Co sądzicie o ostrych wałkach rozrządu?

Co sądzicie o ostrych wałkach rozrządu?

04 Gru 2017, 10:38

Czytałam ostatnio o ostrych wałkach rozrządu i chciałabym was prosić o wasze zdanie o nich. :D
maja95
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Auto: Nie mam

Re: Co sądzicie o ostrych wałkach rozrządu?

20 Gru 2017, 14:01

Ja mam zdanie takie że nie ma sensu wstawiać ostrych wałków do zwyczajnych codziennych aut. Ostre wałki są tylko do sportu przy których silnik pracuje cały czas na wysokich obrotach tylko wtedy to ma rację bytu
Fajna sztuka do sprzedania
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

Re: Co sądzicie o ostrych wałkach rozrządu?

20 Gru 2017, 14:43

Wszystko zależy od rodzaju silnika (turbo czy n/a) i przeznaczenia auta. Generalnie jest tak jak napisał Kao.
Dodam że wałki to nie wszystko bo powinno iść za modami jeszcze strojenie.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...
    Sezon urlopowy w pełni - nie spiesz się na wakacje! Sezon urlopowy w pełni - nie spiesz się na wakacje!
    Rozpoczął się sezon urlopowy, co oznacza, że Polacy będą pokonywać często setki kilometrów w swoich autach, aby dotrzeć na upragniony wypoczynek. Podczas długich podróży, zwłaszcza w okresie letnim łatwo o zmęczenie, ...

•  
    • Porsche Panamera turbo, cztery rury wydechowe
      Korek, samochody w korku
      MTL - Autosalon
      Rage-Race 2010