Próbny egzamin na prawo jazdy?

Próbny egzamin na prawo jazdy?

02 Cze 2011, 13:17

Egzamin na prawo jazdy to ogromny stres. Dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi to pierwszy tak ważny sprawdzian. A jak pozbyć się stresu? Najlepiej go oswoić. WORD w Rzeszowie wyciąga do kursantów rękę.

Od 5 czerwca przyszli kierowcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności tydzień przed egzaminem właściwym, czyli skorzystać z tzw. 15 minutowej jazdy próbnej.

Dodatkowo na zdających będzie czekał psycholog. Wszystko po to, żeby zmniejszyć stres przed egzaminem, bo to on jest często przyczyną negatywnego wyniku. Jeżeli ktoś jest sprytny to w ciągu 15 minut jest w stanie przejechać 4 tory egzaminacyjne. Po prostu będzie wymieniał się z koleżanką czy z kolegą na tych torach. Zapewniamy także osobę, która ma uprawnienia egzaminatora, ale nie pracuje w naszym ośrodku, bo takie są zasady – mówi Jerzy Moskwa, egzaminator nadzorujący w WORD w Rzeszowie.

Za taką jazdę próbną przyszły kierowca będzie musiał zapłacić 30 zł. Natomiast pomoc psychologa jest darmowa. Skorzystalybyście?

źródło: motokobiety.pl

Skorzystałybyście?
Ostatnio edytowany przez motomama, 02 Cze 2011, 22:17, edytowano w sumie 1 raz
motomama
Początkujący

Miejscowość: Kujawy

Re: Próbny egzamin na prawo jazdy?

03 Cze 2011, 10:10

Czego to nie wymyślą. :mrgreen:
zawsze spoko!
Don't worry, źryj chappi ;-)
Stiopa
Aktywny

Miejscowość: Poznań

21 Lip 2014, 11:38

W sumie nic dziwnego, bo taki egzamin od zawsze wiązał się z ogromnym stresem. Ile osób przez to oblało...
ciekawska9
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 07 2008
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Audi

25 Lip 2014, 09:35

Przy takim to można albo się odstresować albo odwrotnie jeszcze bardziej zestresować. Kolega miał egzamin w Rzeszowie i wcale tak nie wyciągają ręki, opowiadał że przeszedł koleś i rozmawiał z nim jak z robotem/cyborgiem. Z drugiej strony też był dziadek który od startu wrzucał na luz
speedy62
Początkujący

Prawo jazdy od: 15 07 2003
Auto: Ford Mondeo

13 Kwi 2015, 13:20

Ja bym skorzystała jak bym miała teraz zdawać. Dobra rzecz, to jest prawda, że czasem przeszkodą w zdaniu jest tylko stres.
Cargo
Nowicjusz

Auto: Rover 214
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Cze 2015, 12:14

Dzięki temu m można się lepiej przygotować
smaur
Początkujący

Prawo jazdy od: 15 10 1986
Auto: Volvo s 60
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...
    Zimowe przygotowania do jazdy samochodem Zimowe przygotowania do jazdy samochodem
    Nawet niewielka warstwa śniegu na przedniej szybie ogranicza widoczność, a zalegający na dachu auta śnieg może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze, gdy pokrywa z lodu i śniegu zsunie się nagle na przednią szybę ...

• Re: Próbny egzamin na prawo jazdy?

17 Lip 2015, 09:05

Jeśli kogoś to uspokoi, to może jest to dobry pomysł, ale według mnie troszkę bardziej służy wyciąganiu pieniędzy. Jeśli ma się dobrego instruktora, który nauczy jeździć i nie będzie dokładał stresu to nie powinno być zapotrzebowania próbnego egzaminu. Ja miałam tak fajnego instruktora w OES w Warszawie, że nie było stresu przed egzaminem. Bardzo fajnie mnie motywował i podnosił wiarę w swoje możliwości.
    swiezap
    Nowicjusz

Auto: nie mam

26 Lip 2015, 15:51

Dobry instruktor to połowa sukcesu
    borsuk
    Nowicjusz

Auto: Opel astra

06 Sie 2017, 21:49

Również uważam, że bardzo ważny jest dobór odpowiedniego instruktora, niestety ja za późno się z tym zorientowałem, dlatego zdałem dopiero za drugim razem, musiałem dokupić lekcje u innego instruktora było to zupełnie co innego niż z moim poprzednim instruktorem, który po prostu nie umiał przekazać wiedzy.
    porono
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 01 1986
    Przebieg/rok: 36tys. km
    Auto: Ford

• Warto przeczytać
    • Ciężka praca  :P
      "Błekitna" strzała
      Master Truck
      Suzuki Vitara JLX