Dlaczego "baby" tak gaz cisną??

21 Lip 2017, 13:32

lokira napisał(a):Ja to w tak fatalną pogodę jeszcze mega powoli i uważnie bo wiem, że łatwo o wypadek w takich warunkach na drodze


Koleżanko. Nie wiem co to znaczy mega powoli ale przypominam że tamowanie powoduje ogromne zagrożenie na drodze. Niestety często się spotykam że na drodze krajowej jakiś ajcmer (nie piszę że kobieta) jedzie 50, za nim 5 tirów na przemian z 8 osobówkami. On przecież nić złego nie robi oprócz tego że w końcu ktoś się wkurzy i będzie niebezpiecznie wyprzedzał a jak będzie to tir to o kłopoty potężnie nietrudno. wiec koleżanko - bezpieczna prędkość to taka która ruchu nie blokuje.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

29 Mar 2018, 11:30

tantalini napisał(a):100km/h
chyba na podnośniku :x ja to się wkurzam że jadą wolno i nie wiedzą co się dzieje na drodze :mrgreen:
:)
marcin6251
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: ...
Prawo jazdy: 0- 0-2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bmw E39
Silnik: 2.0 150km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

04 Kwi 2018, 10:26

Z kobietami różnie bywa ja ostatnio widzę częściej kolesi którzy nie ogarniają jazdy ;/
Sam często jeżdżę EKO ale bez przesady taka jazda to nie wleczenie się a całkiem dynamiczne poruszanie się.

Niektóre kobiety faktycznie cisną ale to wynika tez z faktu że nie czują samochodu muzyka zagłusza wszystko w około a z założenia wychodzą że gaz jest po to żeby go wciskać :) zauważyłem też taki trend że jak same nie tankują to jeżdżą mniej ekonomicznie :mrgreen:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Wrz 2018, 12:03

BAB NIE OGARNIESZ :d
gajdaola
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Mar 2019, 21:29

uwierz mi, że mnie mąż popędza ;p
berni87
Nowicjusz
 
Posty: 16

30 Kwi 2019, 08:31

Wydaje mi się, że chodzi tylko i wyłącznie o to, że kobieta nie potrafi wyczuć pedału gazu.
Emil222
Początkujący
 
Posty: 50

07 Maj 2019, 09:24

Czasami kobieta jeździ lepiej od faceta ;)
Anton682
Nowicjusz
 
Posty: 20

12 Sie 2019, 12:43

A faceci nie cisną? Moim zdaniem kobiety jeżdżą bezpieczniej... :yes:
Agi
Nowicjusz
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa

12 Sie 2019, 21:20

I jest to spowodowane obuwiem, buty najlepiej płaskie i sportowe. Jakieś obcasy czy już kompletna parodia - szpilki mocno utrudniają temat i noga się męczy, a wyczucie też słabsze, bo dotyka się tylko częścią stopy.

Nic się nie stanie jak założy się coś z płaską podeszwą na czas jazdy, a wręcz pomoże. Kobiety, a zwłaszcza blondynki (kiedyś instruktor powiedział mi, by uważać na kobiety i to zwłaszcza blondynki i starsze osoby, a to już o czymś świadczy, nie było to w żaden sposób obraźliwe czy coś, mówił to jakby mnie faktycznie chciał ostrzec przed niebezpieczeństwem) mają tendencję do zagapywania się, nie mówię, że każda, a u facetów jest sporo buców. Ostatnio stałem na pasach z psem i zbliżał się samochód. Patrzyłem, bo nie zwalniała (nie byłem taki zaufany co do kierowcy i wolałem nie wpychać się pod koła) i zahamowała trochę nagle, nieco ją rzuciło do środku i tutaj... blondynka. Pokiwałem tylko głową, bo zachowanie miała takie jakby nie wiedziała, że pieszy na przejściu ma pierwszeństwo i zatrzymała się, by mnie nie potrącić.

Stąd pewnie dziewczyny potrafią jeździć i 100 km/h w terenie zabudowanym. Faceci też i to najczęściej z czystą premedytacją - władca dróg, któremu ojciec kupił na kredyt BWM.

Jednak ogólnie to problemów z dziewczynami na drodze nie ma, zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy kierowcy VW golf, audi czy BMW - wiem, że są to dość dobre auta, zwłaszcza BWM, ale co drugi czy trzeci kierowca tego auta, którego widzę zawsze coś musi odwalić.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

27 Paź 2021, 11:15

Ja jeżdżę przepisowo i uważam, że gdyby nie opór sporej części kierowców przed przestrzeganiem przepisów, to wypadków byłoby znacznie mniej. Nie ma znaczenia czy za kółkiem siedzi kobieta, czy mężczyzna, na drodze zawsze należy zachować ostrożność i nie chodzi tu wcale o tamowanie ruchu, choć jadąc po zmroku wolę zwolnić przed przejściem dla pieszych do 30 km/h niż kogoś rozjechać, bo go przez przypadek nie zauważyłam.
Ali321
Nowicjusz
 
Posty: 6

12 Sie 2023, 11:34

Owszem, tylko tych kobiet jest mniej wiecj tyle ile kukurydzy o wysokosci slupow elektrycznych.

Przedstawiciele handlowi, hmmmmm, kto powiedzial, ze oi potrafia jezdzic ? ( przepisowo zaden ) Owszem tluka tych kilometrow ....
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne

12 Sie 2023, 11:52

Z ciekawosci zapytam, jakie ograniczenie predkosci bylo / obowiazywalo w danym momencie na tej drodze krajowej ? Od kilko lat powiedzialem sobie, ze JA pisiorow sponsorowal nie bede, i jade przepisowo. Malem wlasnie opisana przez Ciebie sytuacje, gdie obowiazywalo 70 km/h a TIR'y siedzialy mi na ogonie w doleglosci nie wiekszej jak ponizej 6 - ciu metrow !

:wink:

.
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne