Czego czujnik ??

09 Lis 2007, 18:57

Witam. mam takie jedno pytanko związane z pewnym czujnikiem w samochodzie. Nie wiem do czego służy i jakiego rodzaju jest ten czujnik. Mam fotki, i myślę ze będzie ktoś w stanie mi pomóc, Dział chyba jest dobry ??

a tu fotki:

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

Myślę że fotki są dobre, Pozdrawiam
Puchacz
Młodzi Gniewni
Awatar użytkownika
 
Posty: 609
Miejscowość: Rembrige
  • 09 Lis 2007, 21:28

    Wygląda mi to na czujnik temperatury,a konkretniej czujnik włączający wentylator chłodnicy.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    09 Lis 2007, 21:44

    na pewno ?? dziś słyszałem, opinie ze to jest czujnik podciśnienia, ale nie mam pojęcia czy to prawda.
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 609
    Miejscowość: Rembrige

    09 Lis 2007, 21:50

    W czujniku podciśnienia musiałoby być wejście na to ciśnienie.Z reguły takie czujniki są prostokątne lub okrągłe i nie wkręcane w kadłub silnika,tylko montowane na karoserii.Ale mogę się mylić.A z jakiego to ma być samochodu?
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    09 Lis 2007, 21:59

    tu jest właśnie problem, to jest taka praca, nie ma podanego auto, trzeba samemu znaleźć. A jak będzie wiadomo dokładnie jaki to czujnik to go opisze. tu mam jeszcze jedno zdjęcie, tylko ze jest celowo zamazanie niestety.

    [link wygasł]
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 609
    Miejscowość: Rembrige

    09 Lis 2007, 22:04

    No to ja bym postawił na czujnik temperatury włączający wentylator chłodnicy.W samochodzie w sumie tylko ten czujnik ma dwa piny.Reszta czujników jest tylko z jednym pinem(sygnał),a masa jest brana z obudowy.Natomiast ten przy pewnej temp. łaczy styki wewnętrzne i "przepuszcza" sygnał do przekaźnika wentylatora.Tak mi się przynajmniej wydaje.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Gran Turismo Polonia Light / relacja
      W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...
      Nowości na 2021 rok modelowy
      Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...

    09 Lis 2007, 22:14

    Wygląda jak włącznik stopu od nyski lub żuka lub coś od forda np czujnik ciśnienia we wspomaganiu kierownicy.
    andrzej_124
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1704

    09 Lis 2007, 22:16

    MotoAlbercik Widać jesteś ekspertem w tej dziedzinie. Cieszę sie bardzo ze wytłumaczyłeś mi co to jest. być może jeszcze napiszę w sprawie tego czujnika. a może wiesz z jakiego materiału jest wykonany i jaką technologią ??
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 609
    Miejscowość: Rembrige

    09 Lis 2007, 22:31

    A mnie to to sie wydaje że jest to - albo czujnik cisnienia oleju z jakiegoś starszego auta ( np. Skoda ) , lub tzw. hydrauliczny włącznik świateł stopu ! - też od starszego wózka ( w Syrence i takie były ) :D .Co do ewentualnego czujnika włączjącego wentylator chłodnicy , to nie ta średnica gwintu . Na zdjęciu widac że jest stożkowy . No i brakuje jeszce jednego zdjęcia- czy jest otworek , właśnie od strony gwintu ? Jeśli jest to koledze Motoalbercikowi należałoby cofnąć pochwałe i dać ją komu innemu
    Ostatnio edytowany przez bonifacy, 09 Lis 2007, 22:46, edytowano w sumie 1 raz
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4748
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    09 Lis 2007, 22:44

    tak jest, taki mały smieszny :D coś co znaczy ?
    Puchacz
    Młodzi Gniewni
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 609
    Miejscowość: Rembrige

    09 Lis 2007, 22:48

    Tak jak napisałem wcześniej
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4748
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    10 Lis 2007, 15:32

    bonifacy ja bym tez obstawiał ze jest to czujnik włączania hamulca.bardzo przypomina mi to czujnik stosowany w ciągnikach rolniczych i wkrecany w pompę hamulcową.czyli przechodzi przez niego "+" a minus jest brany z karoserii.przy naciśnięciu hamulca ciśnienie płynu powoduje zwarcie styków wewnątrz czujnika i przepuszczenie pradu do lamp
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554

    10 Lis 2007, 17:05

    Co do pochwały - faktycznie autor tekstu ciutek za wcześnie podjął decyzję.Bonifacy - :) jak się okaże że nie mam racji,sam poproszę admina o usunięcie pochwały,jeżeli tak ci na tym zależy :) .Jestem na tym forum nie po to by otrzymywać pochwały,tylko żeby pomagać.A to,czy mam ich 5 czy 50 nic dla mnie nie znaczy.Więc spoko.
    Co do czujnika - nie zauważyłem,żeby miał on gwint stożkowy.Ale może...
    Natomiast jeżeli ma on mały otworek,to może to być tak jak drodzy koledzy piszą faktycznie jakiś czujnik ciśnienia ze starszego auta.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    10 Lis 2007, 17:49

    Pochwały też uważam za zbytek . To tak mi się wyrwało :wink:
    Co do czujników - zanim się coś napisze to trzeba sie zastanowić , bo tyle jest cudactw , że można popełnić karygodny błąd . I tak naprzykład spotałem sie z czujnikiem cisnienia oleju który miał dwa piny :shock:
    A to było w amerykańcu , w ropolu . Po dokładnym rozeznaniu okazało się że jeden zacisk był do kontrolki minimalnego ciśnienia , a drugi do zagara ciśnienia na desce . Jako że miałem drugi , zbędny , więc niewiele myślac rozbebeszyłem go i zajrzałem do środka - a tam cudo ! membrana gumowa , układ dzwigni , spirala oporowa , ślizg ze stykiem i takie tam inne szpeje . A wszystko w tak małej obudowie :shock: Co ciekawe na pierwszy rzut oka nic nie sugerowało że tam takie coś może być :D
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4748
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

    10 Lis 2007, 17:52

    na 100%czujnik do malych pompek hamulcowych taka sama jest w pompce w ciagniku ursus c 360 wlancza stop
    artekk
    Początkujący
     
    Posty: 184
    Miejscowość: k-kozle