Daewoo Nubira duze spalanie

27 Wrz 2007, 09:39

Witam
Mam daewoo nubire 2.0 99 r 136 KM 16V z instalacja gazową.
Podczas jazdy dużo paliwa/gazu spala.
Mam pytanie
Przy jakich obrotach przełaczać na jaki bieg żeby spalanie było mniejsze i z jaką predkością maksymalną jeżdzić .
Pytam dlatego że potrafi nawet spalić ponad 15 l / 100 km
Mam wymieniony niedawno reduktor /gaz ustawiony jest prawdłowo
Dziękuje za porady
Pozdr
idea_ziom
Nowicjusz
 
Posty: 2

27 Wrz 2007, 11:24

Podczas jazdy na gazie,biegi przełączać mozna przy takich obrotach jak na benzynie,żeby nie zdusić silnika przy włączeniu niższego biegu.Co do prędkości to najlepiej nie przekraczać na 4 biegu około 2500 - 3000,a na 5 biegu nie przekraczać 3000.Czyli taka normalna jazda.
Co do spalania - prawidłowo silnik powinien spalać o 2 - 3 litry max. więcej gazu niż benzyny.Czyli jak pali benzyny 8 litrów to gazu max. 11 litrów.Jak pali więcej to niezbędna jest regulacja.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2007, 13:26

Silniki Daewoo nie należą do oszczednych szczególnie 2.0 w Nubirze znajomy ma 2.0 99r. z instalacją gazową i po mieście 12-14l to normalna sprawa oczywiście przy normalnej jeździe bez jakichkolwiek szaleństw, niestety ten silnik pali dużo za dużo w porównaniu do osiągów jakie oferuje. Biegi przełącza sie normalnie tak jak na benzynie tzn. 2,5-3tyś to miniumum żeby nie poruszać się jak zwalidroga, są tacy którzy mówia ze jeżdzą bardzo powoli i auto pali bardzo dużo, nie wolno zbyt obiciążać silnika i jeździć ze zbyt małymi prędkościami obrotowymi dla danego biegu np. jadąc 40km/h na 4 biegu i wciskająch gaz auto spali na dłuższa mete wiecej niż jak będize jechało sie na 2 czy 3 biegu przy tej prędkości.
Pekińczyk
Początkujący
 
Posty: 158

09 Paź 2007, 08:56

wg mnie nubira 2.0 ma dobra moc jak na taki silnik.A juz spalanie mi spadło bo jezdze teraz wg waszych zalecen i 100 km nie przekraczam :) i wyrabiam sie w 10 litrach.THX.Jeszcze ma pytanie czy jazda na luzie jest oszczedniejsza czy taka w której się pusci pedaŁ gazu i auto się toczy?
idea_ziom
Nowicjusz
 
Posty: 2

09 Paź 2007, 22:13

Bardziej oszczędna jazda jest podczas hamowania silnikiem.Autko pali wtedy 0l/100km :) .A dzieje się tak dlatego,że jak jest puszczony pedał gazu,a ECM wykryje że auto jest w ruchu(czujnik prędkości pojazdu),to przy zamkniętej przepustnicy wyłącza wtryskiwacze do momentu,aż obroty silnika spadną do baodajże 1400rpm.Poniżej tej prędkości obrotowej,pojawia sie kropelkowanie paliwa,żeby nie przydusić silnika.Jak widzisz,że obtroty na 5 biegy spadają do 1500,to przełączasz na 4.Później na 3 i 2.Natomisat na silnik pracuje na wolnych obrotach i spala tyle paliwa jak na postoju.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak zaplanować powrót z wakacji?
    Wracając z urlopu samochodem należy zadbać o odpowiedni odpoczynek, zaplanować postoje i utrzymywać prędkość zgodną z przepisami. Odpowiedni odpoczynek Kierowca powinien być wypoczęty i wyspany. Najlepiej podróż wcześniej ...
    Foteliki samochodowe dla małych pasażerów!
    Tylko 7% małych pasażerów podróżuje w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach samochodowych, a do aż 40% poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry! ...