Doładowywanie akumulatora

Doładowywanie akumulatora

04 Gru 2010, 23:55

Witam,

Mam pytanie. Po problemach z odpaleniem dziś postanowiłem doładować akumulator.
Zakręciłem kilka razy i nie odpalił, jaki zauważyłem że akumulator zaczyna podawać mniej prądu, ciężko zakręcił, postanowiłem nie wyładowywać go do końca i wymontowałem go.
Podłączyłem aku pod mały prostownik w domu i tak...
prostownik ma tylko wskażnik z amperami (amperomierz), na początku wskazywał on 4A i powoli spadał. Po 6ciu godzinach zauważyłem że wskazówka jest na 0 i po przysłuchaniu się słyszałem ciche syczenie (lekkie bulgotanie) elektrolitu, akumulator nie był rozgrzany.
Oznacza to że akumulator jest naładowany? Czy mam ładować dalej?

Akumulator ma rok czasu, nigdy nie był rozładowany do końca, jest to aku 74A, z prądem 680.
cwic
Nowicjusz

Miejscowość: Góra

Re: Doładowywanie akumulatora

04 Gru 2010, 23:57

Jak wskazówka zeszła do zera, to aku jest naładowany.
To bulgotanie to normalny objaw ładowanego akumulatora. Podczas ładowania w samochodzie zachodzi ta sama reakcja. Tyle, że tego nie śłyszysz.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso
    W dniach 9-10 podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. ...
    Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005