

A jak to sprawdzić?
Co byście polecili jeszcze w benzynie w miarę świeżego i żeby to jechało?
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

10 Gru 2022, 23:18

Ja bym nie odpuszczał tej Kii bo wygląda sensownie a patrząc na aktualny rynek to ciężko coś ciekawego kupić.

Co do gazu to warto mieć na uwadze czy nie pojawiają się problemy z przełączaniem z benzyny na gaz,czy podczas jazdy nie są odczuwalne szarpnięcia lub inne nieprawidłowości w pracy silnika no i ewentualnie czy nie zaświeca się "check".
Pozostaje też kwestia czy właściciel serwisował instalacje (oczywiście nie na gębę).

Tak na szybko znalazłem:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Gru 2022, 07:32

Nie odpuszczam bo jadę ja oglądnąć ale chciałbym mieć jakąś alternatywę w razie czego, żeby po drodze jeszcze coś oglądnąć.

Myślicie że jest sens jechać oglądać jedno z tych aut które wrzuciłem? Czy to raczej odpicowane ulepy będą?

1.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2.[link do oferty na Olx wygasł]

3.[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

11 Gru 2022, 08:46

Auta od handlarzy na zdjęciach muszą dobrze wyglądać, trzeba jechać i weryfikować.
Najmniej ryzykowna na pewno jest astra
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Gru 2022, 10:08

W Megane po 200tys w tym silniku lubi wywalić się uszczelka pod głowicą i lubi zrobić się dziura w bloku (wada fabryczna) a przebieg ma magiczny 199tys.. tak samo Astra też magiczna granicą 190tys ale ona będzie najrozsądniejszym wyborem.
308 też ma problematyczny motor. W tych wersjach na porządku dziennym są zaniki mocy,często pojawiają się też losowe komunikaty o błędach i zdarzają się przypadki uszkodzenia wałków rozrządu (objawy to charakterystyczny dieslowy klekot).

A taka Jetta? 10lat w jednych rękach więc sprzedający jest w stanie co nieco powiedzieć o aucie i chyba z rąk starszego małżeństwa tylko z ceną trzeba by było trochę ugrać.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX 250h E-Four - kompaktowy SUV
    UX to nowy kompaktowy SUV Lexusa, oferowany m.in. z napędem hybrydowym z silnikiem 2,0 l o łącznej mocy 184 KM. Auto powstało na platformie GA-C. Wersja 4x4 z elektrycznym układem E-Four zużywa według pomiaru WLTP od 5,8 ...

13 Gru 2022, 11:49

A co powiecie o tej astrze?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Podjadę przy okazji jak będę oglądał ta kie w gazie.
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

13 Gru 2022, 19:06

Silnik jakiś szałowy nie jest jeśli chodzi o osiągi i magiczne 190tys przebiegu (u nas wśród dużej ilości narodu panuje przeświadczenie że jeśli już jest 2 z przodu to auto jest bee dlatego handlarze przy sprowadzaniu kręcą na 180/190tys).
Trzeba też pamiętać że silnik ten ma regulowane ręcznie luzy zaworowe, których wartości należy kontrolować co około 30tys.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Gru 2022, 14:42

Jeśli ew pasowałoby Ci auto 3d (z LPG) to coś bym miał. Na Śląsku
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Gru 2022, 12:41

Możesz podesłać?
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

22 Gru 2022, 12:33

A co powiecie na temat mazdy 3 albo 6?

Mike możesz podesłać ten samochód o którym pisałeś?
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

22 Gru 2022, 12:55

Głównym problemem tych modeli jest rdza,może być problem znaleźć coś względnie zdrowego,jak z zewnątrz będzie ok to spod może być dramat.

pepe1331 napisał(a):Mike możesz podesłać ten samochód o którym pisałeś?


Napisz mu wiadomość prywatną.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Gru 2022, 20:00

Tak,te silniki b.dobrze chodzą na LPG,warunek,bdb wtryskiwacze z wyższej półki,auta z końca produkcji są lepiej dopracowane,duży plus tego modelu jest taki,że b.dużo aut z polskich salonów,dlatego można dorwać zadbany egzemplarz z rozsądnym przebiegiem,o innych modelach wymienionych nie będę pisał,gdyż łatwo można trafić na minę.z Niemcami racja,potrafią być wytyrane do granic możliwości,tylko dlatego,bo są modele np Audi A3 II 1.6 Mpi,które gdyby nie mnóstwo nieuczciwych ofert,mnóstwo ładnie wyglądających szrotów,do lpg absolutny pewniak.Fiaty?! Nie byłbym w stanie wymienić innego producenta,który oferuje taką jakość za taką cenę,koszty utrzymania,silnik 1.4 T należy do najlepszych jednostek downsizingowych na świecie,warunek, by auto z tym silnikiem nie było sparowane z wadliwą skrzynią,którą stosowano do 2010 r,ten silnik określany jest mianem znakomitego,czyli najlepszego w swojej klasie,nadaje się do lpg pod warunkiem,że chce się przeznaczyć przynajmniej 4000 zł na instalację.W sumie to chyba najmniej problematyczny silnik benzynowy FIAT-a wraz z motorami serii Fire,,jedynie może niedomagać turbina.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

23 Gru 2022, 09:21

Panowie,dziękuję za pomoc. Wybór padł na tą kie ceed w gazie
pepe1331
Nowicjusz
 
Posty: 45
Auto: Nie mam

24 Gru 2022, 19:11

ale jakie części ? :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286