Diesel autko w cenie 30 - 35 tyś. ?

09 Lut 2008, 12:11

Mam problemik odnośnie kupna autka -"rodzinnego", nie autka na wyścigi z tego wyrosłem, jak najmniej awaryjne.Napewno silnik dieselek,ale którego producenta dużo czytałem sprawdzałem ale opinia użytkowników tych autek jest najlepsza więc prosze o wskazówki! Moje typy:
1) Seat Altea - 1,9 Tdi -( mało o nim na tym forum)
2) Ford Focus c-max 1,6 tdci lub 2,0 tdci - wiem pewne problemy z tym silniczkiem - kosztowne,
3) Citroen Xsara picasso
4) Ford Mondeo
5) Mazda 6
Może jakieś inne typy z waszej strony , odpada WV Passat (pewnie będzie proponowany) ,Audi A4
Nie potrzebuje autka wyścigowego, więc komentarze słaby, mułowaty słabe przyśpieszenie będą zbędne,Ma być bezpieczny,oszczędny,niezbyt awaryjny! :?:
boliloll
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Rybnik

09 Lut 2008, 13:18

Z tego co wypisałeś najbardziej polecam Mazdę 6 jest komfortowa, dobrze się prowadzi i jest praktycznie bezawaryjna ( w swojej klasie nie ma mocnych na "szóstkę"). Tylko do 35tyś zł nie dostaniesz diesla niestety ;/ Chyba że by się trafiło to polecam!
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

09 Lut 2008, 13:23

MAZDA 6 właśnie od niedzwna sie nią zainteresowałem ! Sprawdzalem i do 35tyś napewno coś by się znalazło ale za naszą zachodnią granicą!Ale czy Mazda 6 niema silnika (PSA) montowanego w Fordach.
Przykładowe ogłoszenie: mazda 6 spotr kombi 2.0 CD z 2003r, 101.000 przejechane za 8,990 euro - tylko jak to wygląda o dostępnośc części zamiennych do mazdy w naszym kraju.
boliloll
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Rybnik

09 Lut 2008, 14:38

Generalnie z Mazdą w Polsce jest ciężko, jeżeli chodzi o serwisowanie, itd. Z drugiej strony te samochody albo są w czołówce albo nawet wygrywają zestawienia na niezawodność.

Myślę, że Seat Altea też jest solidną konstrukcją.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

09 Lut 2008, 17:13

WSeacie Altea mamy silniczek ze stajni WV 1,9 tdi więc to też jakiś plus dla tego samochodu! A i z serwisowaniem nie ma problemów!
boliloll
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Rybnik

09 Lut 2008, 17:58

nie sadze zebys kupil w tej kasie seata altea bo to auto stosunkowo nowe :)
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

09 Lut 2008, 18:24

Pawlo napisał(a):nie sadze zebys kupil w tej kasie seata altea bo to auto stosunkowo nowe :)

Z małym dodatkiem do 35 tyś można kupić! Można też się kawałek przejechać tylko trzeba mieć czas być cierpliwym i czujnym :roll:
boliloll
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Rybnik

10 Lut 2008, 12:21

Po wizycie na forum Mazdy zauważyłem że z tą niezawodnością 6- tki nie jest aż tak super! Ma te same dolegliwości co każdy diesel (z literką C w nazwie ;) )
boliloll
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Rybnik