[25-30tyś] Segment C/D - dynamiczne, klimatronik, czujniki cofania itp

22 Lip 2020, 19:29

Witam patrząc na forum postanowiłem was zapytać o autko.
Temat jakich wielu ale patrząc na odpowiedzi dalej nie mogę się zdecydować.
Jezdzę obecnie C-maxem 1.8tdci115km z 2008roku i zbieram się do zmiany autka z prostego powodu, uznałem że diesel jest nie dla mnie.
Mam do przeznaczenia na auto około 25k złoty górny limit 30(lecz to już max) zastanawiam się nad autami segmentu C/D lecz w gre wchodzą tylko hatchbacki.
Z wymagań co do auta to:
dynamiczne miło byłoby zejść z przyspieszeniem do mniej niż 9/100
benzynka
posiadanie przez auto tych wszystkich pierdołek typu klimatronik, czujniki cofania itp itd
nie za duże koszty utrzymania (podobały mi się od zawsze lexy/bmki lecz wiem że tu mnie zjedzą koszta eskploatacyjne)
Auta które mi jako pierwsze przyszły do głowy to
Civic 1.8
Astra J
oraz focus mk3 1.6 150km
renault laguna/fluence
Co o tym myślicie proszę o podanie jakiś za i przeciw oraz swoich porad.
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

23 Lip 2020, 10:33

Qbrak1 napisał(a):Civic 1.8
Fajne auto którym można pojechac całkiem dynamicznie ale i oszczędnie. Można tu rozważyć automaty tylko ten klasyczny bo on w trasie pali trochę mniej od manuala 6 biegowego :)
Qbrak1 napisał(a):Astra J
Tu miałeś też LPG co znacząco zmniejsza koszty użytkowania auta a silnik 1.4T całkiem nieźle radzi sobie z samochodem.

Ciekawą propozycją może być Honda Accord 2.0 lub Avensis T25 1.8. Ten pierwszy będzie dynamiczniejszy a drugi bardziej oszczędny ale oba mają na pewno o wiele lepszy komfort jazdy :) a i oba auta mają silniki bez doładowania.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

23 Lip 2020, 11:22

Rokiko napisał(a):Ciekawą propozycją może być Honda Accord 2.0 lub Avensis T25 1.8. Ten pierwszy będzie dynamiczniejszy a drugi bardziej oszczędny ale oba mają na pewno o wiele lepszy komfort jazdy a i oba auta mają silniki bez doładowania.

Accord fajny tylko troche bałem się cen bo bardzo dobrze trzyma ceny i w zakresie 25-+ widziałem roczniki ok 2004-2006 a nie jestem pewny czy chce zmieniać auto na starsze niż obecne ;/


Co do LPG to raczej i tak nie będę zakładał wydaje mi się że przy mojej jeździe to zanim LPG "zacznie zarabiać" to minie sporo czasu/zmienię auto :).
Dzięki za wypowiedź o Astrze i Civicu a co myślisz o MK3 150km wiem że ten silnik uważany jest za dobry jednak więcej opinii jest o tych Duratec 125konnych niż o Ecobooscie 150km, widziałem także oferty z silnikami 2.0 Ti-VCT 162KM ale jest ich nie dużo a o silniku to już kompletnie nic nie wiem.
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lip 2020, 18:35

Myślałem jeszcze o Alfie giuletta ale chyba za mały budżet.
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

25 Lip 2020, 18:37

Noooo te 30k to takie minimum, warto byłoby mieć 35.
Możesz za to zerknąć na lancię delta i fiata bravo. Technicznie bardzo zbliżone do giulietty a tańsze. Szczególnie w bravo warto zwrócić uwagę na wersję "sport" (nie pakiet sport), 1.4T/150
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Lip 2020, 19:11

Bravo mi się nie podoba, w takim razie odpuszczę AR i będę raczej szukał wśród tej trójki:
-Civic 1.8 (czy warto tu p[atrzyć na polifty w takiej kwocie?)
-Focus mk3 150km?
-Astra 1.4T
Według was które z tych jest najbardziej warte uwagi?
Mnie najbardziej ciągnie do mk3/ufo ale o focusie niewiele wiem.
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...

25 Lip 2020, 19:16

Qbrak1 napisał(a):widziałem roczniki ok 2004-2006 a nie jestem pewny czy chce zmieniać auto na starsze niż obecne ;/

auto dobrej klasy czasami te starsze jest lepsze od nowego badziewia
wkurza mnie czasami ten tylko rocznik, rocznik, rocznik, co to dziewczynka że ma być młoda?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

26 Lip 2020, 09:05

Masz rację jednak patrząc ogólnie na to auto to nie jestem przekonany raz że tak jak mówiłem jest starsze po za tym jest to sedan a wolałbym hatchback dlatego jeśli już bym miał patrzyć na auta wyższego segmentu byłbym bardziej w stronę mondeo lub jakiegoś innego dużego hatcha.
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

26 Lip 2020, 10:07

Popatrz jeszcze na Megane 2.0 Turbo np.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo taka Mazda 3:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo Astra 1.6T (180KM):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Volvo C30 T5 (niestety tylko 3-drzwi):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Focus Mk2 ST:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

26 Lip 2020, 17:23

Ossy napisał(a):Popatrz jeszcze na Megane 2.0 Turbo

2.0T chyba nie ma w wersjach hatchback 5d albo jest ich na tyle mało ze ciężko znaleźć, jakieś typowe usterki?

Ossy napisał(a):taka Mazda 3:
h

Fajne a jak z blacharką w tych mazdach bo wiem po rodzinie że kiedyś to mazdy miały niesamowite problemy

Ossy napisał(a):Albo Astra 1.6T (180KM):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 6f03fc8564

W tych astrach w takim razie lepiej szukać uturbionego 1.4 czy 1.6 w takiej kwocie? (25k)



Ossy napisał(a):Volvo C30 T5 (niestety tylko 3-drzwi):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... faffe09f35

Focus Mk2 ST:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 92d94999c2


Volvo odpada,nie chce się pchać w 3D auto, a co do ST 2 no nie podoba mi się, chyba wolałbym już mniej dynamicznego mk3
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

27 Lip 2020, 17:23

Qbrak1 napisał(a):MK3 150km wiem że ten silnik uważany jest za dobry jednak więcej opinii jest o tych Duratec 125konnych niż o Ecobooscie 150km, widziałem także oferty z silnikami 2.0 Ti-VCT 162KM ale jest ich nie dużo a o silniku to już kompletnie nic nie wiem.

125KM to w sumie pewniak, do tego szybko schodzi.
150KM jest ok, ale musi być jakiś ślad po akcji serwisowej układu chłodzenia. Bez tego to spore ryzyko.
162KM szły na Amerykę, więc wszystkie auta będą po mniejszych lub większych przygodach.Czy warto się pchać w takie sztuki w przypadku populusa? Musisz sobie odpowiedzieć sam
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14082
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Lip 2020, 22:54

Po przemyśleniach zostanę chyba przy szukaniu Hondy lub Astry a z segmentu wyżej laguny3 w hatchu i może Insignia?(tu nie jestem pewny budżetu)
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

01 Sie 2020, 12:45

@mike
A możesz mi przybliżyć na czym polegała akcja serwisowa?
I jak nałjatwiej zobaczyć czy to było robione? wiem że chodzi o układ chłodzenia ale dokladniej?
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10

04 Sie 2020, 08:56

Stałem ponad rok temu przed tym samym wyborem i lista aut była dłuższa ale wszystkie twoje 3 typy w niej się znajdowały :)

Skończyłem z civicem 8 gen i w sumie jestem zadowolony.
Tak naprawde każde auto z tej stawki jest warte uwagi tylko musisz sobie odpowiedzieć na czym najbardziej Ci zależy.

Druga kwestią będzie też znalezienie dobrego egzemplarza co też nie jest łatwe.
e0hater
Początkujący
 
Posty: 214
Auto: Toyota Corolla TS
Silnik: 1.8 Hybrid
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

04 Sie 2020, 16:35

A na jakie jedszcze auta miałeś na liście?
Patrząc na ogłoszenia w mojej okolicy, ciężko o zadbane ufo nie od handlarza alb o lagune 2.0T w hatchu która nie wygląda jak składak :(
Qbrak1
Nowicjusz
 
Posty: 10