Civic VI do oceny

19 Lip 2017, 09:03

Panowie, co sądzicie o poniższym egzemplarzu? Usterki wymienione w opisie usunę we własnym zakresie za grosze, rysa na lakierze to również żaden problem. Widzicie coś jeszcze niepokojącego? Za tą cenę oczywiście nie wymagam cudów.
[link do oferty na Olx wygasł]
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

19 Lip 2017, 09:14

Jakby było tylko do zrobienia to co wypisane, to cena byłaby znacznie wyższa. Zamek czy szyba to jest pikuś, ale obawiam się czy tam progi i podłoga są na miejscu. Mechanicznie też może być wesoło (do wymiany świece), ch...a, nie ma 40 zł na świece? A może to cewki albo głowica do remontu i dlatego nierówno chodzi? Jak dla mnie to strupek.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lip 2017, 11:27

Ja bym go nie skreślał, dla wielu osób nieobeznanych motoryzacyjnie to po prostu stare auto, które jest niewiele warte. Wszystko można sprawdzić w trakcie oględzin i jazdy próbnej. Weźmy pod uwagę, że to najsłabszy silnik (75KM). Ja też nie inwestowałem w swoje auta tuż przed ich sprzedażą, nawet jeśli chodziło o groszowe sprawy. Według mnie można obejrzeć jak jest na miejscu.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

19 Lip 2017, 11:50

Masz rację, ale często właściciele ukrywają poważne usterki pod hasłami "tylko świece do wymiany", "klima tylko do nabicia".
Obejrzeć oczywiście, że może, bo w takiej cenie to doprowadzi do ładu niskim kosztem, ale musi być ostrożny.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

19 Lip 2017, 11:55

galakty napisał(a):często właściciele ukrywają poważne usterki pod hasłami "tylko świece do wymiany", "klima tylko do nabicia"


To też prawda, ale widzę, że auto sprzedaje młoda dziewczyna - a te z reguły (zabrzmię teraz jak męska szowinistyczna świnia) nie wiedzą, że w aucie są jakieś świece - musiała to usłyszeć od jakiegoś mechanika, który ten problem zdiagnozował.
Jak dla mnie auto pochodzi od osoby niezorientowanej motoryzacyjnie i może być fajną okazją - co warto sprawdzić na własne oczy.
hondziarz
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 325
Zdjęcia: 8
Auto: honda

19 Lip 2017, 15:47

Według mnie też nie warto się w to pakować.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Lip 2017, 12:59

Zanim zdążyłem zadzwonić Honda została sprzedana :)
A co powiecie na to Clio? Widziałem, że polecaliście ten komis.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

27 Lip 2017, 14:45

Ładna,można obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Sie 2017, 13:50

Clio sprzedało się od ręki.
Postanowiłem nieco zwiększyć budżet, bo mam już dosyć oglądania kompletnych trupów - straciłem mnóstwo czasu na przeglądanie szpachlowozów.
Co powiecie na tą Thalię? Wiem, brzydkie to jak noc, ale nie o to chodzi. Czy cena nie jest aby zbyt wygórowana?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

08 Sie 2017, 07:41

Nie dałbym tyle za ten pokraczny samochód.
Jeśli już Thalia to szukałbym czegoś z nierozbitą budą za połowę tej wartości - za 2-3 tys. zł doprowadzisz ten samochód do stanu perfekcyjnego (śmiesznie tanie części). Nie warto przepłacać za coś takiego.
CrazyHorse
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 140
Auto: Corolla E12, Audi 80, Camry IV
Silnik: 110KM, 90KM, 131KM
Paliwo: Benzyna

09 Sie 2017, 09:40

Panowie, a może Wam uda się znaleźć jakieś ogłoszenie z Wrocławia i okolic dotyczące godnego uwagi auta segmentu B/C do 10 tys. zł? Ja powoli robię się bezradny :(
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

09 Sie 2017, 10:05

[link do oferty na Olx wygasł] - sądząc po tablicach długo w jednych rękach.
[link do oferty na Olx wygasł] - drzwi kierowcy wyglądają na malowane,opłaty do końca roku,przegląd na prawie rok.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A to bym obejrzał w pierwszej kolejności [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Sie 2017, 10:08

Corollka konkret, wygląda świetnie :ok: To ten sam silnik co w E12? Nie ma problemu olejowego?
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer

09 Sie 2017, 10:17

Tak to ten sam silnik,problemy olejowe występują ale to już kwestia dbania a ta z linku wygląda bardzo przyzwoicie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Wrz 2017, 11:40

[link do oferty na Olx wygasł]

Co sądzicie o tej Corsie? Rozmawiałem z właścicielką. Zarzeka się, że nie ma rdzy, wymieniono rozrząd, hamulce, akumulator, ogólnie wszystko sprawne. Jest klimatyzacja, działająca. Komplet zimowek na felgach stalowych. Jedyny minus to stosunkowo krótkie opłaty. To uczciwa cena za taką Corsę?
johnnygoodboy
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Mitsu Lancer