Crossover do 80 000zł?

12 Lis 2018, 14:35

Hej chciałbym w końcu przesiąść się na na nowe auto, aktualnie posiadam chevroleta aveo 3d z 2011 (silnik 1,2 62KW). Chciałbym coś trochę większego i żwawszego (wyprzedzanie w trasie tym aveo to śmierć w oczach).

Samochód byłby do miasta i czasem trasy (80/20).
Bardzo podobają mi się Crossovery aczkolwiek nie jest to warunek który nie jest do obejścia.

Na tą chwile zastanawiam się nad Suzuki Vitara, Mazda CX-3, KIA Stonic, Seat Arona.
W Kii obawiam się silników albo 1.0 turbo albo 1.4 i 100 koni mogę nie poczuć zbyt wielkiej różnicy w stosunku do mojego aktualnego auta, natomiast np. Arona ma dobry silnik dopiero w najwyższym pakiecie i wtedy lekko wychodzi poza budżet.

P.S. Myślałem nad kupnem prosto z salonu ale jakaś dobra okazja z używanym autem też wchodzi w grę :)
Helsing
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

12 Lis 2018, 16:34

Crossovery w tej cenie będą na podwoziu segmentu B - będą miały słabsze silniki i będą mniejsze niż "zwykłe" auta w tej cenie - kompakty.
Jeśli upierasz się na dynamicznego crossovera to może:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ale ja w tej cenie brałbym kompakt (lepsze wyciszenie, komfort, osiągi, niższe spalanie itp.):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Lis 2018, 12:56

Możesz też poszukać czegoś z salonu, ale podemonstracyjnego. Auto z przebiegiem 1-3 tysięcy, a co najmniej 10% kwoty w kieszeni.
maxatos
Początkujący
 
Posty: 96
Prawo jazdy: 05 08 2006
Auto: Seat Arona
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2017

18 Lis 2018, 17:05

Hej bardzo mocno przymierzam się do zakupu tego modelu, praktycznie to co tutaj [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Możecie doradzić czy to dobry pomysł a może lepiej co innego?
Ostatnio edytowany przez mike, 18 Lis 2018, 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz aktualny wątek, nie zakładaj kolejnych
Helsing
Nowicjusz
 
Posty: 5
Auto: Nie mam

19 Lis 2018, 13:34

A może coś z ssanga? Silniki mają solidne bo nie produkują niewiadomo ile jednostek tylko kilka sprawdzonych, a taki tivoli czy korando to już wyposażenie ma ciekawe za rozsądne pieniądze.
damianj
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 06 07 2002
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: toyota auris
Silnik: 1.6 132km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nasz wiek, doświadczenie i bezpieczeństwo na drodze
    Możliwość swobodnego poruszania jest fundamentem wolności i niezależności. Od najmłodszych lat szukamy rozwiązań, które zwiększają naszą mobilność. Na początku uczymy się poruszania i korzystania z dostępnych środków ...