Droga na Wisłę (od Katowic)

08 Lut 2012, 18:05

Witam!
Czy ktoś wie, jak wygląda w te weekendy ubiegłe i nadchodzące droga na Wisłę? Chodzi głównie o odcinek Katowice - Wisła (więc E-75 i trasa 81 przede wszystkim) :)

Chodzi głównie o piątkowy wieczór/popołudnie lub sobotni wczesny poranek i powrót - niedziela wieczór :)

Pozdrawiam!
voytek77
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: Śląsk

09 Lut 2012, 18:24

Jeżeli chcesz jechać tam, to szerze odradzam - tłok dośc duży, same ograniczenia - 80% drogi to ograniczenia 70km/h, bardzo często kręcące się nieoznakowane radiowozy, bardzo dużo skrzyżowań ze sygnalizacją świetlną i fotoradarami. Ja jeżdżę w tamtych kierunkach z Tychów i ostatnimi czasy nie jeżdżę przez Mikołów ani Kobiór tylko jeżdżę E75 na Bielsko - między węzłem DK86 z A4 a węzłem S1 z 941 na Wisłę nie ma praktycznie żadnej różnicy w odległości, a dojedziesz prędziej i bezpiecznej. Co do powrotu, to już musisz sam wybrać - zazwyczaj i tu i tu jest tłok, tyle tylko, że na Wiślance jest bardzo dużo tych skrzyżowń, ograniczeń itd więc zapewne tłok będzie większy i będzie bardziej niebezpiecznie.
Jeżeli zdecydujesz się jechać przez Tychy, Bielsko, to osobiście proponuję ci zjechać z DK86 w Czułowie i jechać przez Czułów i miasto Tychy i wyjechać na DK75 w Kobiórze - na DK75 w Tychach rozpoczął się remont i droga jest zwężona - w piątki wieczorem i soboty do południa lubią się robić dość duże korki. Tak samo w niedzielne wieczory. Więc jazda przez miasto może nie będzie szybsza, ale cały czas się jedzie zamiast posuwać się w żółwim tempie w korku. Oprócz tego ominiesz dwa skrzyżowania ze światłami w Tychach na których też lubią się robić korki - na Wartogłowcu oraz przy straży pożarnej. Oprócz tego jak masz możłiwość, to radzę jechać raczej w piątek pod wieczór - tak żeby w Tchach być koło godziny najwcześniej 18, a w Pszczynie około 18:30 najwcześniej - we wcześnioejszych godzinach jest duży ruch na drogach - i na E75 i w Tychach jak i Pszczynie. A po 18 ten ruch się już rozładowuje.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lut 2012, 09:24

To się nazywa odpowiedź....! :)
Dziękuję bardzo! :)
Dostałem dziś wolne, więc wyjeżdżam około 14, nie wiem czy to dobry pomysł. Ale pomyślę o tej drodze przez Bielsko ;)
voytek77
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: Śląsk

10 Lut 2012, 17:31

No to napisz o której wyjechałeś i którędy jechałeś oraz jakie były warunki. O powro
cie równiez napisz, bo napewno przyda się to potomności :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Lut 2012, 16:11

Jechałem w piątek o 12:30 drogą 86 na Tychy, same Tychy przejechałem przez aleję Bielską. Zero korków, zero postojów (jedynie tylko zwężenie drogi - straciłem tam z 3 minuty). Dalej drogą E75 do Harbutowic i potem już zjazd na Ustroń. Trasa bardzo szybko zleciała. Od Katowic do Wisły jechałem ok. 70 minut. Jedynie co to sporo fotoradarów.

Nie wracałem w niedzielę, zostałem do poniedziałku i wyjechałem o 11. Wróciłem przez Skoczów-Strumień-Żory. Więcej skrzyżowań ze światłami, jechałem 50 minut, bardzo mało samochodów na drodze. Jedno zwężenie na odcinku ok. 3 km, ale sprawnie wszystko szło:). Fotoradarów dużo mniej :)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
voytek77
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ponad 800-konnym autem - drift na szutrze
    W minioną sobotę w Warszawie i okolicach odbyła się już 57. edycja słynnego Rajdu Barbórka. Wśród najnowszych rajdowych konstrukcji oraz klasyków znalazło się auto, jakiego na odcinkach specjalnych jeszcze ...