Co wybrać ekonomiczny, tani, tylko na miasto...

29 Gru 2008, 15:47

witam,
mam taka mala zagadke.. potrzebuje kupic jakies nieduze auto, ktore bedzie mi potrzebne do jezdzenia po miescie ok.200 tys.... mam do wydania ok 6 tys zl . zastanawiam sie czytajac forum nad seicento/matiz/ew jakis swift/hundai. chodzi mi o jak najmlodszy rocznik i nieduzy przebieg. paliwo benzyna ewentualnie jesli jakas wieksza pojemnosc benzyna/gaz. jest mi potrzebny drugi samochod dlatego wybor padl na takie auta. pomozcie wybrac z posrod nich najbardziej niezawodny(najtanszy w utrzymaniu) dzieki
slawitogdy
Nowicjusz
 
Posty: 2

29 Gru 2008, 16:08

Ja Ci proponuje opla corse b, może będzie nieco starsze niz taki matiz ale na pewno dużo lepsze. No i spalanie np w silniku 1.2 jest małe, kiedyś takim jechalem z 300 km to spalil niecale 6 l benzyny na 100.
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

29 Gru 2008, 17:15

witam polecam kilka autek 1 to Audi A2 z 1.4 tdi pali w okolicach 4l/100km w mieście można wszędzie zaparkować i dosyć wygodne, a 2 auto to wv polo nowy z silnikiem 1,4 w benzynie pali ok 4-5 litrów w trasie na 100 w mieście nie wiem a jesli chodzi o tanie auto to polecam opla lub matiza można już to kupić od 3 tysięcy zł a jeśli bardzo małe autko to smarta tylko drogie części są z tego co mi wiadomo pozdrawiam
Misiek
misiek8820
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: żagań

29 Gru 2008, 17:35

Audi a2 i smart za 6 tysięcy... Powodzenia...

Chcesz tanie i młode auto to szukaj seicento albo punto. Części są bardzo tanie, a awaryjność nie jest wcale duża
Ostrożność nie jest tchórzostwem.
Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
Martoro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 831
Miejscowość: Świętochłowice

29 Gru 2008, 18:08

Bierz lanosa w gazie
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

29 Gru 2008, 19:49

daruj sobie stare corsy. Wierz mi że takiego auta nie szukasz, no chyba że od kogoś znajomego, gdzie wiesz że nie miał żadnych poważniejszych przygód. Opelki generalnie potrzebują stałej uwagi mechaników, a przebiegi często nie są autentyczne.

Seicento - przyzwoite ma spalanie, dobra widoczność przy parkowaniu. Z wad to niewydajna chłodnica, latem nawet w korku potrafi się woda zagotować. Na tylnej kanapie tylko dwie dorosłe osoby usiądą.
Opinie Seicento
[link do autocentrum.pl wygasł]

Matiz - spalanie na akceptowalnym poziomie, dobra widoczność, dobre reflektory, funkcjonalne wnętrze, można przewieźć przedmioty o długości ponad 2 m z zamkniętymi oknami i bagażnikiem. Wady - trzeba przyzwyczaić się do skrzyni biegów i do przechyłów w zakrętach.
[link do autocentrum.pl wygasł]

Minimalnie bardziej są zadowoleni użytkownicy matizów. Nalepiej zrobisz jak osobiście się przejedziesz jednym i drugim, z całą pewnością po tym wybierzesz.
Ostatnio edytowany przez karlone, 29 Gru 2008, 19:53, edytowano w sumie 1 raz
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

29 Gru 2008, 19:51

misiek8820 napisał(a):witam polecam kilka autek 1 to Audi A2 z 1.4 tdi pali w okolicach 4l/100km w mieście można wszędzie zaparkować i dosyć wygodne, a 2 auto to wv polo nowy z silnikiem 1,4 w benzynie pali ok 4-5 litrów w trasie na 100 w mieście nie wiem a jesli chodzi o tanie auto to polecam opla lub matiza można już to kupić od 3 tysięcy zł a jeśli bardzo małe autko to smarta tylko drogie części są z tego co mi wiadomo pozdrawiam

Użytkownik ma do wydania 6000 zł a nie 200000 zł ;)
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

29 Gru 2008, 20:46

Ja polecam Matiza. W miarę trwałe blachy, 5 drzwi, mały, ekonomiczy silniczek(stara sprawdzona konstrukcja na początku w suzuki alto a później w Tico).
mistrz27
Początkujący
 
Posty: 146

29 Gru 2008, 21:03

Jezeli ma byc ekonomiczny to sproboj zobaczyc na silniki SDI czyli z zapłonem samoczynnym i bezpośrednim wtryskiem paliwa(pompowtryskiwacze). Są troche drozsze niz zakladana kwota ale warto wydac te 7-9 tys. np. VW Lupo/Seat Arosa 1.7 SDI(lub w nowszych wersjach Lupo 1.4SDI) potrafi spali nawet 3,5-4 litry.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mozna posuzkac takze golf-ow III i polowek one sa troche tansze:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Poszukaj takze Hondy Civic 1,3 16v 75km. Tez pali malo, jest troche starsza ale duzo tansza
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
marcin94
Aktywny
 
Posty: 389
Auto: E60 530d M-Sport
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005