Kuga vs Tiguan vs Outback vs CRV vs Outlander vs Santa Fe (SUV za 35k)

19 Lis 2020, 17:39

Cześć,
Potrzebuję pomocy w wyborze nowego modelu auta zanim zacznę poszukiwania konkretnego egzemplarza może coś doradzicie?
Obecnie posiadam Honde Accord, mieszkam w mieście ale często jeżdżę w góry, kilka razy zakopaliśmy się jeżdżąc nad rzekę więc chciałbym spróbować teraz czegoś z 4x4, który z tych modeli będzie miał najlepsze właściwości jezdne?
Zależy mi by auto było oszczędne i bezawaryjne, nie musi być bardzo mocne, LPG mogę rozważyć jeżeli bagażnik będzie odpowiednio duży, dobrze by był pakowny, diesla raczej się obawiam. Auto dla rodziny 2+2, jestem przyzwyczajony do automatu ale nie jest to wymóg konieczny, z pierdół to lubie jak auto ma dużo schowków :)

Budżet to 35k +5k na start
Z wyglądu najbardziej pasuje mi outlander, honda albo kuga
Zrezygnowalem z modeli rav4, Sorento, volvo, chevrolet, mazda
Sepuku
Nowicjusz
 
Posty: 14

20 Lis 2020, 12:25

Sepuku napisał(a):który z tych modeli będzie miał najlepsze właściwości jezdne?
Moim zdaniem na pierwszym miejscu uplasowałbym Outbacka, dalej dalej Outlandera i CRV.

Z tego co wiem największe we wnętrzu będą SantaFe, Outlander i Outback.

Sepuku napisał(a):Zrezygnowalem z modeli rav4, Sorento, volvo, chevrolet, mazda
Ciekawą propozycja może być tu jeszcze Nissan Qashqai 2.0
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Lis 2020, 11:13

Jeśli właściwości jezdne są ważne to zdecydowanie Subaru.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

21 Lis 2020, 15:48

No to zostaje wybó pomiędzy CRV, Outback i Outlander - Honde już mam więc chyba rozejrzę się pomiędzy Subarami i Mitsubishami :) Które z tych aut powinno być co do zasady tańsze w eksploatacji? Jakiś silników szukać żeby były bezawaryjne?
Sepuku
Nowicjusz
 
Posty: 14

22 Lis 2020, 01:44

OBK w CVT pali 7-9-11, filtry kosztują normalnie, droższe niż w Outlandarze będą zabawy z silnikiem: rozrząd 1.5k, remont 8-15k, uszczelka pod głowicą czy bardziej kłopotliwa wymiana świec bo to boxer kolejną kłopotliwą rzeczą mogą okazać się samopoziomujące amortyzatory, mniej popularne auto może być ciężej o wszelkie psztyczki i inne użwane części na szczęście diesel jest tu dawcą, trzeba mieć ogarniętego w temacie mechanika w mieście żeby to utrzymać. Schowków za wiele nie jest. Sugeruję wystrzegania się wersji USA, jeżeli chcesz auto wymienić przed świętami, może być ciężko z Subaru sugerowałabym poczekać przynajmniej do stycznia na więcej ofert. Ogłoszeń outlanderem będzie wiecej ale bedzie wiele wersji FWD, my odrzucilismy ten model zw na mały bagażnik (mimo wysokich liczb producenta) słabe osiągi, subiektywnie za jasne lampy tylnie i konsolę środkową:/ CRV to popularne auto ale ma względnie słabe właściwości jezdne choć nie tak tragiczne jak RAV4. Santa Fe to paliwożerca, Tiguan nie jest specjalnie dużym autem pozatym to VW czy Kuga to juz lepsza stara X3 z xdrive
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

22 Lis 2020, 22:45

Jak rozpoznać wersję USA? Z tego co się dowiedziałem silnik 3.6 jest na amerykę więc tu wyboru żadnego nie ma. Z wyglądu nie do końca mnie przekonuje ale trzebaby obejrzeć na żywo i się przejechać, choc potencjalne koszta troche przerażają takie ryzyko.
Z pozostałych który model i jaki silnik byście polecili? Który będzie na drugim miejscu jeśli chodzi o napęd, Mitsubishi?
Sepuku
Nowicjusz
 
Posty: 14
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda i 35 lat prototypu Furgonet
    Początek lat 80. to prawdziwy wysyp niewielkich konstrukcji o charakterze użytkowym, opartych o technikę popularnych modeli aut kompaktowych, a nawet miejskich. Budowa takiej odmiany już nie obniżała prestiżu wersji podstawowej, ...

26 Lis 2020, 18:49

Ktoś podpowie? Przeczytałem gdzieś że Outlander ma stały napęd 80/20 to prawda? Czy któreś z tych aut ma LSD czy to cecha typowych terenówek?
Sepuku
Nowicjusz
 
Posty: 14

27 Lis 2020, 20:50

Wersje USA rozpoznasz po railingach z belkami, pomarańczowych obrysówkach, braku kierunków w lusterkach, manualnej klimie, ikonce SRS na ekranie komputera, braku przeciwmgielnego i po liczniku w milach :mrgreen: Wersje na EU tylko 2.5pb
W subaru tylko WRX STI ma LSD jest zamiast tego w cywilnych modelach jest zaś elektroniczny system dochamowywania kół na które idzie zbędny moment
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

09 Lut 2021, 19:57

Dalej szukam, czekam na więcej ofert Subaru i Tiguan odrzucam, jak myślicie
Kuga vs CRV vs Outlander vs Santa Fe ?
Sepuku
Nowicjusz
 
Posty: 14

16 Lut 2021, 21:37

Co nie pasuje w Subaru :?:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna