Civic VIII lub....? Auto dla 3-osobowej rodzinki do 35000?

02 Sty 2018, 15:07

Witam

Proszę o pomoc w zakupie auta.
Potrzebuję w miarę mało paliwożerne i mało usterkowe auto dla niewielkiej rodziny. Nie jestem typem samoradka, majsterkowicza, dla mnie auto ma jeżdzić, być bezpieczne i wygodne i ma działać po ewentualnych wizytach u mechaników. Nie bardzo znam się na technicznych aspektach i nowinkach.
Żona ma samochód do dojazdów do pracy i na zakupy, to ma być dla dalszych wyjazdów wakacyjno-weekendowych (także zimą na narty)
Myślałem o czymś takim jak poniżej:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
może ktoś pomoże i zasugeruje czy to dobry kierunek? A może pojawią się lepsze propozycje w cenie do 35 tysięcy.
Z góry dziękuję za pomoc
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Sty 2018, 17:34

Wrzuciłeś kompakta, który bardziej nadaje się właśnie na zakupy niż na wycieczki. Kwestia wygody w tym aucie również dyskusyjna.

Na Twoim miejscu celowałbym w auta segmentu d.
Popatrz na Accorda VII, Lagunę III, C5 i mondeo mk4. Fajne auta za fajną kasę i z dobrym stosunkiem cena/jakość.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Sty 2018, 18:15

Dziękuję za podpowiedzi.
A jakie silniki sugerowałbyś w w/w? nie chciałbym jeździć wysilonymi "maluchami" ale też nie chciałbym muła. No i oczywiście coby się nie psuło. :)
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

02 Sty 2018, 18:22

Invi napisał(a):Popatrz na Accorda VII, Lagunę III, C5 i mondeo mk4. Fajne auta za fajną kasę i z dobrym stosunkiem cena/jakość.


Kolega wyżej podał dobre typy. Jak nie zrobisz więcej jak 20-25 tys. km rocznie to nie bierz diesla. Benzynki warte uwagi to:
Accord VII 2.0 i 2.4
Laguna III 2.0 i 2.0T
C5 2.0
Mondeo Mk4 2.0 lub 2.3
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

02 Sty 2018, 23:56

Dziękuję :)
A co sądzicie o czymś takim?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

03 Sty 2018, 17:38

Niech ten przebieg potwierdzi aso a nie jakaś książka serwisowa :mrgreen:
Napęd na 4 koła jest raczej zbędny w aucie, które będzie jeździło na dłuższych trasach - większe opory toczenia, wyższe spalanie a przy okazji wyższe koszty serwisu.
Brak info o bezwypadkowości a na dodatek ściema z możliwością powrotu na kołach.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Toyota RAV4 - Top Safety Pick+
    Nowa Toyota RAV4, znalazła się w elitarnym klubie Top Safety Pick+ amerykańskiego Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Model uzyskał najwyższe noty we wszystkich pięciu testach bezpieczeństwa, w tym w niezwykle ...

04 Sty 2018, 21:17

Dziękuję za wszelkie porady i podpowiedzi
Na chwilę obecną, póki co, skłaniam się do niższego segmentu i kusi mnie hatchback :)
Proszę, o wasze opinie co do poniższych propozycji:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
W pierwszym wypadku zastanawia mnie dlaczego samochód wystawiony jest w komisie przysalonowym a umowę spisuję bezpośrednio ze sprzedającym a nie z komisem. ie wiem dlaczego tak jest. Z tego co się zorientowałem, to w tym komisie większośc (90%) aut to już własnośc komisu u od niego kupuję się auto a tutaj jest inaczej.
Druga oferta to sprzedawca prywatny sprzedający drugie auto w rodzinie, wyposażenie standardowe (ABS, ASR, ESP, elektryka, tempomat, klima itd...), mało jeżdziła żona :)
Proszę o podpowiedzi co i jak sprawdzać (zaznaczam, że niestety nie mam zmajomego mechanika, z którym mógłbym auto pojechać i obejrzeć). Jak i gdzie rzetelnie i wiarygodnie zweryfikować przebieg, stan techniiczny i inne istotne sprawy?
Z góry dziękuję za wszelkie od- i pod- powiedzi :)
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

04 Sty 2018, 21:21

Jeśli nie znasz się na autach to zamów jakiś raport (np. autotesto), możesz jeszcze pojechać na SKP, żeby obejrzeli jak auto wygląda, ALE na pewno chcesz Civica??
To dobre auto do jazdy po mieście i na sporadyczne wyjazdy w trasę, ale jakoś mi się nie widzi na samochód dla rodziny na wyjazd w góry zimą.
Nie lepiej jakieś kompaktowe kombi?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Sty 2018, 22:55

No właśnie tak mi wyszło , że civic :)
Przypomniałem sobie że, już kilka ładnych lat temu się nad tym modelem zastanawiałem.
Do tej pory jeżdziłem hatchbackami i powiedziałem sobie, że następny będzie tylko sedan no ale może jeszcze nie teraz (choć kusi mnie tutaj zasugerowane C5)
Żona ma już swoje autko do dojeżdżania do pracy, ja do pracy nie dojeżdżam, auto używamy tylko przy rodzinnych wypadach weekendowych gdzieś bliżej lub dalej plus, jak wpomniałem, wyjazd na wakacje letnie czy zimowe.
Nie bardzo jestem zwolennikiem kombi, po prostu nie potrzebuję takiego auta, rozrost rodziny raczej mi narazie nie grozi a ta hondzia ma dla mnie zalety w postaci dość dużego bagażnika, całkiem wystarczającego wnętrza, oszczędnego i bezawaryjnego silnika.
Tak jak wspomniałeś, to dobre auto do jazdy po mieście (lub z małego miasta w okolice i do dużego miasta) i sporadycznie w trasę i tak w większości będzie wykorzystywane. A ten wyjazd na narty to tylko raz do roku, nie tak znowu daleko (żadne tam dolomity) Polska ewentualnie Czechy no i narazie bez własnych desek i pełnego sprzętu wymagającego kufra kombi :). Do tej pory mieściliśmy się w BMW1 a tutaj wygląda, że miejsca będzie conieco więcej :)
Następne auto na pewno będzie jakimś sedanem lub suvovate ale narazie jeszcze civic :)
Ciekawie się dyskutuje, dziękuje :)
Jeśli masz jakieś inne propozycje to chętnie poczytam
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

04 Sty 2018, 23:36

Nie kupuj sam auta, weź kogoś niech Ci sprawdzi, za 200zł przyjedzie konkretny gość z miernikiem grubości lakieru, podepnie kompa, przejrzy auto ... pierwszy Civic i Audi - nawet nie zwróciłeś uwagi, że nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy" - nikt tego ot tak nie pomija.
Żeby sobie zapodać kubeł zimnej wody ... obejrzyj parę odcinków:
https://www.ipla.tv/Autosciema-odcinek-1/vod-6230761
a zobaczysz, że rynek aut używanych w Polsce jest jak pole minowe.

A Civic ... z Civica przesiadłem się do Mazdy 6 GY ... kombiaka ... powiem Tobie tak - Civic to taki mały gokart, Mazda 6 to komfortowe auto, nie wyobrażam sobie jechać teraz trasy 1000km Civiciem, ale na krótkie trasy dawał frajdę z jazdy (chociaż może też opony swoje robiły, w Civicu 225/45/17, w Maździe 205/65/16).
tomekdk
 

05 Sty 2018, 21:02

Jako kontrpropozycje dla Civica wrzucam Fiata Bravo/ Lancię Deltę.
Wymacałem niedawno Ufo i Bravo i powiem szczerze, że Honda sprawia wrażenie dość szajsowate (choć gruzowatość macanego egzemplarza mogła trochę zaburzyć moją ocenę). Na jego tle, fajnie wyposażone Bravo to było niemal premium :unsure: na minus dla Fiata jednak mniejszy i mniej praktyczny bagażnik (mimo regularnych kształtów, bo otwór załadunkowy).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Sty 2018, 22:14

Ktoś tu pisał ostatnio, że Astra H jest lepiej wykończona od Bravo... ;)
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

05 Sty 2018, 22:22

Dziękuję :)

Nie brałem tych marek pod rozwagę ale może warto, rozejrzę się :)
Z tym, że wolałbym jednak więkzy bagażnik, na wakacje wygodniejsze no i czasami coś większego trzeba przewieść na letnią hacjendę :)
W każdym razie dzięki za podpowiedź.
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

06 Sty 2018, 00:30

Ossy napisał(a):Ktoś tu pisał ostatnio, że Astra H jest lepiej wykończona od Bravo..
raczej nie, choć Astra > Ufo... :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Sty 2018, 02:40

Niestety Ople odpadają....małżonka nie lubi :D
ed12345
Nowicjusz
 
Posty: 15
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW 1
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006