Citroen C3 - głos przy zmianie biegów

Citroen C3 - głos przy zmianie biegów

29 Paź 2019, 17:44

Dzień dobry,
w Citroenie C3 diesel 1,4 rocznik 2010
po zmianie biegów podczas dodawania gozu przez pierwsze dwie trzy sekundy pojawia się lekkie, ale słyszalne buczenie, drganie samochodu. Samochód nie traci mocy, przyspiesza normalnie i po krótkiej chwili dźwięk znika. Przy wrzuceniu kolejnego biegu sytuacja się powtarza. Czasem trwa to dłużej, mogę wtedy puścić gaz i wejść po chwili na te same obroty już bez dźwięku. Przy dłuższym odcinku bez zmian tempa, samochód jeździ normalnie. Zdarza się także , że to "buczenie" się nie włącza. Zabrałem mechanika na przejazd i jak na złość samochód wtedy pracował normalnie. Gdy się zatrzymam, wrzucę luz to też przez moment potrafi buczeć, pewnie przypadek lecz przy buczeniu na postoju, po wyłączeniu nawiewu, buczenie ustaje, podczas jazdy nawiew nie ma na to wpływu.
mati0220
Obserwowany

• Re: Citroen C3 - głos przy zmianie biegów

30 Paź 2019, 14:34

Skoro na postoju też występuje ten dźwięk to myślę że to może być związane z jakimś podciśnieniem. Dobrze by było jak byś się przysłuchał przy silniku a inna osoba by zmieniała biegi tak aby pojawiło się to buczenie. Wtedy będziesz mógł zlokalizować skąd ten dźwięk dochodzi.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś
    CT to najmniejszy i najtańszy model w ofercie Lexusa. Ale równie ważny w historii japońskiej marki, co dużo większe i mocniejsze auta. Lexus CT zrewolucjonizował segment luksusowych kompaktowych hatchbacków, ...
    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini! SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...

•  
    • Warto przeczytać