Dealer samochody - opinie

22 Sty 2023, 21:50

Witam,

Znalazłem na otomoto oferty sprzedaży aut przez użytkownika "AUTO SALON AZ FREIGHT SERVICES" - https://auto-mar27.otomoto.pl/contacts

Czy ktoś miał doczynienia z powyższym sprzedawcą?
Poszukuje auta i oferta wydaje się ciekawa a nie mogę znaleźć za dużo informacji na ich temat w internecie.

Pozdrawiam,
Tomek
Tomix94
Nowicjusz
 
Posty: 7

09 Mar 2023, 15:27

Witam. I zdecydował pan się na kupno ? Też interesuje mnie oferta od tego sprzedawcy, dlatego szukam więcej info.
Nataliaa
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Mar 2023, 18:00

Witam, szczerze odpuściłem temat z uwagi na odpowiedz na maila jaka dostałem. Pytałem o kwestie czy były naprawy skrzyni biegów czy tez o wyposażenie auta. A w odpowiedzi nie dostałem takich informacji ani numeru kontaktowego. Dostałem taka odpowiedz:
„Samochód w idealnym stanie, nadwozie w idealnym stanie, bez wad ukrytych, jak również wnętrze w doskonałym stanie, nigdy nie brał udziału w wypadku. To polski samochod, ma oplacone wszystkie podatki i dokumenty przygotowane do sprzedazy. Nie ciazy na nim zaden kredyt. Samochod jest calkowicie zaplacony. Samochod jest obecnie zarejestrowany w Polsce i jest w bardzo dobrym stanie.

Pracowałem w Polsce jako prawnik europejski początkowo przez okres 1 roku. Jakiś czas temu zostałem oddelegowany do pracy w Anglii iz tego powodu sprzedaję auto. Ze względu na to, że jestem bardzo zajęty pracą i nie przebywam zbyt wiele w domu, samochód zostawiłem firma transportowa (firmie powierniczej) aby mógł zostać dostarczony nowemu właścicielowi (to oni zajmą się dostawą a umowa sprzedaży). Zgadzam się pokryć koszty transportu do Polski.

Proszę odpisać tylko jeśli jesteś zainteresowany .

Pozdrawiam,
Matthew”

To teraz nawet nie wiem czy to auto jest w PL czy auto za granica ;)

PS. Widzę dużo podobnych ogłoszeń na otomoto z różnymi lokalizacjami ale treść ogłoszeni ta sama. I dziwnie auta „tanie”.
Tomix94
Nowicjusz
 
Posty: 7

09 Mar 2023, 18:25

Ta sama odpowiedź...
a potem:
" Witam,


Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki nie posiada rys ani uszkodzeń, posiada wszystkie oryginalne części, auto posiada dwa komplety opon (zimowe i letnie), wszystkie prawie nowe. Cena nie podlega negocjacji, ale obejmuje wysyłkę na Twój adres

Samochód i wszystkie dokumenty są zapieczętowane w Port Dover UK gotowe do dostarczenia, podpisałem już kontrakt z AZ FREIGHT SERVICES LTD i zapłaciłem wszystkie podatki i nie mam interesu w utracie tej sumy pieniędzy. To jedyny sposób i mój jedyny warunek w tej transakcji.

Dostarczą samochód pod Twój adres i przekażą Ci oryginalną umowę sprzedaży, więc sprzedaż zostanie dokonana na naszych danych. Skontaktują się z Tobą ze wszystkimi oficjalnymi fakturami zawierającymi wszystkie możliwe wyjaśnienia, jak bezpiecznie zawrzeć transakcję.Zaproponują Ci również 3 dni lub 200-kilometrowy okres próbny po otrzymaniu samochodu, dzięki czemu możesz przetestować samochód, zabrać go do mechanika lub zweryfikować dokumenty na policji lub w innych formach prawnych.Nie prześlą mi płatności, chyba że uznasz, że jesteś zadowolony z raportu z przeglądu i zdecydujesz się zatrzymać samochód. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony ze stanu auta, możemy anulować transakcję i auto zostanie odebrane przez firmę na mój koszt.

Wszystko, czego potrzebuję, to Twoje dane w następujący sposób: imię i nazwisko, pełny adres, poprawny numer telefonu i prześlę je do firmy odpowiedzialnej jako zamierzony nabywca/odbiorca.
Zaraz po otrzymaniu Twoich danych poinformuję firmę spedycyjną o przygotowaniu dokumentów.

Pozdrawiam,
Matthew"
+ Nr VIN
:roll:
Dziękuję za odpowiedź.
Nataliaa
Obserwowany
 
Posty: 2

25 Mar 2023, 13:31

U mnie taka sama sytuacja. Widać że to pic na wodę

Treść drugiej wiadomości

Witam,


Samochód posiada oryginalną dokumentację (dokumenty niezbędne do przeniesienia tytułu własności auta na Twoje nazwisko), takie jak dowód rejestracyjny, pełną historię serwisową oraz dwa kluczyki nie posiada rys ani uszkodzeń, posiada wszystkie oryginalne części, auto posiada dwa komplety opon (zimowe i letnie), wszystkie prawie nowe. Cena nie podlega negocjacji, ale obejmuje wysyłkę na Twój adres

Samochód i wszystkie dokumenty są zapieczętowane w Port Dover UK gotowe do dostarczenia, podpisałem już kontrakt z AZ FREIGHT SERVICES LTD i zapłaciłem wszystkie podatki i nie mam interesu w utracie tej sumy pieniędzy. To jedyny sposób i mój jedyny warunek w tej transakcji.

Dostarczą samochód pod Twój adres i przekażą Ci oryginalną umowę sprzedaży, więc sprzedaż zostanie dokonana na naszych danych. Skontaktują się z Tobą ze wszystkimi oficjalnymi fakturami zawierającymi wszystkie możliwe wyjaśnienia, jak bezpiecznie zawrzeć transakcję.Zaproponują Ci również 3 dni lub 200-kilometrowy okres próbny po otrzymaniu samochodu, dzięki czemu możesz przetestować samochód, zabrać go do mechanika lub zweryfikować dokumenty na policji lub w innych formach prawnych.Nie prześlą mi płatności, chyba że uznasz, że jesteś zadowolony z raportu z przeglądu i zdecydujesz się zatrzymać samochód. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony ze stanu auta, możemy anulować transakcję i auto zostanie odebrane przez firmę na mój koszt.

Wszystko, czego potrzebuję, to Twoje dane w następujący sposób: imię i nazwisko, pełny adres, poprawny numer telefonu i prześlę je do firmy odpowiedzialnej jako zamierzony nabywca/odbiorca.
Zaraz po otrzymaniu Twoich danych poinformuję firmę spedycyjną o przygotowaniu dokumentów.

Pozdrawiam,
Matthew
banan83
Obserwowany
 
Posty: 1

07 Kwi 2023, 19:21

ludzie czy wy się z księżyca urwaliście? :lol: myślałem że ten przekręt już dawno jest oklepany i wszyscy go znają, jak widać nie :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

08 Kwi 2023, 10:43

toyman40 napisał(a):ludzie czy wy się z księżyca urwaliście? :lol: myślałem że ten przekręt już dawno jest oklepany i wszyscy go znają, jak widać nie :lol:

No niestety - ludzie nie umieją się uczyć ani na swoich błędach ani na cudzych...Złodzieje dalej kradną na wnuczka, na walizke, i na inne różne sposoby, o których głośno. Tu już z samego ogłoszenia widać, że coś jest nie tak. Już sama treść nasuwa podejrzenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000