Auto przedział cenowy 20.000zł - 35.000zł

10 Paź 2010, 10:52

Witam.

Zamierzam zmienić mój obecny samochodzik (GolfIII 1.8 Automat) na coś nowszego. W tym miejscu chcę was prosić o pomoc w podjęciu decyzji jaki samochód wybrać. Przez głowę przewija mi się wiele opcji o żadnej z nich wam nie powiem aby was nie ograniczać w pomysłach. Chciałby jednak aby samochód spełniał pewne wymogi o to i one:

*Przedział cenowy taki jak w temacie czyli między 20.000zł a 35.000zł
*Moc przynajmniej 100Km
*Samochód relatywnie młody. Mile widziane roczniki 2005+
*Dobre nagłośnienie w samochodzie.

Teraz dodam coś od siebie a raczej o sobie. Jestem osobą młodą mam 22 lata. Więc chciałbym aby to nie był z byt duży samochód, wyglądał bardzo dobrze a do tego miał dobre osiągi i palił nie za dużo (wiem, że nie duże spalanie zaprzecza dobrym osiągom :wink: ale jednak zależy mi na tym połączeniu "dobre osiągi + nieduże spalanie")

Pozdrawiam p69d
p69d
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Płock

10 Paź 2010, 11:51

Podałeś spory przedział cenowy... Auto za 35tys. będzie lepsze od tego za 20, więc ciężko je nawet porównywać w jednym worku. No ale skoro pytasz to:
Alfa Romeo 147 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ale koniecznie w dieslu bo benzynowe silniki nie są w 147 zbyt udane, a tak poza tym to jak każda Alfa - jest ładna i przyjemnie się nią jeździ
Fiat Grande Punto [link do oferty na Allegro wygasł] z tym silnikiem powinien ci się spodobać:)
KIA proCeed (czyli Cee'd w wersji 3-drzwiowej) [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] tylko nie ta z tego ogłoszenia bo ona coś podejrzanie tania jest, chociaż ogólnie to bardzo udany i mało awaryjny model
Mazda 3 [link do oferty na Allegro wygasł] jest zbudowana na podwoziu Focusa który ma jedno z najlepszych zawieszeń wśród kompaktów
Seat Leon [link do oferty na Allegro wygasł] bo jest zbudowany na tym samym podwoziu co Golf i A3, a one są chwalone za właściwości jezdne, jedynie może ci przeszkadzać głośny 1.9 TDI jeśli nie lubisz diesli
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

10 Paź 2010, 13:44

Właśnie co do tego przedziału cenowego ... Zgadzam się podałem spory przedział cenowy :/ pisząc post zapomniałem dodać, że najbardziej widziane są auta wypośrodkowane co oznacza tak mniej więcej 25.000zł - 30.000zł :) oczywiście + wszystkie wymagania o których wspomniałem w pierwszym poście. Mam nadzieję, że Ci pomogłem teraz :)...

Przejdźmy teraz do skomentowania "Twoich" samochodów ACSznycel :)
Więc.. Alfa 147 bardzo ładna i bardzo mi się podoba z wyglądu i tutaj rodzi się pytanie jak to jest z tą awaryjnością Alf ??
Fiat Grande Punto też ładny i w środku i zewnątrz tak samo jak Alfa tylko znów w grę wchodzi awaryjność :/ ...
Kia proCeed mówiłeś, że ta jest dość tania a jest najdroższym autem jakie mi zaprezentowałeś hehe :D jednak i tak odpada bo po prostu mi się nie podoba.
Mazda 3 - jak dla mnie brzydka.
Seat Leon - piękny z zewnątrz ale środek już mniej ... Powiedz mi jednak 105Km na tego Leona to nie jest za mało??

PS: Uściślijmy troszkę moje "wymagania" a więc. Wszystkie wymagania z pierwszego postu + przedział cenowy 25.000zł - 30.000zł . Jeszcze dodam, że nie musisz (musicie) się tak trzymać tych 100Km może być 130+/150Km :) nie obrażę się hęhę...

PS2: Widzę, że ktoś lubi bajkę Chowder :)
p69d
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Płock

10 Paź 2010, 21:34

Fita Bravo II, Opel Astra III.

Ps.
Nie patrz tak na awaryjność. Jak dbasz, tak masz !!
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko

10 Paź 2010, 22:52

jacek04 napisał(a):Fita Bravo II, Opel Astra III.

Ps.
Nie patrz tak na awaryjność. Jak dbasz, tak masz !!


No wiesz niby racja. Jednak są części w samochodach, które zużywają się dużo szybciej w danym modelu niż ta sama część w innym modelu przy nazwijmy to porównywalnym dbaniu i porównywalnej eksploatacji :) ...

[ Dodano: 11 Październik 2010, 23:33 ]
Powiedzcie mi co sądzicie o Peugot 206? Co mi możecie powiedzieć na temat tego samochodu?
p69d
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Płock
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sportowe Volvo V40 R-Design
    Volvo do swojej oferty wprowadziło sportową wersję, prestiżowego, pięciomiejscowego hatchbacka Volvo V40 R-Design. Auto jest dostępne w salonach z trzema silnikami wysokoprężnymi oraz trzema wersjami benzynowi. Cena modelu ...