Kia ceed otwierająca się pokrywa silnika, maski. Problem marki Kia?

23 Paź 2019, 19:11

Witajcie
Ostatnio przydarzył mi się problem z którym nie było mi dane mieć styczności nawet w 20-30 letnich autach. Zamek od maski w Kia ceed z 2009 roku "przyrdzewiał" i jak się okazało, nie trzymał maski jak powinien. Niestety dane było mi się o tym dowiedzieć dopiero jak otworzyła się ona w trakcie jazdy. Wiadomo - zniszczenia duże jak na taką głupotę. Ostatnio natrafiłam na ogłoszenie również Kia Ceed wystawiony jako uszkodzony po identycznym incydencie. Wgłębiając się w temat - 3 lata temu Kia wydała oświadczenie, gdzie prawie 700 sztuk aut (inny model) miało mieć wmontowane wadliwe zamki, które mogą otwierać się w trakcie jazdy.
I tu rodzi się moje pytanie - czy są tutaj forumowicze, którzy również mieli styczność z taką sytuacją w tym dokładnie modelu auta?
Może to jednak nie jest zwyczajne starzenie się części auta, a wada, która potrafi spowodować ogromne zagrożenie na drodze.

Pozdrawiam serdecznie i z chęcią dowiem się o Waszych doświadczeniach.
ArtSilver
Obserwowany
 
Posty: 2
  • 23 Paź 2019, 19:32

    ArtSilver napisał(a):Zamek od maski w Kia ceed z 2009 roku "przyrdzewiał" i jak się okazało, nie trzymał maski jak powinien
    Coś tutaj nie rozumiem . Maskę się otwiera co jakiś czas aby np. sprawdzić stan oleju w silniku czy inne płyny ustrojowe . Wymienić je. Choćby zobaczyć czy motor nie wypadł z ramy. Przy tym zabiegach zamykamy ją bo jak i inaczej. I co nikt się obciął że zamek nagle nie trzyma ? A może nikt w niedbalstwie tam nie zagląda ? A nikt nie zobaczył że klapa nie domknięta ? Tam jak we wszystkich autach jest dodatkowa blokada uruchamiana ręcznie po odpuszczeniu zasadniczego zamka . Też nie zadziałała ? Sorry ale to wina Twoja. Zamek co jakiś czas trzeba smarować i nie ważne że to KIA . Wierz że zardzewiałe zamki zdarzają się i w 20-30 letnich autach.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    23 Paź 2019, 19:39

    bonifacy napisał(a):Sorry ale to wina Twoja. Zamek co jakiś czas trzeba smarować i nie ważne że to KIA .

    O, już znalazłeś winowajcę-gratuluję :naughty:
    A co do otwierania się maski w kijankach, to niestety prawdopodobnie jest to jakaś wada fabryczna. Coś o tym czytałem, gdy poważnie rozpatrywałem zakup Sportage.
    Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
    yeti65
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 3674
    Zdjęcia: 15
    Miejscowość: Dobre Miasto
    Prawo jazdy: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
    Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: SUV
    Skrzynia biegów: Manualna

    23 Paź 2019, 20:25

    yeti65 napisał(a):O, już znalazłeś winowajcę-gratuluję :naughty:
    A dziękuję za gratulacje. Mnie się już raz otworzyła maska na maksa podczas jazdy. Całe szczęście że zawiasy ją utrzymały na tyle że szkód wielkich nie narobiła . Było to dawno temu a auto to Felicja. Ktoś oglądał , ktoś nie domknął klapę. Ja jechałem , wiatr silnie zawiał i ścięło ząbek dodatkowej blokady zamka. Przypadek szczególny a jednak . Mimo wszystkiego nie wierzę w samo otwierające się klapy. Patrz - ciągniemy za wajchę w kabinie , maska odskakuje . Jeśli po tym zabiegu możemy ją otworzyć bez wkładania tam łapy to dodatkowa blokada nie działa i konieczna jest natychmiastowa interwencja aby nie było nieszczęścia . Ktoś kto to oleje to sam się prosi o kłopoty. A i czasem trzeba poprawić fabrykę. Tak jak w kultowym filmie - to mówię ja jarząbek :mrgreen:
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    23 Paź 2019, 20:27

    Ostatnio znajomy mechanik miał taką przygodę tyle że w Sportage, po naprawie klapnął maską i na jazdę próbną, wrócił wku.wiony z pobitą szybą i pogniecioną maską z zawiasami :/

    Mi się nigdy nie zdarzyło a nigdy nic nie smarowałem, w Jagu maski już chyba z pół roku nie otwierałem, no bo po co ?
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16084
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    24 Paź 2019, 16:00

    Kao napisał(a):w Jagu maski już chyba z pół roku nie otwierałem, no bo po co ?
    A olej czasem sprawdzasz? Ja tam z raz w miesiącu zaglądam i na szybko patrzę czy jest ok.
    Wszystko też zależy jak dużo się jeździ.

    Maski mają blokadę którą trzeba odblokować z przodu po jej otworzeniu to takie zabezpieczenie jak już pisaliście przed otworzeniem podczas jazdy ale faktycznie raz się spotkałem u znajomego że otworzył w kii maskę od środka później podszedł i podniósł do góry nie odblokowując żadnego zabezpieczenia :shock: Coś tam nie działało tak jak potrzeba ale nie miałem czasu na to spojrzeć, a jak go zapytałem od kiedy tak otwiera bez zwalniania zabezpieczenia to powiedział że odkąd kupił auto (używane) cały czas tak jest.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
      W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych trudności przysparza konstruktorom znaczna ...
      Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
      Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...

    24 Paź 2019, 16:14

    Cichy77 napisał(a):Kao napisał(a):
    w Jagu maski już chyba z pół roku nie otwierałem, no bo po co ?
    A olej czasem sprawdzasz?
    rzadko bo wiem że nie bierze. :wink:
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16084
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    25 Paź 2019, 22:05

    Kao napisał(a):maski już chyba z pół roku nie otwierałem, no bo po co ?
    Nie ma co się chwalić ale to nie na to forum gdzie zaglądają amatorzy motoryzacji. Ja się przyznam że że od roku tam nie zaglądałem :mrgreen: I kto jest lepszym kozakiem :mrgreen: Twoim tokiem myślenia to wychodzi że nie ma poco tam zaglądać :mrgreen: Chociaż raz się spotkałem że gostek nie wiedział jak się otwiera maskę silnika . Po prostu ma jechać i go wali ze coś się sesra. Z tym że miał ekstra pakiet ubezpieczenia i takie tam pierdoły.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna