Czy ten reflektor nadaje się do jazdy dziennej ? (Hyundai i20)

23 Sie 2020, 15:04

Panie i Panowie, mam nadzieje że widać oznaczenia na zdjęciu. Pytanie jak w temacie: Czy ten reflektor nadaje się do jazdy dziennej?

Mój Hyundai i20 2017 włącza te światła po zapaleniu silnika, i jedyny sposób żeby je zgasić to włączyć światła mijania. Światło to mieści się tam gdzie spodziewam się przeciw mgielnego. Sprawa jest dla mnie dziwna bo sama wajcha włączenia przeciwmgielnych wydaje się tkwić na stałe w pozycji wyłączonej (nie chcę jej przełączać na siłę).

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

tommy224
Nowicjusz
 
Posty: 5

24 Sie 2020, 08:36

tommy224 napisał(a):Czy ten reflektor nadaje się do jazdy dziennej?
Tak jest to reflektor z homologacja halogenowego i do jazdy dziennej. tu masz informację o oznaczeniach "RL | światła jazdy dziennej dla pojazdów samochodowych" -> co-nam-mowia-oznaczenia-reflektorow-przednich-i-tylnych-lamp-vt103818.htm
Masz tam dwie żarówki lub jedną żarówkę dwuwłóknową. To zależy od budowy ale najczęściej są to dwie żarówki.
tommy224 napisał(a):Mój Hyundai i20 2017 włącza te światła po zapaleniu silnika, i jedyny sposób żeby je zgasić to włączyć światła mijania
Albo pozycyjne i tak jest prawidłowo przy światłach do jazdy dziennej.
tommy224 napisał(a): Światło to mieści się tam gdzie spodziewam się przeciw mgielnego.
Jak już napisałem ten reflektor spełnia funkcję dwóch świateł.
tommy224 napisał(a):Sprawa jest dla mnie dziwna bo sama wajcha włączenia przeciwmgielnych wydaje się tkwić na stałe w pozycji wyłączonej (nie chcę jej przełączać na siłę).
Przy wyłączonych światłach może być ona zablokowana i nie przełączysz włącznika przeciwmgielnych. Włącz światła mijania i wtedy przełącz włącznik od przeciwmgielnych w pozycję on. Nie powinno być problemu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34