Czy rocznik auta jest ważny?

Lanos czy starszy markowy?

Lanos
12
35%
Starszy lecz z solidnej marki (BMW, Toyota, Mercedes)
22
65%
Razem głosów : 34

10 Cze 2010, 13:02

warzywo napisał(a):Fajny, fajny, ale to Fiat. Mam Uniaka i po 10 latach wszystko w nim wysiada, amory, pękła szyba, wyciekają uszczelki, tera mi poszedł alternator, więc nie wiem czy 10-letni fiacior to taka bezawaryjna fura ;P

Jak dbasz tak masz.....
Jak ktoś nie dba to nawet merol sie rozsypie...
Kakameo
Początkujący
 
Posty: 205
Miejscowość: ok. Wadowic
Auto: Seicento 900 41KM

10 Cze 2010, 13:39

Tak, tak Panie "Znawco" bo znasz mnie i wiesz jak dbam o fure o_O
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

10 Cze 2010, 14:06

też poleciłbym ci lanosa ! tego który podał w linku kolega wcześniej. jechałbym na twoim miejscu oglądać to auto [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


- sam mam lanosa i naprawdę nie mogę narzekać - mimo, że teraz mam problem z silnikiem - nie jest to wina samego silnika tylko wymienionej części - przy wymianie rozrządu kupiłem napinacz paska w "oryginalnym" sklepie Daewoo - jak się okazało gnoje sprzedają części regenerowane - o czym nie wiedziałem - i ów napinacz pierdo*** i teraz muszę naprawić głowicę i zawory eh.. ale mimo wszystko usterka poważna a części b. dobrej niemieckiej firmy są tanie ! więc jak nie masz zbyt dużo kasy - to lanos to naprawdę dobre auto. i naprawy nie są skomplikowanie a i części tanie .polecam
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

10 Cze 2010, 16:49

Do 12 tyś to już Astrę II lub Vectrę B można znaleźć w dobrym stanie z lat 2000+. Poza tym to bardzo ostrożnie podchodząc można znaleźć A3/Golfa - jak wiadomo jest tego multum toteż łatwo można trafić powypadkowe i z cofanym licznikiem.
A może Xsara lub Ibiza?
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Cze 2010, 17:47

No własnie ten niebieski Lanos jak dla mnie bomba,w dodatku rzadko spotykanym kolorze więc napewno będzie sie wyróżniał z tłumu.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Cze 2010, 18:09

Astra to chyba obok Laniaka byłby najpoważniejszy kandydat:D za 12 tysięcy można znaleźć zajebiście wyposażonego. Co do A3 albo Golfa to myślę, że za tą cenę to raczej zdechlaki będą.. btw Lanos młodszy vs Astra to chyba Opelek co nie?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Black Label GT
    Lexus LC Black Label GT nie jest co prawda dziełem producenta, ale i tak zasługuje na wyróżnienie. Na SEMA 2017 z okazji 20. rocznicy swojego istnienia samochód w takiej wersji zaprezentował japoński tuner Artisan ...

10 Cze 2010, 19:03

barol91, lanos i wyróżnianie z tłumu :D buhaha :D warzywo, bierz asterkę bez zastanowienia najlepiej z jakimś silnikiem 8V a nie pożałujesz a części tanie jak barszcz ;)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Cze 2010, 19:29

Też bym był za Astrą II lub Vectrą (za tą bardziej bo mi się bardziej podoba i jest przestronniejsza). A co do Lanosa i wyróżniania się z tłumu... Dajcie spokój, Lanos jest tylko Lanosem i takowym pozostanie, choćby był z 2008r. Nawet niebieski.
Bierz Astrę II znajdziesz konkretnie wyposażony, z lat od 2000 w górę.
Motory 8V są świetne do gazu, lub diesle Isuzu są niesamowicie wytrzymałe - jak wolisz. Wybór należy do Ciebie.
A co do Golfa IV i A3 to 12 tyś to fakt, może być ciężko znaleźć coś sensownego ale przyznać trzeba że już od tej kwoty można trafić jakiegoś możliwego benzyniaka. A może Mazda 323? Za te pieniążki też powinno udać się coś znaleźć z lat 2001.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

10 Cze 2010, 19:58

Luke16 chodziło mi o kolor tego Lanka :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Cze 2010, 11:44

No Astra mi się bardzo podoba i naprawdę za niewygórowaną cenę można dostać pięknie wyposażony ;) Dzięki za podpowiedzi zainteresuję się jednak Asterką ;D najlepsza oferta była na allegro Astra OPC ponad 200 KM i była w gazie :P czego to ludzie nie wymyślą ;)
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

11 Cze 2010, 11:57

Ale OPC za te pieniądze w db stanie nie dostaniesz.Tutaj Astra w tym pięknym kolorze co miał poprzedni Lanos z linku :mrgreen:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Cze 2010, 13:11

Chodzi mi o fakt zagazowania OPC co jest raczej stratą cennych Koni :P a tam kolor to może być każdy oprócz różu :P
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

11 Cze 2010, 13:21

Jak będziesz miał dobrą sekwencje to nie ma sie czego obawiać że stracisz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Cze 2010, 11:40

Ja bym się zastanawiał nad xsara miałem te woź bezawaryjnie przeżył u mnie 5 lat miał dość mały silnik 1.4 75km ale dosyć zrywny i oszczędny . masz tu tez dosyć duży bagażnik ok 400l i za ok 12tys. znajdziesz tak z klima i pełna elektryka :lol: :mrgreen:

[link do oferty na Allegro wygasł]

lub dołóż i kup mocniejsza :cool:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ostatnio edytowany przez Kapik95 13 Cze 2010, 11:57, edytowano w sumie 2 razy
Kapik95
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Bieszczady

13 Cze 2010, 11:52

A ty zainwestuj kilka złotych i naucz się pisać poprawnie po polsku bo czytając Twojego posta można pokusić się o stwierdzenie że jeszcze gimnazjum nie skończyłeś. Regulamin wyraźnie mówi o pisaniu poprawnie po polsku.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997