Czym się różni nawiew zwykły, od klimatyzacji manualnej ?

06 Mar 2020, 11:14

Czy to jest to samo, tylko mi mylą się pojęcia ? A w takim bądź razie czy klimę manualną można byłoby automat przełożyć z innego auta ?
:piwo:
krzyszo
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 18 09 1989
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: bmw f10
Silnik: 2.0 twin scroll turb
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2013

06 Mar 2020, 12:22

Jeżeli chodzi o pytanie z tematu to jest to samo. Jedyna różnica jest taka że nawiew zwykły jak to nazwałeś może być bez klimatyzacji lub z klimatyzacją. Nawiew taki jest ustawiany manualnie za pomocą pokręteł czy suwaków. Nie reguluje ona automatycznie temperatury i musisz to robić sam.

krzyszo napisał(a):A w takim bądź razie czy klimę manualną można byłoby automat przełożyć z innego auta ?
Chodzi pewnie o założenie klimatronika w miejsce klimatyzacji manualnej. Wszystkoe zależy od modelu samochodu ale nie myśl sobie że wymienisz tylko panel i będzie to cała operacja. Przy klimatroniku są silniczki przy nawiewach, czujniki temperatury tak więc często żeby dokonać takiej operacji trzeba rozebrać całą deskę i wymienić wszystkie elementy wchodzące w skład klimatronika żeby mógł funkcjonować prawidłowo. Do tego często trzeba go jeszcze programować zanim zacznie działać w samochodzie.

Operacja będzie droga i moim zdaniem nie opłacalna.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Mar 2020, 22:19

Ja bym to powiedział inaczej - nawiew zwykły, to normalny nawiew, bez klimatyzacji. Czyli pokrętło od wyboru kierunku nawiewu, pokrętło od siły nadmuchu i ewentualnie przycisk obiegu wewnętrznego.
Klimatyzacja manualna, to nawiew z klimą, gdzie temperaturę, siłę nadmuchu i kierunek nadmuchu ustawia się ręcznie. W sumie włączenie klimy ogranicza się do włączenia przycisku AC. Temperaturę reguluje się pokrętłem od temperatury powietrza i siłę nadmuchu pokrętłem od dmuchawy.
Co do przełożenia klimy z innego auta, to tylko i wyłącznie z auta takiego samego, gdzie występuje to auto bez klimy i z klimą. Np. Fiat Panda jak była wersja z klimą i bez, to jak masz bez klimy, to można ją dołożyć. Fita Panda to tylko przykład dla wyjaśnienia i proszę się tą marką nie sugerować.
A jeżeli masz auto, w którym w żadnym modelu nie było klimy, to nie opłaci się inwestować w zakładanie klimy i rzeźbienie. Taniej wyjdzie kupić auto z klimą założoną oryginalnie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpiecznie na groby
    Listopadowy długi weekend to czas wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Kierowcy powinni liczyć się z korkami, utrudnieniami na parkingach oraz zmianami w organizacji ruchu. Planując wyjazdy na groby bliskich pamiętajmy, ...