Dozwolone prędkości - jakie sa

12 Sie 2007, 12:12

Witam,

niedlugo sie z rodzinka wybieram na pierwsza taka dluzsza trase, a do tej pory jezdzilem tylko po miescie. Od czasu gdy zdalem prawo jazdy minelo troche czasu i chcialbym sie dowiedziec jakie sa predkosci teraz w Polsce na drogach pozamiastowych?? Prosze mnie poprawic jesli sie myle:

droga jednojezdniowa: 90 km/h
droga 2-jezdniowa: 100 km/h
droga expresowa 1-jezdniowa: 100 km/h
droga expresowa 2-jezdniowa: 110 km/h

oczywiscie chodzi mi tylko o drogi poza miastem
OczkO
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 32

12 Sie 2007, 12:59

No prawie masz rację,ale dla pewności,jak mówią przepisy,napisze :
Poza obszarem zabudowanym,prędkość samochodu osobowego,o DOPUSZCZALNEJ MASIE CAŁKOWITEJ nie przekraczającej 3,5 t,jeżeli nie regulują tego inne znaki drogowe,wynosi :
- na autostradzie 130 km/h
- na drodze ekspresowej dwujezdniowej 110 km/h
- na drodze ekspresowej jednojezdniowej 100 km/h
- na drodze dwujezdniowej conajmniej o dwóch pasach przeznaczonych
dla jednego kierunku ruchu 100 km/h
- na pozostałych drogach 90 km/h
Warto tez pamiętać,bo niewielu kierowców o tym wie,że na terenie zabudowanym w godz. 5 - 23 prędkość wynosi 50 km/h,a w godz. 23 - 5 wynosi 60 km/h.
Piszesz,że wybierasz się w dłuższą trasę,więc pewnie jedziesz na wakacje.Dodam więc,że jak pojedziesz z przyczepą kampingową,prędkości te moga się zmniejszyć.Zalezy to od wagi przyczepy.Masa całkowita nie może przekroczyć 3,5 t. - dlatego napisałem ci to dużymi literami,żebyć zwrócił na to uwagę.Życzę przyjemnego wypoczynku i gumowych drzew. :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Sie 2007, 23:13

przyczepy nie biore, i dzieki za pomoc ;)
OczkO
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 32
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ford Sierra - samochód do driftu
    Sierra to model dobrze znany fanom motorsportu. Rajdówki oparte na tym aucie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku szalały na odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata. A w Polsce kojarzymy ten samochód ...