Co wam się podoba w waszych samochodach?

05 Lut 2011, 11:01

Brak autobusowo-tramwajowego tłoku i smrodu.
Pruję osiem dych
Jadę dziś do Tych
piliusz
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Miejscowość: Poznań

17 Kwi 2011, 15:45

Nie będę chyba oryginalny, ale obecnie cieszę się, że mój Focus wyjątkowo mało pali - niestety to diesel i nowe regulacje EU nieźle dadzą mi po portfelu :(
imb
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Szczecin

18 Kwi 2011, 07:57

Za niezawodność mimo twierdzeń teoretyków ;) Oraz za niskie spalanie mimo dużej mocy ;) Komputer nie przekłamuje! Za to, że jest tańsze niż niektórzy rówieśnicy, za wygodę, itd.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nYB0VQ2y__w[/youtube]
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

09 Maj 2011, 11:07

W mojej Almerce podoba mi się, ekonomia: wygoda za rozsądną cenę.
kahuna
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Elbląg

13 Cze 2011, 20:29

Witam Wszystkich na forum. Ekonomia to bardzo ważna sprawa w naszych samochodach,szczególnie przy takich cenach benzyny. W moim Seacie podobać może się najbardziej dynamika i komfort jazdy.
Alfako
Nowicjusz
 
Posty: 20
Miejscowość: POLSKA

19 Lip 2011, 22:01

Ekonomia ! W moim miśku Carisma łyknie 5L w porywach do 6/100km przy 1.9 TDI, a wcale się nie patyczkuje z prędkością.
Crashnerg
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Łuków
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mitsubishi Carisma
Silnik: 1.9TD
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Sie 2011, 15:49

W moim oplu wygoda i pewność jazdy. Żonie kolor ;-)
Droga wybiega zawsze w przód.
oliwiarka.pl
Waldi88
Nowicjusz
 
Posty: 4

17 Sie 2011, 17:33

czemu akurat to co się podoba? szybciej idzie wymienić rzeczy, które się w aucie nie podobają :wink: Jako, że moim wozidłem jest skromny Opel Tigra I to podoba mi się linia nadwozia i małe gabaryty. Silnikowo też nie jest źle (ale jednak zawsze mogłoby być lepiej),bo to jednak lekka 'buda' i 90KM. Całkiem fajnie zbiera się w zakrętach. Kolor również mogę powiedzieć,że mi się podoba 8) Co do spalania - katalogowo wynosi 6l/100 ,ale w rzeczywistości spalanie wychodzi w granicach 7-8l/100, w zime jak wiadomo adekwatnie więcej.
Opel.Wir leben Autos.
Maya1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Auto: Opel Tigra I 1.4 16V 90KM

18 Sie 2011, 13:33

Maya1990 napisał(a):czemu akurat to co się podoba? szybciej idzie wymienić rzeczy, które się w aucie nie podobają :wink:

Dlatego, że lepiej jest wierzyć, że szklanka jest do połowy pełna, a nie pusta :D żaden samochód nie jest idealny, ale póki jeździ i w miarę dobrze się sprawuje to już jest powód do zadowolenia ;) Ahoj!
Droga wybiega zawsze w przód.
oliwiarka.pl
Waldi88
Nowicjusz
 
Posty: 4

18 Sie 2011, 15:38

Mnie się podoba przede wszystkim silnik, który po ponad 300 tys. km ma nadal świetne osiągi :)
Zawieszenie też jest dobre, nie czuje się aż tak bardzo tych dziur na drogach, poza tym świetnie trzyma się drogi.

Jeśli wszystkie Fordy mają takie silniki, to następnym razem zamiast Focusa, kupię sobie Sierrę Cosworth :D
LOTnick
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 253
Zdjęcia: 2
Auto: Ford Focus II 1.6 100KM

22 Sie 2011, 18:43

VW T4 2.5 TDI AXG - przede wszystkim spalanie - jak na tak duży gabarytowo samochód da się zejść poniżej 7l/100 km średnio. Po drugie stan - przeszło 300 tyś a ten po postoju przez noc na dworze w temp. niekiedy -30*C odpala na każde zawołanie - tak powinien właśnie palić każdy diesel na mrozie :mrgreen:
Po trzecie i ostatnie zarazem - pakowność. Zabieram całą rodzinkę z bagażami i nikt nie narzeka że jest mu ciasno czy niewygodnie. Ładuję co chcę kiedy chcę bez obawy że się nie zmieści.

Audi 80 B4 kombi 2.6 V6 ABC + sekw. LPG - przede wszystkim cenię w niej napęd 4x4 i blokadę mostu. Może nie jest to terrano czy patrol ale na strome, śliskie, często zasypane podjazdy w mojej okolicy w zupełności mi wystarcza. W dodatku jak na taką pojemność zadowala się 12l LPG średnio co również uważam za całkiem niewygórowany wynik. Całkiem nieźle się prowadzi, oferuje w miarę przyzwoite osiągi no i bardzo lubię ten dźwięk V - szóstki spod maski. :D Pakowna też jest.

VW Golf III 1.6 16V AKS - nieźle się zbiera, jeździ nim małżonka więc Ona by coś więcej powiedziała na jego temat. Ogólnie jest w idealnym stanie i za to go cenię.

Opel Corsa A 1.2i + LPG BRC - cenię ją za spalanie - mieszanie wychodzi niecałe 7L LPG z tym, że skrzynia biegów jest założona od Corsy B (pięciobiegowa - dlatego takie spalanie). Słabe i ciasne - ale spalanie rekompensuje wiele.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Sie 2011, 18:04

Astra G 1.6 v16 bezawaryjność :)
walkomazda
Początkujący
 
Posty: 107
Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G

29 Sie 2011, 19:17

w moim mondku komfort i prowadzenie
"Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców"-Colin McRae
cramp12
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 406
Zdjęcia: 2
Auto: ford mondeo 2.0 tdci 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

03 Wrz 2011, 22:29

W samochodzie doceniam to ,że jest dla mnie ,nie ja dla niego. :)
Marek99
Początkujący
 
Posty: 151

14 Paź 2011, 07:57

Komfort, dynamika, ekonomiczność. Sama przyjemność z jeżdzenia i posiadania :D
maniek99
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Audi A4