Forda Kuga - nowy suv od Forda

29 Maj 2008, 23:10

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku Ford zaprezentował oszałamiający samochód koncepcyjny iosis X, niezwykły pięciodrzwiowy pojazd sportowo-terenowy. A obecnie, niecałe dwa lata później, firma pokazała nowy model oparty na tej koncepcji - Forda Kuga.

Pierwszy w Europie samochód Forda typu crossover

Nowy Ford Kuga to ekscytujący samochód typu crossover z napędem na cztery koła, łączący styl z technologią i gwarantujący zarówno wyjątkową dynamikę jazdy, oraz właściwości pojazdu terenowego.

„Kuga to rzadko spotykane połączenie cech vana i SUV-a z elementami sportowymi charakterystycznymi dla coupé”, mówi Stephen Odell, Viceprezes ds. Marketingu, Sprzedaży i Serwisu, Ford of Europe.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

31 Maj 2008, 00:39

Ciekawie się zapowiada, te auto raczej lepsze powodzenie będzie miało na rynku europejskim. W USA raczej się nie przyjmie ze względu na małe rozmiary....za małe i europejską stylistykę...zobaczymy :)
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Maj 2008, 23:57

Toyota Rav4,BMW X3 czy Jeep Cherokke są sprzedawane w USA i dośc duże tego schodzi więc pewnie poza drobnymi różnicami w stosunku do wersji europejskiej będzie sprzedawany w USA.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

08 Cze 2008, 21:47

Bardzo fajny samochodzik,szkoda,że Ford "obudził" się tak późno...Na rynku jest już cała masa samochodów tego typu,więc niewiem czym Ford chce przekonać do siebie.Ale czas pokaże czy Kuga odniesie sukces czy też raczej pozostanie w cieniu konkurencji.
"Uważam,że Ferrari to miniaturowa wersja Boga"
stolarz1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 247
Miejscowość: Skoczów

13 Sie 2008, 10:52

Może ceną (ok. 100.000), napędem aktywnym 4x4 i ekonomiką jazdy? zobaczymy, w Polsce ford ma raczej dobrą markę, a i wspomniane czynniki sa u nas chyba ważniejsze niz na zachodzie, dlatego może się nieźle sprzedawać
syrenka
Nowicjusz
 
Posty: 12

15 Sie 2008, 14:12

NIe wiem, czy za tą cenę mozna mowic ze samohod jest ekonomiczny :) Lepiej kupic cos taniego i placic wiecej za benzynę, na jedno wychodzi.
Pan_samochodzik
Nowicjusz
 
Posty: 27

19 Sie 2008, 12:14

hmm zalezy od pkt siedzenia wg mnie:) z reguly jak napisales kupic stare auto, tez mozna ale stare nie daje takiego poziomu bezpieczenstwa jak nowe, trzeba co i raz dokladac, zas kupujac nowe wlasciwie przez 3 lata nic nie robimy prucz biezacych kosztow eksplatacji, tazke roznie na to by patrzec z drugiej strony mi akurat te auto sie strasznie spodobalo bo naprawde swietnie wyglada i bedzie sie wyroznialo a to ze pali 6,5l to dodatkowy plus, zreszta teraz auta nowe tak pala
edmundo
Nowicjusz
 
Posty: 16

20 Sie 2008, 11:30

Pan_samochodzik napisał(a):NIe wiem, czy za tą cenę mozna mowic ze samohod jest ekonomiczny :) Lepiej kupic cos taniego i placic wiecej za benzynę, na jedno wychodzi.


chodziło mi o ekonomikę spalania. wiadomo, można dac mniej. jednak jeśli ktoś sie zastanawia nad SUV-em, jakims najnowszym modelem, to może porównac spalanie podobnych samochodów. i wg. testów, Kuga spala mniej niż konkurencja, zatem jest bardziej ekonomiczny. zawsze można kupic malucha, i zaoszczędzic, ale chyba nie o to chodzi ;)
syrenka
Nowicjusz
 
Posty: 12

27 Sie 2008, 15:42

hehe sadze ze maluch spalil by wiecej:P:):) zreszta trza siedziec w helmofonie:D, a Kuga 6-6,5L w miescie to naprawde nie duzo przy aktywnym napedzie na 4 kola to naprawde super sprawa, noi marzy mi sie ten panoramiczny dach:)
edmundo
Nowicjusz
 
Posty: 16

29 Sie 2008, 12:52

mi odpowiada i wygląd, i możliwości, i cena - moim zdaniem w tej klasie jest całkiem porządna. szukam kogos, kto prowadził już ten samochód, jestem ciekawy opinii użytkowników
konjo
Nowicjusz
 
Posty: 45

10 Wrz 2008, 10:33

ford zapowiedziała wprowadzenie nowej wersji Kugi. Zapowiada się naprawde dobrze, silnik 2.5 l, 200 KM. do tego ma powstac nieco zmodyfikowana zewnętrznie wersja, o bardziej sportowym chrakterze
syrenka
Nowicjusz
 
Posty: 12