Dmuchawa powietrza głośno chodzi

15 Sty 2022, 21:05

Witam, hyunday matrix 1,6 2017, głośno chodzi dmuchawa powietrza
Zbigniew2021
Nowicjusz

15 Sty 2022, 21:17

Albo coś tam wpadło albo łożysko od dmuchawy ma luzy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Sty 2022, 09:41

Witam, hyunday matrix 1,6 2017,
Jak dostać się do dmuchawy.
Zbigniew2021
Nowicjusz

16 Sty 2022, 10:06

W większości aut jest pod schowkiem
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 105
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sty 2022, 03:26

Miałem podobny problem w dwóch swoich samochodach (Honda, VW). Dostęp do dmuchawy był bardzo prosty (pod schowkiem od strony pasażera doskonałe dojście, wystarczyło odkręcić 3-4 śruby i wychodziła cała nie licząc walki z wiązką), a po jej wyjęciu ukazywało się wszystko co się do niej dostało na przestrzeni lat i zostało w mniejszym lub większym stopniu rozdrobnione, przede wszystkim pełno liści.
Dodatkowo wyjąłem filtr kabinowy i dmuchnąłem kompresorem (wszystko co wyleciało mocno zabrudziło samochód), efekt jest taki, że przepływ powietrza jest jakby większy, zaś praca niesłyszalna.
rz21
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej niebezpiecznie… na prostej drodze?
    Najwięcej wypadków ma miejsce nie na zakrętach czy skrzyżowaniach, ale na prostej drodze. Co takiego ma w sobie jazda prostymi odcinkami, że kierowcy tracą rozsądek i zaczynają łamać przepisy? Jazda prostą drogą wydaje ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•