Czyja wina w kolizji

Re: Czyja wina w kolizji

24 Lut 2018, 21:28

Domniemany sprawca kolizji może wycofać oświadczenie. Wtedy wyjaśnienie kolizji nalezy do ubezpieczyciela, bo to on musi wyjasnić sprawę, działając na własną rękę. Najczęściej zaczynają od poszukiwania monitoringu. Obecnie praktycznie każdy autobus ma monitoring. Jeżeli sprawca wycofał oświadczenie, to dobrze by było jak najprędzej udać się do zarządcy tej komunukacji i popytać o nagranie z monitoringu autobusu. Pytanie tylko jak długo są takie nagrania przechowywane....
Dlatego, nawet do najmniejszej kolizji trzeba wzywać policję. W Polsce oświadczenie o kolizji to zabawa w kotka i myszkę. Nie ma to żadnych podstaw prawnych i można kombinować i naciągać innych.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie Toyota Yaris - historia najpopularniejszego modelu marki w Europie
    Historia Toyoty Yaris, najpopularniejszego modelu marki w Europie, jest bogatsza niż można by sądzić, patrząc tylko na jego trzy generacje. Przez 19 lat swojej obecności na rynku Yaris niemal co roku zaskakiwał swoim nowym ...

•  
    • SCOT - Średni Kołowy Transporter Opancerzony
      22
      Audi A3 S-line, żółte halogeny
      VERVA Street Racing 2010