Co sądzicie o CERAMIZERACH??? Prawda czy bujda???????

29 Sty 2015, 09:26

Mylisz się,bardzo trudno go kupić,jest bardzo drogi(BISHOP),jedynie dostępny w ośrodkach tuningowych,lub u dwóch oficjalnych dystrybutorów na terenie Polski.Masz rację,Rolls postępuje podobnie,Ferrari też,rzeczywiście produkują podobnie jak BISHOP masówkę dostępną w każdym salonie.Ja się pytam jeszcze raz,tak na logikę biorąc,kto przy zdrowych zmysłach będzie wlewał cząsteczki kwarcu do silnika,przypominam ceramika produkowana jest ze zwykłego piasku.Jest jeszcze jedna kwestia,i być może dystrybutorzy Ceramizerów wchodzą na to Forum,gdyż kiedyś w reklamie przeczytałem o jakiejś nanotechnologii w Ceramizerach,oraz zastosowaniu przekładki między warstwą ceramiki a stopem ,z którego są zrobione pierścienie,tłoki oraz gładzie cylindrów.Tylko jest jeden problem,taki proces można przeprowadzić tylko w warunkach laboratoryjnej sterylności(podobnie jest z teflonem),nanoszenie warstw następuje partiami,a nie wszystko naraz wlane do silnika.Ja podejrzewam w jaki sposób działa Ceramizer,na zasadzie zwykłego wcierania materiału stałego,ok ,dobra,ale co z porami w strukturze metalu?!Przecież dobrze wiecie o tym,że pory,rysy po honowaniu są potrzebne po to,by olej trzymał się gładzi cylindrycznej.Jeśli zatrzesz to jakimś ceramizerem,owszem,przez jakiś czas możesz poczuć poprawę,wzrośnie kompresja,silnik będzie lepiej chodził,ale uważacie,że w ten sposób zrobicie remont silnika?!Naturalnie róbcie co chcecie,ja tylko przestrzegam,na logikę rozbierając to wszystko.BISHOP działa zupełnie inaczej,to prewencja,przedłużanie życia jeszcze jako tako sprawnym elementom,ale nie przeprowadzanie remontów,na litość boską,od tego są mechanicy,a nie coś co sobie można wlać do silnika :no: Ja mogę tylko przestrzec,nie wlewajcie ceramizerów do sprawnych silników,może być dobrze,aż nagle silnik zacznie olej żreć.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

06 Lut 2015, 23:14

Zależy jeszcze o jakich. Ja korzystam z konkretnego produktu - Ceramizator zamawianego bezpośrednio z ceramizator.pl i żadnych skutków "ubocznych" nie zauważyłem. Silnik przestał mi pracować zbyt głośno (tak jak to regularnie miało miejsce wcześniej), nie muszę co rusz jeździć do mechanika i wyrzucać kasy na doraźne naprawy. Generalnie muszę przyznać, że się OPŁACA.
mankell
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 18 01 2009
Auto: volkswagen golf

16 Lut 2015, 23:45

Do samochodów bez problemów raczej się takich preparatów nie wlewa.
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

21 Lut 2015, 12:43

no widzisz, a ja wlewam i jakoś źle mi to nie wychodzi - zdarza się, że spalanie wychodzi mi dzięki ceramizatorowi niższe niż wyszłoby normalnie, nawet o jedną dziesiątą. skutków ubocznych też nie widzę (a używam od dwóch lat).
hedstrom
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 03 03 2000
Auto: skoda fabia

23 Lut 2015, 23:21

no właśnie też słyszałem, że dzięki ceramizatorowi spalanie zmniejsza się nawet o 10% , nie wiedziałęm co o tym myśleć, no ale skoro potwierdzacie, to spróbuję :D na razie używałem tylko ceramizatora do silnika i do skrzyni.
mankell
Nowicjusz
 
Posty: 37
Prawo jazdy: 18 01 2009
Auto: volkswagen golf

19 Paź 2017, 08:03

Dobrze regeneruje Ceramizer, stosowałem go w różnych samochodach i osobowych i ciężarowych i zawsze efekt był taki sam – zwiększenie trwałości zmniejszenie spalania. Dość dobry test preparatu jest na

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

krzysztofkru
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 18 11 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2016

25 Paź 2017, 14:08

Ja również popieram kolegę wyżej ponieważ po obejrzeniu filmu przekonałem się do ceramizetra
Franek78
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: audi