Ferrari Scuderia Spider 16M

Ferrari Scuderia Spider 16M

09 Lis 2008, 18:21

Po zdobyciu 16 tytułu zwycięzcy konstruktorów formuły 1 w tym roku Ferrari zdecydowało się upublicznić na cały świat informację o modelu F430 Scuderia bez dachu. Scuderia Spider 16M posiada te same cechy co jego lekki, starszy brat. Napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 4,3 litra i mocy 510KM, wraz z 6-biegową, łopatkową skrzynią F1.

Ferrari twierdzi, że Scuderia Spider jest najszybszym samochodem bez dachu, jaki firma kiedykolwiek miała okazję przetestować na torze w Maranello. Wychodzi więc na to, że opisywany pojazd pobił nawet F50 z przed 10 lat.

Samochód przyspiesza do 100km/h w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 313km/h.

Co ciekawe zostanie wyprodukowane jedynie 499 sztuk tego pojazdu, a każdy z nich zostanie wyposażony w plakietkę z kolejnym numerem seryjnym, oraz ekslkuzywne dodatki, jak np. osłona nad silnikiem wykonana z włókna węglowego.
Kubica(fs)
Nowicjusz
 
Posty: 24
Rejestracja: 14 Paź 2008, 00:03

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LC Black Panther Lexus LC Black Panther
    Na potrzeby filmu "Czarna Pantera" Lexus stworzył też jedną sztukę modelu LC w specjalnej wersji Black Panther. Filmowy pojazd wyróżnia się niebieskim malowaniem z grafiką przedstawiającą wizerunek głównego ...
    Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji
    Polski oddział Mitsubishi opracował program umożliwiający zakup nowego modelu Mitsubishi Outlander 2013 w niezwykle korzystnych warunkach posiadaczom Outlandera poprzednich generacji. Lojalni klienci otrzymają bezpłatnie ...

  •