Współwłasność !

15 Sty 2007, 23:15

Mam pytanie.Co zrobic jezeli na umowie kupna-sprzedazy wpisana jest tylko 1 osoba a chcialbym zarejestrowac samochod na 2 osoby ( 1 wspolwlasciciel). Prosze o pomoc.
DYZIBEFI
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Sty 2007, 23:54

powiedzieć o tym w wydziale komunikacji
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

16 Sty 2007, 13:47

Jak to powiedziec w urzedzie komunikacji? Podczas rejestracji? Ustnie czy na pismie? Prosze o wiecej szczegolow.
DYZIBEFI
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Sty 2007, 14:24

Ja myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłby telefon do właściwego wydziału komunikacji i tam się dopytać.... 8)
Michał
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 483
Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

02 Sie 2007, 14:57

Prawdopodobnie będziesz musiał spisac umowę darowizny między Tobą a współwłaścicielem i zanieśc ją do Urzędu Skarbowego, a dopiero potem załatwiac cokolwiek w Urzędzie komunikacji.
IZA
zurii
Nowicjusz
 
Posty: 12

02 Sie 2007, 21:59

O jakiej ty umowie mówisz? Włascicel idzie zarejestrować auto bierze pod pache nie koniecznie osobę która ma być dopisana do dowodu ale wystarczy jej dowód osobisty. Wypelniasz formularz ktory daja w urzedzie, ładnie go wypełniasz a współwłasciciela dopisujesz gdzies z boczku kartki w moim przypadku bylam dopisana z tyłu druczku(tak kazała pani w okienku :wink: ) i od cała filozofia.
Ja w ten sposób sprawe załatwiałam rok temu być może teraz sie cos zmieniło.
Pozdrawiam
Monia
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: wielkopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wady i zalety opon całorocznych / wielosezonowych
    Widzę, że trend kupowania opon tego typu utrzymuje się i z roku na rok coraz więcej kierowców decyduje się na takie opony. Postanowiłem dodać taki temat w którym każdy może napisać własne zdanie odnośnie wyboru ...

11 Sie 2007, 07:59

Monia napisał(a):O jakiej ty umowie mówisz? Włascicel idzie zarejestrować auto bierze pod pache nie koniecznie osobę która ma być dopisana do dowodu ale wystarczy jej dowód osobisty. Wypelniasz formularz ktory daja w urzedzie, ładnie go wypełniasz a współwłasciciela dopisujesz gdzies z boczku kartki w moim przypadku bylam dopisana z tyłu druczku(tak kazała pani w okienku :wink: ) i od cała filozofia.
Ja w ten sposób sprawe załatwiałam rok temu być może teraz sie cos zmieniło.
Pozdrawiam


Dokładnie!

Załóż tylko koszulę i krawat. Bo oni tam (w urzędach) lubią takich eleganckich.
Żartowałem...
Garet
Początkujący
 
Posty: 85
Miejscowość: Z prowincji ;)