Czujniki cofania

05 Lis 2007, 18:14

Witam

Mam dość duży samochód Chrysler Pacifica potrzebuje czujników cofania (przód/tył), nie wygodnie jest manewrować tym samochodem na "czuja" bo może to sporo kosztować :)

Jakie czujniki proponujecie? Jakas dobra firma, cokolwiek.


PS. jeżeli źle wybrałem temat, to sory
Devik
Nowicjusz
 
Posty: 2

06 Lis 2007, 15:37

Witam!!
Sam osobiście jak kupiłem Peugeota 405 chciałem kupić czujniki. Jest tego pełno na allegro. W końcu się przyzwyczaiłem jeździć bez. Dodatkowo w mojej decyzji pomogło mi zdarzenie którego byłem świadkiem jak blondyna przywaliła w Punto. Tłumaczyłasię tym, że nie zadziałały. Nie wiem czy miała fabryczne czy nie, ale zrezygnowałem z kupna i jeździ mi się dobrze.
Szerokiej drogi
Janusz
janek4087
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: Świętochłowice

06 Lis 2007, 18:05

Nie chcę być złośliwy, ale porównywać Pacifica do 405 to tak jak by porównać Fiata 126p do Mercedesa Guard S600 (chodzi o wielkość :D)

Właśnie o to chodzi, że na allegro jest tyle tego, że nie chce się wwalić w jakiś chłam
Devik
Nowicjusz
 
Posty: 2

07 Lis 2007, 15:10

Do tego auta proponuję kupić system czujników parkowania z 4 sensorami oraz wyświetlaczem LCD,pokazującym odległość od przeszkody w centymetrach.W układy ze wskaźnikami diodowymi i buzzerkami,nie ma się co pakować do takiego samochodu.Można też się szarpnąć na system z kamerką,ale to już zależy od twojej kieszeni.Można by też zastanowić się nad kupnem systemu parkowania z 8 czujnikami - 4 na tył i 4 na przód.Jeżeli masz fundusze,to proponuję ci też nie kupować tego na Allegro,tylko w firmie,która zajmuje się montażem tych systemów - mają tam raczej markowe produkty i masz gwarancję i na system parkowania i na poprawność jego działania.Można tez zastanowić się na systemem bezprzewodowym.Natomiast jak chcesz koniecznie kupić na Allegro,to jeżeli są można zastanowić się nad producentem Golden Eye.Jest to w miarę tani i dobry sprzęt.Ale wszystko zależy od tego ile możesz na to wydać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lis 2007, 20:49

Nic dodać nic ująć to co powiedział Moto Albrecik jak zwykle zna się na rzeczy:D może 6 sensorów:)

Takie czujniki nie są drogie:)
oto przykład Wyswietlacz LCD i 4sensory
[link do oferty na Allegro wygasł]

Tu masz takie same odrazu przód i tył
[link do oferty na Allegro wygasł]

Polecam te:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Troche drogie ale wydają sie super:D

.::Pozdrawiam::.
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań

18 Lis 2007, 19:58

hej. Nawet przez myśl nie przyszło mi porównanie mojego peugeota do Twojego "Chrysler Pacifica". Miałem na myśli tylko i wyłącznie zawodność tych urządzeń.
Pozdrawiam
Szerokiej drogi
Janusz
janek4087
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: Świętochłowice
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kilka ogólnych informacji na temat wyboru opon zimowych
    Przede wszystkim ważne jest, aby upewnić się, że wybrane opony spełniają wymagania panujące w danym kraju dotyczące opon zimowych. W niektórych krajach obowiązuje oznaczenie "M&S" (Mud and Snow) lub symbol góry ...

29 Lis 2007, 09:42

To może pójdźmy o krok do przodu...
Przy dzisiejszych cenach elektroniki (częsci) i dostępności schematów i innych opracowań - zupełni9e tanim kosztem można wykonać... KAMERĘ cofania. Jej koszt to około 100PLN (liczę same części - montaż własny!) + koszt monitora (można wykorzystać np. wyświetlacz w większości dobrej klasy radia samochodowego)...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

29 Lis 2007, 10:10

"fourup" to jest wg mnie super rozwiązanie. Trudno się nie zgodzić z Tobą tym bardziej, że w tak dużych samochodach jak Chrysler Pacific na pewno miejsce by się znalazło. nawet na osobny czarno-biały monitorek np 5".
Szerokiej drogi
Janusz
janek4087
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: Świętochłowice

31 Gru 2007, 09:47

Ja właśnie rozpoczynam "prace koncepcyjne" w temacie: "kamera cofania"... Jak coś opracuję - dam znać... Pewnie nawet osobny wątek postawię... ;)

Na razie mam już radyjko z możliwością dopięcia kamerki i wyprowadzoną do tyłu instalację - przewody coaxial video i zailania do kamery. Teraz szukam dobrej, dość czułej (cofanie w nocy) kamerki do przyłączenia...
Pozdr
fourup
Nie udzielam porad na PW - tylko forum ogólne!
fourup
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 974
Miejscowość: Kraków, Słomniki
Prawo jazdy: 08 01 1999
Auto: Mercedes S124 250D
Silnik: OM602
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1990

07 Sty 2008, 22:18

A zapytaj jeszcze w autoryzowanym serwisie...tylko to będzie troszkę kosztować... :/
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

08 Sty 2008, 21:02

Mozecie sie smiac ale ja kupilem czujniki cofania kpl. za 19,99 w Biedronce!
DZiałaja bez zarzutu.ALE NAJLEPSZE zestawy na ALLEGRO ( te bez LCD) to te z Biedronki własnie
maverick
Nowicjusz
 
Posty: 38