Czy Warto kupic tego forda?

16 Sty 2019, 04:52

Trzeba jechac obejrzec a nie gdybac czy byl wypadkowy czy nie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Sty 2019, 07:52

Ja to zawsze mam śmiech na pysku jak widzę jak sugerujecie sie opcja bezwypadkowy co w waszym mniemaniu od razu oznacza szczepiony z trzech.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Sty 2019, 09:22

A wiecie co jest śmieszne że teraz np.mój brat sprzefaje avena 07r, mały przebieg, 1,8, fl, i...jest to już prawie najtańsze auto w ogłoszeniach i czemu nie poszło bo były malowane 3elementy i była szyba pęknięta. Wszystko jest zrobione a szyba wstawiona, może bez super jakości ale jest. Dzwonią te mośki i zamiast skupić się że coś jest w super cenie, po zwtkłych parkingowych rysach udokumentowanych zdjeciami to nie...ło Panie ale reszta ma "bezwypadek" zaznaczony. Nawet propozycja taniego 1szego serwisu nikogo nie interesuje. Bo lepiej usłyszeć farmazon, story a z handlarzem umówić się w polu bez adresu...
To są nasze "klyenty" "bezwypadkowy" :ok:

Ps.
Kao powiedz śledczym ile kosztuje we Fr.malowanie za element, jak wygląda szpachlowanie itp :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Sty 2019, 13:39

Niemcy to już złomują dobre auta z 2010-2012r (diesle), a co tu dopiero mówić o kilkunastoletnim Fordzie za taki pieniądz :mrgreen:

Rozumiem ludzi, którzy nie zaznaczają tej mitycznej opcji, bo w ten sposób można wstępnie odsiać Januszy, którzy robią awantury o malowany element czy wymienioną szybę.

No i polskie "klasyki" za kilkadziesiąt tys są ok, a auto na otomoto bez opcji "Bezwypadkowy" już nie, ciekawe...
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Sty 2019, 14:27

Stosunkowo we fr mało kosztuje naprawa el tylko tu jest trochę inaczej bo liczy sie na godziny, nie ma określonej stawki ale średnio jest to 150-200 euro, jak sie naprawia? heh :roll: miedzy innymi mozna zobaczyć to tu najgorsze-naprawy-druciarstwo-vt104505.htm?hilit=Najgorsze%20naprawy

Dodatkowo dziś nasz blacharz klepie to

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



klient nawet nie myśli o wymienie wiec jest klepane, drucone. Pójdzie grubo szpachli i bedzie gites dla jego oka. Ale tak jak juz kilka razy wspominałem oni nie podchodzą do tego pedantycznie, aby miało formę i kolor się zgadzał (podkreslam kolor a nie odcień). Dlatego nie polecam aut z FR albo trzeba dobrze sprawdzać. Za to jest tu fajny przepis wypadkowy, jeżeli naruszona jest konstrukcja auta czyt. Podłużnica lub podłoga auto jest juz zablokowane i niedopuszczone do naprawy, nadaje sie tylko na eksport lub na graty
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Sty 2019, 15:29

Ja powiem tylko tyle że niektórym się Niemcy mylą ze Szwajcarią czy Belgią :yes:
Już to widze jak Hans czy jakiś Markus spod Lipska rozbija się nowiutkim Arteonem albo XC90..w Berlinie w centrum to jeszcze Golfy 3 można spotkać.

No ale ok..a jeśli dla sprzedające brak zaznaczonej opcji bezwypadkowy jest jakimś ubezpieczeniem przed głupim klientem to co w opisie robi hasło że "auto w bardzo dobrym stanie technicznym"? :roll:
To też można podważyć w 5 min, przyprowadzając kogoś ogarniętego.
i się okaże że auto nie jest w bardzo dobrym stanie technicznym, że ma wady, czyli niezgodny z opisem.
Śmieszne są te dyskusje tutaj...ale wróćmy do tematu i koniec tych głupich rozmów.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    III runda NIGHT POWER 2013 GP w Łomży / relacja
    Kolejna impreza z cyklu NIGHT POWER 2013 Grand Prix za nami. Nawet deszcz nie zniechęcił fanów wysokooktanowej adrenaliny. Kiedy tylko ulica wyschła pierwsze auta stanęły na linii startu. 10 sierpnia na ulicy Spokojnej ...
    Volkswagen Atlas - 7-miejscowy SUV
    Światowa premiera Volkswagena Atlasa w Kalifornii. Nowy 7-miejscowy SUV przeznaczony na rynek Stanów Zjednoczonych został 27 października późnym wieczorem zaprezentowany na molo w Santa Monica, gdzie kończy ...

16 Sty 2019, 17:11

Na pewno bardziej wartościowe porady niż "TSI jest spoko, należy tylko wymienić pół silnika i będzie hulać" :ok:

No i zadam pytanie retoryczne - jak widzisz w ogłoszeniu "Bezwypadkowy" to już nie kontrolujesz stanu nadwozia i elementów nośnych przy oględzinach? Bo z Twoich wypowiedzi można wysnuć taki wniosek.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Sty 2019, 17:18

Pionek ale co ma piernik do wiatraka? Opcja bezwypadek ma świadvzyć o stanie technicznym i to jakigoś staruszka?
Pionek mi ręce opadają co do naszych polskich głupot..i powiem Ci mogłem ostatnio zadatkować przetartego polo Wrc z 13r.i olałem temat i możesz wierzyć lub nie ale właśnie po lekturze tych głupot z zakresu auto śledztw... niestety wPl nie będzie ok. Dzisiaj siedzieliśmy i któryś z nad wymyślił że kupujący powinien w wyszukiwarce mieć opcje ze stopniem chęci bycia wydyma...nym. Wtedy pojawiałby się wszystkie ofert ze story, plakiem, i bezwypadkowe no i najtańsze.

Ehh szkoda gadać.

P.s

No i mylą Ci sie fakty nikt nie mówi że ktoś ma rozbijać się arteonem tylko często drobna przygoda dyskwalifikuje auto w de do naprawy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Sty 2019, 17:37

mike napisał(a):Na pewno bardziej wartościowe porady niż "TSI jest spoko, należy tylko wymienić pół silnika i będzie hulać"

No owszem z resztą takie same jak - 2,5T R5 Volvo/Ford, cudowny silnik, fajnie brzmi ale podstawa - zamknięcie bloku albo i nie ale potem szukanie silnika na wymianę :yes:

Jak widzę opcje bezwypadek sprawdzam auto, tak samo jak czytam że jest w świetnym stanie czy w b. dobrym stanie, bo to jest normalne.
Ale wiem że nikt normalny nie strzela sobie w kolano, chyba że kretyn i nie pisze że auto w średnim stanie albo że jedzie, skręca hamuje, tak samo jak bez powodu nie pomija opcji bezwypadek bo obtarł się o barierkę :ok:
I nie wiem dlaczego takie poruszenie pojawiło się?
Bo zamiast Golfa jest Ford a on nigdy się nie psuje i nie bierze udziału w kolizjach?
Nie ja pierwszy i nie ostatni poruszam kwestię opcji bezwypadku w ogłoszeniu, ale wiem że jakby był VAG to by było wszystko ok, bo one się psują, uczestniczą w kolizjach jako jedyna marka samochodów reszta nie..
I nie wiem skąd to poruszenie..bo tematów gdzie ktoś zwraca uwagę na brak opcji bezwypadek było przez ostatnie 2 lata tysiące i wtedy jakoś nie protestowaliście..jakieś zmiany na 2019 w polityce forum?
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Sty 2019, 18:28

To jest auto za 13, a nie za 130 tysięcy złotych. Jak autor tematu ma blisko to auto, to niech jedzie oglądać, może pomierzyć miernikiem:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



To że cokolwiek było malowane w takim aucie jest raczej pewne.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Sty 2019, 22:50

Pionek to ja jestem tym kretynem który nie zaznacza opcji bezwypadek i w dodatku opisuje wszystko w ogłoszeniach ...jak czegoś nie napiszę to dopowiem. Jak chcesz to pokaże Ci wiadomości które wysłałem w sprawie avena mojego brata który obecnie jest w ogłoszeniach. I wiesz nad czym ubolewa mój brat? Ano nad tym że ma najtańsze auto z małym przebiegiem i to fl a i tak ludzie szukają ch do d.pt. "bezwypadek" albo "malowanek" ... Niestety my Polacy nie prosimy się o oszukanie my wręcz domagamy się tego. Ktoś kupi takiego avenka i ma tanią jazdę za śmieszne pieniądze a lakier hmmm sądzę że oporów powietrza nie będzie stawiał...tym bardziej że są malowane 3elementy z dokumentacją zdjęciową jak było jeszcze w ch. No ale może trzeba się zastanowić, czy nie lepiej być chu..jkiem pomalować opony plakiem i wpisać bezwypadek...wtedy zamiast sprzedawać auto 8mcy pójdzie w2mce :no:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Sty 2019, 00:07

Podsumowując temat - auto godne uwagi, jedź, oglądaj, bo filozofować można bez końca. Będzie ok to bierz i ciesz się fajnym autem.

Szybki fajnego tego Avensisa sprzedajecie :ok:

Temat zamykam, bo sam OT. Jeśli autor będzie chciał otworzyć, niech pisze do mnie na priv
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

22 Sty 2019, 23:12

Witam byłem na stacji i tam aż byli zdziwieni że aż tak dobry stan ma ten ford reszta też ok tylko ma kilka odpryskow a że to mój 2 samochód każda rysa odprysk mnie drażni dlatego chciałbym się zapytać o te odprysk w jakiej cenie i czy to jest możliwe to zamaskowac?
Dodam że.jest ich.ok.5
deyath
Nowicjusz
 
Posty: 6

23 Sty 2019, 16:14

Dobra polerka może załatwić sprawę lub korekta lakieru,w obu przypadkach musisz się liczyć z kosztem 500-1000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Sty 2019, 16:48

Też jestem zdania, że można to spolerować
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004