Droga spływu oleju od korka w silniku

Droga spływu oleju od korka w silniku

18 Lip 2010, 11:04

Cześć Forumowicze!!!
Wczoraj wymieniałem olej w silniku i okazało się, że nalano mi go trochę za dużo (tj. jakieś 3 mm ponad kreskę MAX na bagnecie). Chciałem dzisiaj sam go trochę upuścić. Odkręciłem korek wlewu oleju w silniu. Próbowałem włożyć wężyk ale szło mi to bardzo ciężko, tzn. wchodził kilkaaście centymetrów i dalej ani rusz. Jak wyciągałem go po jednej z nieudanych prób urwała mi się jego końcówka - ok. 3 cm. Widziałem ją i chciałem nawet wyciągnąć ale ostatecznie nieudało mi się to ponieważ spadła ona na dół.
Moje pytanie w związku z tym, gdzie ona zleciała? Czy kanałem do miski olejowej, zy gdzieś indziej? I czy może to być niebezpieczne dla silnika?
Dzięki za porady ...
oster
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Droga spływu oleju od korka w silniku

20 Lip 2010, 21:26

Oczywiście, że może być niebezpieczna, bo wpadła do klawiatury zaworowej (nigdzie niżej nie mogła polecieć), więc rozbierz tylko pokrywę klawiatury zaworowej i tam powinna znajdować się Twoja zguba. A na przyszłość - jeśli chcesz wysysać olej to robi się to przez rurkę od bagnetu : )
audia3
Nowicjusz

Miejscowość: z Polski
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Magentis 2,0 CRDi / Vectra C 1,9 CDTi / 407 2,0 HDi / 75 2,0 CDTi [D] Magentis 2,0 CRDi / Vectra C 1,9 CDTi / 407 2,0 HDi / 75 2,0 CDTi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu D - silnik diesla o mocy ok. 130KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Magentis 2,0 CRDi - 140KM - Opel Vectra ...
    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy? Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      GTP Light