Citroen Evasion Zawilgocenie silnika

Citroen Evasion Zawilgocenie silnika

15 Mar 2010, 20:45

Ostatnio pytałem was o powody zbyt dużego spalania gazu
a teraz co może być powodem dość dużego zawilgocenia silnika
krople wody i to sporo są na miarce i korku wlewowym oleju, na odmie gromadzi się duża ilość piany poprzednio na starej listwie valteka olej miałem czysty teraz troszkę mętnie wygląda ,nie ubywa mi płyn chłodniczy a poziom oleju pozostaje w normie
Gazownik powiedział że to z powodu krótkich odcinków jazdy
Minim po ruszeniu jadę ok6 km
co do spalania to ostatnio utrzymuje się na poziomie 14l
Czy jest to sytuacja normalna i czy należy się ew czegoś obawiać
pozdrawiam Wiktor22
wiktor22
Nowicjusz

Miejscowość: lublin

Re: Citroen Evasion Zawilgocenie silnika

16 Mar 2010, 22:30

Przy obecnej pogodzie jazda na krótkich odcinkach (6km) to nie najzdrowszy sposób dla silnika. Mechanik ma rację. Proponuję - przejedź się tym autem tak koło 30 km i sprawdź czy na odmie i korku nie zmniejszy się osad.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska Moda MINI na wiatr i niepogodę - bardzo Brytyjska
    MINI to nie tylko samochód. Z tą marką związany jest również styl życia, który fascynuje nie tylko na drodze i w garażu. Zgodnie z mottem YOU.ME.MINI. od września 2013 w nowej kolekcji MINI Lifestyle ...
    Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005