Współwłasność !

Współwłasność !

15 Sty 2007, 23:15

Mam pytanie.Co zrobic jezeli na umowie kupna-sprzedazy wpisana jest tylko 1 osoba a chcialbym zarejestrowac samochod na 2 osoby ( 1 wspolwlasciciel). Prosze o pomoc.
DYZIBEFI
Nowicjusz

Re: WSPOLWLASNOSC !!!!!!!!!!!!!!!

15 Sty 2007, 23:54

powiedzieć o tym w wydziale komunikacji
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

16 Sty 2007, 13:47

Jak to powiedziec w urzedzie komunikacji? Podczas rejestracji? Ustnie czy na pismie? Prosze o wiecej szczegolow.
DYZIBEFI
Nowicjusz

16 Sty 2007, 14:24

Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłby telefon do właściwego wydziału komunikacji i tam się dopytać.... 8)
Michał
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

02 Sie 2007, 14:57

Prawdopodobnie będziesz musiał spisac umowę darowizny między Tobą a współwłaścicielem i zanieśc ją do Urzędu Skarbowego, a dopiero potem załatwiac cokolwiek w Urzędzie komunikacji.
IZA
zurii
Nowicjusz

Re: Współwłasność !

02 Sie 2007, 21:59

O jakiej ty umowie mówisz? Włascicel idzie zarejestrować auto bierze pod pache nie koniecznie osobę która ma być dopisana do dowodu ale wystarczy jej dowód osobisty. Wypelniasz formularz ktory daja w urzedzie, ładnie go wypełniasz a współwłasciciela dopisujesz gdzies z boczku kartki w moim przypadku bylam dopisana z tyłu druczku(tak kazała pani w okienku :wink: ) i od cała filozofia.
Ja w ten sposób sprawe załatwiałam rok temu być może teraz sie cos zmieniło.
Pozdrawiam
Monia
Nowicjusz

Miejscowość: wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood
    Wielokrotnie nagradzany Nissan LEAF pobił kolejne rekordy. Nissan LEAF ustanowił rekord na dystansie 1,6 km, jadąc tyłem. Nissan LEAF najszybszym samochodem na dystansie 1 mili na wstecznym. Rekord ustanowiony podczas Goodwood ...
    [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...

• Re: Współwłasność !

11 Sie 2007, 07:59

Monia napisał(a):O jakiej ty umowie mówisz? Włascicel idzie zarejestrować auto bierze pod pache nie koniecznie osobę która ma być dopisana do dowodu ale wystarczy jej dowód osobisty. Wypelniasz formularz ktory daja w urzedzie, ładnie go wypełniasz a współwłasciciela dopisujesz gdzies z boczku kartki w moim przypadku bylam dopisana z tyłu druczku(tak kazała pani w okienku :wink: ) i od cała filozofia.
    Ja w ten sposób sprawe załatwiałam rok temu być może teraz sie cos zmieniło.
    Pozdrawiam

Dokładnie!

Załóż tylko koszulę i krawat. Bo oni tam (w urzędach) lubią takich eleganckich.
    Żartowałem...
    Garet
    Początkujący

Miejscowość: Z prowincji ;)

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      S2020005
      GTP Light