Czy mozna zlikwidowac rozne zarysy na lakierze samochodu?

15 Kwi 2009, 19:56

witam mam takie pytanie czy można zlikwidować rożnego rodzaju zarysy na lakierze samochodzie i w motorze jeżeli tak jakim sposobem sa to niewielkie ryski
pozdraiwam.
czarnaa911
Nowicjusz
 
Posty: 1

15 Kwi 2009, 22:41

Pasra TEMPO niskościeralna, froterka i do przodu. Oczywiście jeśli są to powierzchowne małe ryski.
BANAN23
Początkujący
 
Posty: 243
Miejscowość: Jabłonna Lacka

16 Kwi 2009, 08:12

Ja polecam tak jak kolega pasta Tempo i paste NeoClean tylko że to wszystko na płytkie rysy bo to co pisza że usuniesz nawet ryse która jest do podkładu to czyste kłamstwo na to żadna pasta nie pomoże.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

16 Kwi 2009, 15:18

żeby przywrócić blask staremu zmatowiałemu lakierowi bez polerowania polecam pasty (renowatory lakieru) firmy carplan, trzeba niestety stosować to regularnie ale dodatkowo bardzo dobrze zabezpiecza antykororyzyjnie, nawet goła blacha przestaje dalej rdzewieć po nasmarowaniu tym specyfikiem ;) zazwyczaj można to kupić w marketach, kolor dobiera się mniej więcej do odcienia lakieru.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

06 Paź 2009, 18:35

Jezeli chesz to zrobic porzadnie to mozesz delikatnie zmatowac papierem 2000 na wode i wypolerowac Farecla Total lub G3 to jest profesionalny system polerski,ktory polecam.Tak na marginesie to pasta Tempo jest pasta wysokoscierna przeznaczona do starych lakierow zaniedbanych,zmatowionych.
seeb
Nowicjusz
 
Posty: 38

06 Paź 2009, 19:32

karlone napisał(a):zazwyczaj można to kupić w marketach, kolor dobiera się mniej więcej do odcienia lakieru.


Ta ...... kupiłem kiedyś coś podobnego w MARKECIE ...........tfu..... badziew jakich mało ....... To jest chyba dla tych co nie wiedzą co to profesjonalna polerka , mają czas na :męczarnie: przy grilu ...... Kolor dobiera się mniejwięcej....... heh ..... Kiedyś dostałem do polerki auto po wielokrotnym używaniu takiego specyfiku i....... był problem z odbiorem , bo nagle okazało się że zmienił się kolor :mrgreen: Ogólnie - profesjonalna pasta , polerka elektryczna , odpowiednia gąbka , ewentualnie papier 2000 na mokro ( tak jak pisał to kolega wyżej ) i wtedy to jest robota , a nie papranie tak aby było , byle czym ..........
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4732
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna