Citroen C3 2013 - Światła postojowe świecą z ledami

26 Mar 2020, 07:57

Witam. Moja żona posiada Citroena C3 2013r. 1.0 benz. po liftingu. W zderzaku przednim są oryginalnie zamontowane światła LED do jazdy dziennej. I tu sie pojawia problem. Odpalam silnik, włącznik świateł ustawawiony jest na 0. W tym momencie zapalają się ledy i światła postojowe. Moim zdaniem powinny świecić tylko ledy, patrząc po innych tych samych modelach C3. Później już jest ok. Ustawiam włącznik świateł na postojówki - ledy gasną i świecą tylko postojówki. No i po włączeniu światel mijania - świecą postojówki i mijania, czyli również dobrze.
Co mam zrobić z tymi postojówkami w pozycji 0? Chciałbym, żeby nie świeciły razem z ledami i uruchamiały się dopiero po włączeniu jakichkolwiek świateł.
andhrut
Nowicjusz

26 Mar 2020, 12:19

Postojówki w pozycji ")" na przełączniku nie powinny świecić z LEDami (DRL). W sumie to ze światłami do jazdy dziennej nie powinny one nigdy razem świecić.

Czy w tej pozycji "0" świecą ci tylko przednie postojówki czy tylne również?

Nie masz tam pozycji AUTO? Bo tu też jak byś ją miał warto by było sprawdzić jak się one zachowują.

Przypuszczam ze tu problem może być nie związany z LEDami tylko będzie on dotyczył samych świateł pozycyjnych. Trzeba by sprawdzić wyjmując bezpiecznik od nich czy dalej świecą w pozycji "0". Winny też może być sam przełącznik w manetce lub jakiś przekaźnik od tych świateł. Ciężko tak na odległość odpowiedzieć musisz zacząć od sprawdzenia tych dwóch rzeczy.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Mar 2020, 12:38

Właśnie chyba nie sprawdziłem, czy światła z tyłu również świecą z postojówkami na pozycji "0". Sprawdze.
Automatycznego włączania świateł nie ma w tym aucie, także to odpada.
I również się zabiorę za przekażniki oraz sprawdze, czy po wyjęciu bezpiecznika światła świecą - dobra rada :)
Dam znać.
andhrut
Nowicjusz

26 Mar 2020, 14:43

andhrut napisał(a):Automatycznego włączania świateł nie ma w tym aucie, także to odpada.
Dokładnie ale zawsze o tym warto wspomnieć bo niektóre wersje mogły go mieć.
andhrut napisał(a):światła z tyłu również świecą z postojówkami na pozycji "0". Sprawdze.
Ok, czekamy na info :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Mar 2020, 19:22

Witam.
Dzisiaj zrobiłem szybki przegląd w aucie.
1. Na pozycji "0" razem z ledami i pozycyjnymi świecą również światła z tyłu.
2. W ustawieniach auta (komputer pokładowy) jest możliwość wyłączenia świateł ledowych. Jak je wyłączę to na pozycji "0" nie świeci nic. Czyli jakby lepiej ale nie świeca ledy, a tylko one właśnie powinny. Może ta podpowiedź coś więcej wniesie?

Jeszcze nie zaglądałem dokładnie w bezpieczniki i przekaźnik.
andhrut
Nowicjusz

Wczoraj, 10:29

Witam. Pomierzyłem co mogłem i jestem bezradny. Może ktoś ma jakieś pomysły na ten problem?
andhrut
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MORPHOZ - dane techniczne samochodu koncepcyjnego MORPHOZ - dane techniczne samochodu koncepcyjnego
    Samochód koncepcyjny Renault MORPHOZ z nadwoziem o długości 4,40 lub 4,80 m (w zależności od wersji) przy szerokości 2 m i wysokości 1,55 m to crossover z napiętymi i zmysłowymi liniami nadwozia. Jego stylistyka łączy ...
    Toyota FT-86 Open Concept Toyota FT-86 Open Concept
    Na fali popularności nowej sportowej Toyoty podczas Geneva Motor Show 2013 został zaprezentowany samochód, o który pytało wielu fanów marki. Niestety tylko w wersji koncepcyjnej. Toyota FT-86 Open Concept ...

•