Dlaczego "baby" tak gaz cisną??

16 Kwi 2014, 20:37

Nie kapuję.
Leje jak z cebra, ledwo co za szybą widać a średnia komunikacyjna "kobit" w stolicy cuś koło 100km/h. Kobity.... Czy Wy wiecie że na wodzie to jak na lodzie???
Dlaczego aż tak ślepo ufacie technice...???
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

17 Kwi 2014, 17:56

Dzisiaj to samo. Jedna za drugą. Trasa Nowy Dwór Mazowiecki > Jabłonna
Fakt. Las! Ładny las ale ładne też górki i sliczna ciągła po środku jezdni.
Lecą obie narwane. Jedna w KIA CEED - druga Corsą C. Lecę sobie 100 - czyli spokojnie. Z górki przyciskam a obie Panie, na ciągłej - kierunki w lewo i rura czyli jakie 130-140 na ograniczeniu do 70 i to jeszcze takimi pudełkami jak Kia czy mikro-Opel.
--
Jako chłop z wiel, naprawdę wieloletnim doświadczeniem w kategorii C+E oraz D --- powiem że - trza mieć jaja by zabierać się takim czym jak Corsa za KIĘ CEED goniąc przy tym Mondeo.
Ciekawe co by taka Paniunia zrobiła gdyby Mondeo zredukowało do czwórki i gaz w podłogę wbiło.

Szok.
Nie kapuję tylko jednego. Niewiedza czy głupota?
Mówią że do pierwszego dzwona tak się lata.

Wpadam do Warszawki a tam kolejna babunia w Astrze F. Daje ile siły niemiec ma. Serialnie.
Patrzę na licznik ... no jest 100. Za chwilę 120. No ... gratulacje szerokie przy 140 dla Astry w gazie. No ale patrz. Nadkola skorodowane, progów zero a babka gniecie już 150.
Przecież taki szrot może się złamać w pół jeśli progi zjedzone. Wystarczy tylko pech w którym i podłużnice ruda posmakowała. Większa locha na jezdni i Pani w kosmos leci.
I tak se gniotę swojego Turbo Diesla mając ostry ubaw. Babka musi!!!! Dosłownie musi!!
Niech się wali , pali ale musi.
Problem jest jeden. Kto "normalny" rzuca się z kosą na czołg??????????????
Dopiero - gdy pokazałem Pani z jaką chmurą może odejść turbo-doładowany - zrozumiała i dała na luz.
Zastanawia mnie - gdzie Ci ludzie rozum mają.

cdn... :mrgreen: :naughty:
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

17 Kwi 2014, 21:22

tantalini napisał(a):I tak se gniotę swojego Turbo Diesla mając ostry ubaw. Babka musi!!!! Dosłownie musi!!
Niech się wali , pali ale musi.
Problem jest jeden. Kto "normalny" rzuca się z kosą na czołg??????????????
Dopiero - gdy pokazałem Pani z jaką chmurą może odejść turbo-doładowany - zrozumiała i dała na luz.
I do czego to zmierza ? Urażona duma ze swoich kuni pod maską ? Dalszego ciągu nie pisz w tym tonie.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4729
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Kwi 2014, 21:30

Ja o maśle ten o sianie. Szok. :oops:
A nie sądzi kolega że ton grzecznościowy to jak grochem o ścianę?

Urażona duma kucy pod maską?
Przeczyta kolega raz jeszcze moje wątki - pokuma kilkukrotnie - może zakuma bo coś mi się wydaje żem napisał - jak żem gaz wcisnął - to dymem tył okryłem i Corsinę z Kia-nką odstawiłem więc jak ... mogłem się urazić??? Jak?
:cry:
Nie mów co było i jak może być - mów jak jest!
tantalini
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 118
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Warszawa i N.D.Mazowiecki
Prawo jazdy: 19 07 1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mondeo MKII
Silnik: Endura 1.8TD
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

12 Sty 2015, 10:53

bo baby czuja sie pewnie na drodze i maja dziesiec razy lepsza koncentracje od mezczyzn :) sa nauczone od lat robić kilka rzeczy na raz i stad maja podzielnosc uwagi :D
niejedna babka jedzi lepiej od meskich przedstawicieli handlowych, ktorzy jadac nie swoim tylko firmowym czuja sie na drogach jak nie wiadomo kto :lol:
RallyMan666
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 0- 8-2002
Auto: Audi A3
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna

20 Paź 2016, 14:46

@tantalini urażona męska ''duma'' :lol: że aż tak ci przeszkadza to że tak ''gaz cisnął''
karolina1994
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 16 12 2015
Auto: Renault Laguna II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

20 Paź 2016, 19:05

Nie wiem, czy to urażona męska duma, czy nie, ale ja nie jeden raz już się spotkałem z podobnymi sytuacjami. I co ciekawe - jak jest fajnie, sucho, świeci słoneczko, to kobiety zazwyczaj jeżdżą powoli. Ale jak leje, jest ślisko, mgła, to cisną na gaz ile fabryka dała. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie. Ale nie jeden raz zdarzyło mi się spotkać z taką sytuacją. Mało tego - ostatnio w niedzielę wracam do domu, było już ciemno i lał deszcz, jazda przez las ( klika km wcześniej na drogę wbiegła mi sarna - dobrze, że powoli jechałem ), droga nie nnajszersza, brak pobocza. Jadę sobie niecałe 70 km/h, mimo, że można 90, bo nic nie widać, a jkaś sarna jak wyleci to szkoda auta, a tu mnie z lewej kobiecina mija jak szatan. I do tego przez komórę gada. Krew człowieka zalewa, jak widzi takich wariatów. Ale kilka km dalej patrzę, a autko w rowie, a po drugiej stronie drogi sarenka...Oczywiście pierwsza pomoc ( droga mało uczęszczana, akurat nikogo nie było, pogotowie, policja itd. W oczekiwaniu na służby ( około 20 minut ) tą drogą przejechały 3 samochody...Ma baba rozum?
Oczywiście to jedno z wielu podobnych zdarzeń. Ale żeby być sprawiedliwym, to tak samo zachodują się i faceci - też nie raz gnają na złamanie karku.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Paź 2016, 07:16

@MotoAlbercik tacy mistrzowie kierownicy to są bez względu na płeć, ja w sumie sie nie przyglądam kto jak jedzie w deszcz, pilnuje swojej kierownicy :roll: Takie osoby poszaleją ale do czasu, ja jak ostatnio jechałam w deszcz, dodatkowo noc a i jeszcze, w samochodzie zaczeła świecić mi sie kontrolka ręcznego(mimo że nie był zaciągnięty)i stopu, zresztą ten problem już na forum opisywałam, jadę teren zabudowany 40km/h szukam gdzie mogę zjechać aby zgasić samochód i jeszcze raz odpalić (przez te kontrolki)z naprzeciwka jechał ciąg samochodów, więc nie było możliwości wyprzedzenia mnie, dlatego osoba z tyłu zaczęła mi świecić długimi,więc takie poganianie kogoś też do najmądrzejszych nie należy, zresztą samochody nas mineli, on czy ona mnie wyprzedziła i po co było mrugać długimi, i jeszcze oślepiać tych z naprzeciwka, wystarczyło że warunki drogowe same w sobie nie były najlepsze.
karolina1994
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 16 12 2015
Auto: Renault Laguna II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

24 Lis 2016, 08:47

Nie tylko kobiety tak jeżdżą, bo "faceci" też potrafią cisnąć z dużą prędkością przez miasto i to nawet jeżeli jest błoto pośniegowe czy lód. Kwestia braku wyobraźni lub też braku doświadczenia choćby z niewielkim poślizgiem. Zrobienie kółeczka na drodze jednak uczy pokory :)
Motosan
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 07 2007
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi A6

24 Lis 2016, 15:50

Dokładnie, jak się komuś śpieszy, to ciśnie - czy to kobieta, czy facet.
tranndd44
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 05 04 2000
Auto: Audi A4 B7

27 Lis 2016, 14:28

Oczywiście, że nie tylko kobiety tak robią - na to nie ma reguły. Ja tylko dałem przykład. Moja córa np. ma taki problem ( i nie wiem jak ją tego oduczyć ), że podczas ruszania bardzo mocno gazuje, czego efektem jest zdyt duża prędkość podczas ruszania w stosunku do kręcenia kierownicą... Swefgo czasu miała nawet kolizję - włączała sie do ruchu spod świateł i skręcając w prawo na prawy pas, przyhaczyła lewy pas i zahaczyła samochód, który włączał się do ruchu z naprzeciwka i wjeżdżał na lewy pas ( droga z dwoma pasami w każdym kierunku ) I zarysowała mu delikatnie zderzak. Powód? Jak pisałem wyżej - za dużo gazu podczas ruszania, w stosunku do kręcenia kierownicą. Nie raz jak skręca w lewo, to drze mi opony o krawęznik, bo za szybko rusza i nie wyrabia się z kręceniem kierownicą i zahacza mi prawym kołem o krawęznik, bo robi za duży łuk... Już nie wiem, jak jej wytłumaczyć, że ma ruszać wolnej...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Mar 2017, 19:30

Podoba mi sie jak kobieta gazuje i orientuje sie na drodze, ale żeby po wodzie 100km/h to trzeba mieć zryty łeb, denerwuje mnie jak kobieta nie umie zaparkować przodem, jedzie połowe mniej od ograniczenia na autostradzie, ledwo popatrzy sie i całą nogą gazuje bo jak mówiłem podoba mi sie jak kobieta gazuje ale nie przesadzajmy wypadek to wypadek.
sopel6251
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 0- 6-2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 1.8 16V 115KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

29 Maj 2017, 19:10

moja tez jak pocisnie to aż się za nią zakurzy. Zainstalowałem jej nawet Yanosika mówie, weż go używaj żeby cie nie zgarneli przy najblizszym miejscu kontroli, a ona ze da sobie rade ;p ach te kobiety, ale Yanosika wzieła i fakt może troche wolniej jeździ
lotny23
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 09 09 2009
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

21 Cze 2017, 10:01

lotny23 napisał(a):Zainstalowałem jej nawet Yanosika
Sprytnie go reklamujesz we wszystkich swoich postach i o niczym innym nie piszesz więc nie łatwo zgadnąć że to nie prawda :angry:

Swoją drogą ostatnio słyszałem pewną rozmowę i Kobieta mówi: "Jak tu nie cisnąć jak jeszcze tyle gazu wolnego pod prawą stopą" :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Lip 2017, 12:35

Oj nie każda kobieta tak szaleje na drodze :) Ja to w tak fatalną pogodę jeszcze mega powoli i uważnie bo wiem, że łatwo o wypadek w takich warunkach na drodze
lokira
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 14 09 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Thalia