Civic, Laguna, Bravo, a może coś innego? Propozycje do 8000

13 Mar 2008, 19:54

Witam! Od dłuższego czasu rozglądam się za jakimś autkiem do 8000 zł. Jestem studentem i bardzo ważną kwestią dla mnie jest to by autko było ekonomiczne, a także jak najmniej awaryjne. Chciałbym kupić auto nie starsze niż z 1994 roku.
Z aut o których myślałem najbardziej podoba mi się Civic V gen. Słyszałem że jest mało awaryjny, a także jego silniki są dobre, relatywnie mało palą przy czym mogą pochwalić się dość dobrymi osiągami. Wiem, że autka z silnikiem 1,5 są droższe o ok. 1500 zł. Nie wiem czy znajdę coś by zmieścić się w sztywnej granicy 8000 zł. Zatem, czy silniki 1,3 w tym modelu są kiepskie, czy po prostu gorsze od 1,5, ale jednak również nie mają się czego wstydzić? Chodzi mi tu o przyspieszenie, trwałość, kulturę pracy itd.
Kolejnymi autami nad którymi się zastanawiam są Renault Laguna I oraz Fiat Bravo 1,6. Tu jednak będę musiał liczyć się z kosztami założenia gazu... Powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa eksploatacji Fiata Bravo. Czy jest ciężki w utrzymaniu, psuje się, itd? Czy kupno takiego modelu to gra warta świeczki? Lagunę mają moi rodzice. Podoba mi się ze względu na to, że to duże i wygodne autko. Z częściami też tragedii nie ma, a staruszkowie narazie wymieniali tylko jakąś gumową część w zawieszeniu.
Bardzo proszę o pomoc. Świetnie było by również gdybyście podali jakieś swoje propozycje:) Z tym że od razu na wstępie odrzucam VW Golf III i Opla Corsę - nie podobają mi się cholernie:) Pozdrawiam forumowiczów! Dzięki z góry!
drajnsz
Nowicjusz
 
Posty: 6

13 Mar 2008, 20:16

Mój kolega ma CIVIC'a 1,4, którym ostatnio jechałem. Muszę Ci powiedzieć, że jechało się dobrze, przyspieszenie wystarczające a silnik także nie wyje zbyt głośno. Raczej jest to przyjemny "mruk" :) robi on miesięcznie około 4500kilometrów, samochód ma od października tak więc trochę zrobił, i do tej pory nie wymieniał nic w nim, tak więc nie będzie to napewno zły zakup.
Fiatem Bravo i Laguną jeździłem ale tylko jako pasażer. Moje wrażenie było takie, że przyspieszenie miały lepsze, a silnik w lagunie cichszy. we fiacie nie było to zbytnio miłe. Ale co do części i czy się psuje to Ci nie powiem gdyż nie wiem :) ja wybrałbym CIVIC'a
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

13 Mar 2008, 23:30

Civic 1.3 ma 75 KM. Będzie to zatem jazda bez żadnych rewelacji. Po prostu silnik do normalnej jazdy bez szaleństw. Spalanie na poziomie 6 litrów, zależy jak kto jeździ.

O Lagunie I słyszałem dużo pochlebnych rzeczy. Sam jeździłem kilka razy Laguną z silnikiem 1.6. Mimo, że auto spore, pod maską 95 KM, to jednak kopa ma niezłego.

Bravą nie jeździłem. Jak to w Fiacie, dużo pierdół zawraca Ci głowę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

14 Mar 2008, 20:11

Też skłaniam się najbardziej ku temu, żeby kupić Civica. Tylko niestety dość mało tego jest w różnego rodzaju ogłoszeniach. Te lepsze sztuki schodzą jak świeże bułeczki, nie raz i nie dwa bywało tak, że dzwoniłem żeby się umówić na następny dzień ze sprzedawcą, a na następny dzień jak chciałem zadzwonić że już jadę, to auta już nie było:( Masakra z tym jest... Trzeba polować normalnie...
drajnsz
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Mar 2008, 00:01

Czyli zostawaj przy CIVIC'u i szukaj dobrego egzemplarza :) może allegro Ci coś zaoferuje ??
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

16 Mar 2008, 20:13

Bryan, allegro owszem, coś zawsze jest, ale znika w okamgnieniu... A swoją drogą, jestem z Dolnego Śląska a tu najczęściej z Civicami ogłaszają się handlarze z Jawora. Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat, czy się nie orientujesz?
drajnsz
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Mar 2008, 20:54

Owszem. Po Jaworze jeździ bardzo wiele CiVIC'ów z nalepkami na szybach. Większość tego co widzę to dość dobre egzemplarze. Większość jest lekko tuningowanych (znaczy się wydech, kilka neonów widziałem, tuby itd)prawdę mówiąc ceny nie są niskie ale samochody robią wrażenie sprawnych.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam

27 Mar 2008, 17:31

Ok! Dzięki bardzo wszystkim! Auto już zakupione. Wybór padł na Civica 1,3. 95', 2 poduchy, elektryka, klima takze całkiem ok:) Bryann, zgadnij gdzie zakupiłem:D tak, tak - Jawor... Temat można zamknąć, jeszcze raz dzięki!
drajnsz
Nowicjusz
 
Posty: 6

27 Mar 2008, 22:34

:D i na pewno nie pożałujesz :) miłego pokonywania kilometrów. Szerokości życze.
GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
Bryann
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1894
Miejscowość: Jawor
Auto: Nie mam